Skocz do zawartości

davew1116

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    66
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Profil - Dane

  • Skąd:
    piekło
  1. Pytałem lekarza jednak jemu zapewne granie stopą na zestawie kojarzy sie tylko z weselem i takimi beatami, gdyż to człowiek wiekowy. Mam świadomość że w takich szybszych tempach to działa troche inaczej. Dzięki za podopowiedzi. Będe ćwiczył dalej, jak zacznie boleć to pomyślimy. Pozdrawiam
  2. Witam, Sprawa wygląda tak że mam uraz kolana, a konkretnie rozwarstwienie łękotki przyśrodkowej. Lekarz powiedział mi że prędzej czy później czeka mnie artroskopia, ale to nieważne. Ważniejsze jest to że polecił jazde na rowerze i pływanie które nie są mi obce. I tutaj pojawia sie moje pytanie do was, o gre na perkusji ponieważ ćwicze ponad 2 lata a na twinie wyciskam 250 bpm 16 tkami i nie chce zaniedbać formy, myślicie że dalsze ćwiczenia mogą skomplikować kontuzje kolana? Kolano nie boli mnie podczas gry i raczej nie sprawiało mi problemów podczas treningów. Sprawa jest dosyć stara bo około rok temu miałem kontuzje niestety dopiero teraz doczekałem sie rezonansu, tak działa NFZ :/ Za odpowiedzi z góry dzięki. Pozdrawiam ;)
  3. Bubinga czy mahoń, wiadomo dadzą dużo dołu. Tylko nie wiem czy przy wyższych tempach środek nie zginie i czy nie bd więcej "buczenia" niż z power size w klonie
  4. Zastanawiałem sie też na recording custom, tylko troche sie boje tej brzozy. Wiem że to zajebiste bębny które są bardzo cenione i brzmią świetnie tylko nie wiem czy wyciągne z nich na tyle niskie i soczyste brzmienie jak z klonu, jak byś porównał je w tej kwestii mając doświadczenie z zestawami i klonowymi i recording custom?
  5. Nie wątpie, nie opukiwałem tyle bębnów. Opukiwałem zestaw na korpusach kellera w power shell 10x9, 12x10,13x11, 14x12 tomy i wyrwały mnie z butów. Wiadomo że fizyki sie nie oszuka bo nie ma takiej opcji żeby dłuższe korpusy były bardziej selektywne niż standardowe. Gdybym miał okazje opukać wszystko co mnie interesuje to bym pewnie znalazł brzmienie którego szukam, niestety nie mam takiej możliwości. Teraz mam standardowe korpusy ale przy standardowych hiend wymiękają jak i przy tych power shellsach o których pisałem wyżej.
  6. Tak chodzi o głebokie bębny. Faktycznie zauważyłem że w bębnach średniej klasy przy szybszych zagrywkach robi sie jedno wielkie "buczenie", ale odnotowałem że w bębnach wysokiej klasy głebokie korpusy tracą troche na selektywności mimo użytych focus ringów ale za to mają znacznie więcej mięsa i przestrzeni przy odpowiednim stroju. Pytanie tylko które bębny zaoferują najlepszy współczynnik selektywności do miesa, przestrzeni i głębi które lubie w power size. [ Dodano: 08-03-2014, 15:09 ] Bębny stroje dosyć nisko więc o jakimś super odbiciu i tak nie ma mowy.
  7. Cześć, przymierzam sie do zakupu używanych bębnów hi-end intersuje mnie klon w rozmiarach power shell, zastanawiam sie nad pearlem mmx, yamahą maple custom i tamą starclassic z czego tej 3 wgl. nie moge znaleźć z power shellsami. Bębny bd używane głównie do metalu, bd nisko strojone więc dobrze żeby same z siebie były dosyć głośne. Licze na podsunięcie jakiś rad dotyczących tego sprzętu i może podsunięcia innych ciekawych pozycji.
  8. z warszawy nie jestem, ale apropo 240+ to nie da sie grać nadgarstkami? Wiem że przy takich tempach pałkerzy używają frenchgripu lub właśnie same palce ale chciałbym połączyć póżniej nadgarstki z palcami jakoś bo same palce nie mają takiego feelingu. Ćwiczenie faktycznie dosyć fajne, buduje mięśnie nawet jak sie zacznie od 180 i wolniej na rozgrzewke to fajnie w mięśnie wchodzi.
  9. Cześć, Macie może polecić jakieś fajne ćwiczenia na rozwijanie nadgarstków w amerykańskim chwycie? Podczas grania blastów wszystko idzie ok do 220bpm 16tkami przy wyższych tempach mam albo braki techniki lub zamało wyćwiczone nadgarstki, ćwicze też palce ale nie gram samymi palcami blastu, według mnie dużo lepszy feeling mają te grane z nadgarstka a i moc uderzenia jest całkiem duża jak na te tempa więc chciałbym rozwinąć nadgarstki, macie jakieś fajne ćwiczenia? Pozdro
  10. Dzięki za odpowiedź, z triggerami miałem już doczynienia i faktycznie trzeba je konkretnie ustawić żeby wszystko bezbłędnie działało, ale nie byłem pewny tego modułu , teraz wiem że to spokojnie pociągnie. pozdrawiam [ Dodano: 05-10-2013, 21:35 ] Żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj. Czy moglibyście podać mi optymalne ustawienia w module dla triggera na centrali akustycznej triggerując ją?
  11. Cześć, Mam pytanie do bardziej doświadczonych, czy moduł alesis dm10 poradzi sobie bez problemu z triggerami zewnętrznymi do centralki np. I czy posiada wystarczjąco dużo ustawień dla triggerów zewnętrznych aby dało się sensownie ztriggerować akustyczne bębny? Pozdrawiam
  12. bardzo dobrze zkołwerowany numer.
  13. davew1116

    KATASTROFA!!!

    Ok. dzięki za rady spróbuję też w tą strone.
  14. davew1116

    KATASTROFA!!!

    Co prawda dużo gram z płyty George Kollias'a intense metal drumming , ale tych ćwiczeń nie robiłem. [ Dodano: 09-05-2012, 18:36 ] Ale mój problem polega na tym , że jak gram całą nogą to i tak zabardzo się męcze a jak chce zagrać szybciej to od razu gram już bardziej kostkami i wtedy te mięśnie się spinają i nic z tego niema. Lub doszedłem na full poziomu drugiego w sęsie noga/kostka i zacząłem grac tym trzecim w sęsie tylko kostka , i żeby go opanować to musze ćwiczyć 10h dziennie jak Kollias żeby to ogarnąć. Ale z drugiej strony na to patrząc to skoro jestem na 3lvl to czemu nie moge wrucić na lvl2 tylko nogi bolą spinają się a i na lvl1 źle się gra. Według mnie to zaczne od 2dniowej perkusyjnej pauzy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...