Jump to content

mkrzysiu110

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Przemyśl
 1. mkrzysiu110

  Blachy Paiste PST7 czy Sabian XSR

  Witam wszystkich, przymierzam się do zakupu blaszek. Głownie to będą grane na weselach itp. imprezach ale chciałbym żeby sprawdziły się też w mocniejszym graniu (od czasu do czasu). Nie mogę się zdecydować czy lepiej kupić pst7 medium czy sabian xsr. Nie mam możliwości osobiście porównać te blachy a filmy na you tube nie są do końca miarodajne bo pewnie dźwięk jest kompresowany itd. Jeśli miał ktoś przyjemność testowania tych talerzy to proszę bardzo o opinie i spostrzeżenia. Osoby, które posiadają takie zestawy również proszę o wypowiedzenie się na temat poszczególnych blaszek. Wszelkie minusy i plusy myślę że pomogą mi podjąć decyzję.
 2. mkrzysiu110

  Zasilacz UPS do perkusji

  Czy korzysta ktoś z zasilacza UPS do zasilania swojego modułu perkusyjnego? I jaki model takiego zasilacza byście polecali? Każda propozycja mile widziana a szczególnie jakiego zasilacza UPS użyć do zasilania modułu Roland TD 8
 3. mkrzysiu110

  Moduł Roland Td 8

  Dzięki wszystkim za pomoc ale zanim zrobiłem update udało mi się rozwiązać problem bez tego. Dla wszystkich tych którzy będą si borykać z podobną sytuacją wyjaśniam że u mnie przyczyną były dwa czynniki: 1. Źle zsynchronizowałem pady z modułem. (w ustawieniach trzeba odpowiednio ustawić rodzaje naszych padów) 2. Miałem zbyt wysoko ustawiony poziom czułości padów. Z tym trzeba być ostrożnym. Ja miałem tak wysoko ustawione że po jakiś chwili grania moduł nie był w stanie przetwarzać sygnału i dochodziło do zawiasu.
 4. mkrzysiu110

  Backup brzmień

  Jak zrobić backup brzmień w module Roland td8? Nie wiem czy dobrze to nazwałem więc wyjaśniam o co mi chodzi. Chciałbym wymienić baterię podtrzymującą pamięć ale jak wyciągnę starą to stracę wszystkie swoje ustawienia. Co i jak powinienem zrobić żebym sobie mógł gdzieś to wszystko zapisać a jak wymienię baterię to z powrotem wgrać do modułu. Jeśli tego nie zrobię przed całkowitym wyładowaniem się starej baterii to niestety wszystko wróci do ustawień fabrycznych.i
 5. mkrzysiu110

  Ulepszenie perkusji.

  Ja proponowałbym na początek wymienić moduł na jakiś lepszy. Mam tu na myśli któryś z modułów Rolanda i zapewniam że brzmienie, czułość i nawet komfort grania zmieni się na lepsze bo nie trzeba walić z siłą w te pady jak jest w przypadku modułu dm6. Z czasem możesz sobie kupić pady siateczkowe i wymienić pady talerzy na dwustrefowe. Na początek lepszy moduł.
 6. mkrzysiu110

  Moduł Roland Td 8

  "Mrd" jeśli byłbyś tak uprzejmy i wiesz jak to zrobić podziel się jak dokonać tego update softu byłbym bardzo wdzięczny. [ Dodano: 17-06-2013, 16:32 ] Nikt nie robił nigdy aktualizacji? a może problem tkwi w innym miejscu? A czy ktoś ma albo miał taki problem jak mój?
 7. mkrzysiu110

  Moduł Roland Td 8

  Jeśli komuś zawiesza się lub zawieszał się ten moduł i wie jak wyeliminować ten problem to proszę o jakiś wskazówki. Zazwyczaj dzieje się tak zaraz po włączeniu dlatego staram się odczekać z 3 minuty i dopiero zaczynam grać. Nieraz to pomaga ale niestety nie zawsze. Może jest coś co powinienem zrobić więc proszę o pomoc!!!
×