Jump to content

MisterYahiko

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Ziemia
 1. A dla mnie Baker ma właśnie za bardzo "cwaniacki" styl grania, przez to go właśnie nie lubię, piknie tam widać o co mi chodzi
 2. Hmm, niektórzy to źle zrozumieli :) Ja bardzo lubię takie sztuczki, lecz nie mogę się ich nauczyć :) Prawie za każdym razem gram z zamkniętymi oczami, wtedy narząd wzroku ustępuje i narząd słuchu (i w tym poczucia rytmu) może bardziej się wykazać. Czuję to co gram, targają mną emocję, ale chcę się nauczyć je też pokazywać, podzielić się z innymi, a nie trzymać tylko dla siebie :) Jeżeli tłum mi skacze pod sceną, daje mi tą energię, napędza mnie, to trochę dziwnie jak ja nie umiem tego odbić, i jeszcze bardziej ich napędzić :biggrin: Spróbuję najpierw coś powydziwiać podczas grania AC/DC w salce to powinno pomóc :P dżawol, chcę to wykorzystać do kawałków które wiem że wychodzą mi za...cie, u mnie nigdy nie było przerostu formy nad treścią :)
 3. Majster108, tutaj się akurat z Tobą nie zgodzę. Więc jeżeli gramy energiczny rock, to wszyscy mamy stać w miejscu, utrzymywać kontakt wzrokowy, i się do siebie uśmiechać? Wszyscy by nas wyśmiali :) Nawet zaryzykował bym stwierdzeniem że taki show na scenie, to jest jedna z najważniejszych rzeczy na koncertach. Nie chodzi mi tu o samego perkusistę, lecz o cały zespół, a jeżeli cały zespół się rusza, napędzają publikę, to dlaczego perkusista ma siedzieć sztywno? A co do swobody, to spróbuję to potraktować jako coś co trzeba po prostu wpleść w utwór, tak żeby to była część gry, a nie spontanicznie, ale potem gdy już będę czuł swobodę, to znowu to traktować jako spontaniczność :)
 4. Jak to u Was z tym jest? Chodzi mi o "wolność", "swobodę" grania podczas koncertów, po prostu show. Podrzucanie pałeczkami, kręcenie pałeczkami, machanie rękami na lewo i prawo itp. Robi to na ludziach duże wrażenie, szczególnie podczas naszego solo. Ja za cholerę nie mogę uzyskać tej swobody, jedynie mam taki mały nawyk, że podczas mniej wymagających przejść zakręcę pałeczką. Jak się nauczyć tej swobody? Wiem że trzeba poczuć to co się gra, ale mam wrażenie że jak coś zrobię, to się na tym skupię i wypadnę, pomimo że znam bardzo dobrze dany utwór. Da się tego jakoś nauczyć? Można wyrobić tą swobodę?
 5. W opisie pisze że tomholder i nóżki do kotła są w zestawie. Ale shellset sam w sobie ok?
 6. Witam. Czy ta perkusja jest dobra za tą cenę? Można powiedzieć że jestem średniozaawansowany, i chce też wykorzystać ten sprzęt na scenie. Jeśli znajdziecie, to podacie lepszy zestaw za maksimum 450 zł? http://allegro.pl/bebny-yama-vintage-perkusja-i3548849027.html
 7. Czy dobre są te bębny, i czy opłaca się za tą cenę? Jestem średniozaawansowany, i chciałbym kupić w końcu swoją własną perkusję. http://allegro.pl/bebny-yama-vintage-perkusja-i3548849027.html
 8. leszek, WIELKIE dzięki za te rady, na pewno tego nie oleje, i chodź bym miał tym rzygać to będę to robił aż do skutku. Samo to że chciało Ci się tyle tego pisać bardzo mnie motywuje. Innym też dziękuję za rady, na pewno wykorzystam. Niby takie małe nic, a ile roboty z tym będzie. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.
 9. Mam taki problem, że moja lewa ręka jest o wiele wolniejsza od prawej. Zauważyłem że trzymam inaczej pałeczki, i uderzenia z lewej ręki nie idą z nadgarstka, tylko z przedramienia i bardzo je spinam. Czy są jakieś skuteczne ćwiczenia żeby to nadrobić i nauczyć się uderzeń z nadgarstka?
 10. Gram w zespole The Strangers, na perkusji. Niedawno zaczęliśmy grać, i nie mamy kompletnego składu. Oto nasza próbka: Kliknij Tu! Mówcie co wam się podoba co nie, itp. Wszelakie krytyki dozwolone. Jesteśmy "garażową" kapelą, która ma ochotę się wybić, ponieważ kochamy to co robimy. Nie robimy tego, "bo jest cool", tylko dlatego że to nasza pasja, i jedne z najprzyjemniejszych rzeczy, jakie się nam przytrafiły w życiu. Kilka razy podczas zwrotek, może nie być słyszany Hi-Hat, ale to dlatego że lekko uderzałem, ponieważ się wczułem i "tonowałem dźwięki"
 11. http://allegro.pl/mapex-qr-shell-set-standart-onyx-sprake-i2607979985.html MEGA TANIO !
×
×
 • Create New...