Jump to content

5ebek

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Rze
 1. Miałem ten sam problem z moim Bossem DB 90. Nie musi być oryginał, podpiąłem stary, znaleziony na strychu zasilacz i działa ;) Żeby tylko napięcie się zgadzało.
 2. 5ebek

  SONOR Vintage

  Jeżeli jakąś rzecz sprzedaje na allegro użytkownik KosmoDRUM to wiedz, że jest warta 2x mniej. Gość zawyża ceny masakrycznie.
 3. Werbel to Ludwig Supraphonic Supersensitive, lata 70/80te. Dokładny rocznik powinno Ci się udać ustalić z pomocą tej strony: http://www.ludwig-drums.com/features/hoamld/serialnumbers.php W zależności od stanu, ilości wżerek, rocznika, itp. jakieś 1000-1200 zł ;)
 4. Miałem ride z tej serii, naprawdę dobra blacha. W tej cenie nie masz się co zastanawiać (swojego ride'a kupiłem za 350zł, sprzedałem za tyle samo).
 5. http://muzyczny.pl/119795-Mapex-T-560L-stolek-dla-perkusisty-panterka.html Ja mam taki od 6 lat i nic się z nim nie dzieje, grałem na basixie w tej samej cenie i mapex wygrywa ;) Solidne krzesełko
 6. Też mam thin crashe z serii avedis :D 16' i 19', świetne blaszki! Fajny zestaw ;)
 7. Emad2 będzie dobrym wyborem ;) Jeśli chodzi o tomy, poleciłbym Pinstripy - będą mieć bardziej skupione brzmienie i jeszcze więcej mięsa (odpowiednik u Evansa to chyba EC2S). Na dół ambassadory clear i jazda. Jeśli chodzi o werbel, ja mam: http://drumcenter.pl/product-pol-396-Remo-Powerstroke-3-Coated-14.html i na brak mięsa nie narzekam :P Co do strojenia... jeśli zależy Ci na jak najdłuższym wybrzmieniu, to nastrój dolny i górny naciąg tak samo. Im bardziej podkręcisz dół, tym mniej wybrzmienia uzyskasz.
 8. 5ebek

  Co to za ride?

  Kształt talerza taki sam! Wydaje się, że masz rację, tylko te toczenia...na zdjęciach w internecie armand wygląda, jakby miał je gęstsze i posiadał dodatkowo takie "toczenia kółeczka", których mój nie ma, ale być może to złudna iluzja ;) Przyjmuję więc, że jest to Armand, dzięki RAudT, i wszystkim pozostałym ;) Jeśli ktoś chce utwierdzić mnie w przekonaniu, że jest to Armand, lub poddać to w wątpliwość, to zapraszam :)
 9. 5ebek

  Co to za ride?

  Też tak pomyślałem na początku, ale czy aby seria A nie była wyłącznie w tradycyjnym wykończeniu? Nie widziałem żadnego talerza z tej serii w wykończeniu brilliant.
 10. 5ebek

  Co to za ride?

  Witam! Czy ktoś potrafi dokładnie zidentyfikować talerz, który jest na zdjęciach? Blacha ma mało widoczny napis Avedis Zildjian i jest w wykończeniu brilliant. Z tych dwóch powodów obstawiałbym serię A custom, ale opierając się na zdjęciach z internetu - wydaje mi się, że bell mojego talerza jest jakby większy i bardziej płaski, toczenia też wyglądają nieco inaczej, są rzadsze. A może się mylę? Ma ktoś pomysł ? ;) http://www.fotosik.pl/u/5ebek/zdjecie/1/album/1557829 Dzięki!
 11. Na hihacie grasz po prostu szesnastki ;) jak np. tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=3FyCeo2UIhM Dodatkowo akcentujesz, otwierając hihat na ostatniej zagranej nutce i zamykając na równo z 1 stopą :) Jak coś to pisz ;)
×
×
 • Create New...