Jump to content

xanjarek

Members
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Blonie, wawa zach.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. xanjarek

  Rimshot problem

  Cześć, W modułach roland i Alesis wyższej półki np. dm10 jest kilka parametrów które pozwalają to ustwaić : xtalk, sensitivity (lub gain) i treshold. Jeszcze nie napisałeś czy ten trigger jest Piezo+Piezo czy piezo+switch - nie znam modułu 2box ale może ten parametr trzeba zmienić na korespondujący :)
 2. xanjarek

  Roland TD1K vs Alesis Turbo Mesh Kit

  TD1k będzie o wiele bardziej solidnym zestawem... Przy Alesisach tym prędzej budżetowych jak będzikesz mocno grać talerze mogą pęknąć, śrubki wypadną... ogólnie z tym zestawem należy się na pewno o wiele bardziej delikatnie obchodzić. Jeżeli grasz lekko to może bez różnicy. Brzmienia są na Youtube. Ja bym brał TD1k albo po prostu używany zestaw (wtedy w tej cenie nowego dostaniesz wiele lepszej klasy a używany roland np. TD4 to solidny produkt i mimo lat nie zawiedzie jak alesis)
 3. Cześć, Jeśli mogę doradzić bez zbytniego kombinowania - ja wolałem podłączyć telefon przewodem jack do portu AUX in modułu i bezpośrednio słuchać kawałków z modułu dogrywając w tym samym czasie bębny. Możesz sobie oczywiście gdzieś nuty postawić, grać z kawałkiem, ale dziś chyba lepiej popatrzeć na dokonania innych (dziś na youtube to chyba wszystko się znajdzie) i wtedy ćwiczyć, powtarzając jak ktoś inny grał :) TD17 moduł ma bluetooth jak chcesz bezprzewodowo, ale kawałki żeby wgrywać do modułu... nigdy nie stosowałem i nigdy nie korzystałem z fabrycznych :)
 4. xanjarek

  Kontroler Roland FD-8

  Pierwsza rzecz do sprawdzenia to przewód - podmień na inny (może ten robi "Zwarcie") Druga to kabel mono czy stereo? Niektóre moduły tylko mono obsługują albo tylko stereo.
 5. Najpierw spróbuj podmienić baterię płaską 3V w module... to popularny problem do samodzielnego rozwiązania nie tylko w Rolandach ale także w Alesisach itp ... ;) A w razie co jakiś elektronik to powinien wymienić baterię w ceniej max uczciwej flaszki :)
 6. xanjarek

  Wyciszenie stopy

  Wszystko zależy - ja akurat mam Dig drum połączony z Rolandem i mogę poćwiczyć gdy dzieciaki śpią w pokoju obok. Polecam te wytłumienia również od Dig Drum - nie to że robię reklamę, ale sam ich używam... i naprawdę to pomaga. Najgorzej hałasuje zawsze stopa która przenosi drgania na podłogę i dzięki temu a'la dywanikowi właśnie pozbyłem się drgań. Teraz słychać jakiś głuchy stukot. Do bębnów siateczkowych dobierz dobre blachy, te dywaniki tłumiące (by się nie bawić z jakimiś piłeczkami) i będziesz mógł ćwiczyć.
 7. Cześć, Moduły Rolanda i lepsze alesisa spokojnie powinny dać Ci pełen komfort gry :) Im wyższy model tym oczywiście będziesz miał lepsze brzmienia, ale jeśli jeszcze nie miałeś doświadczenia z e-perką - najlepiej podjechać do kogoś kto sprzedaje interesujący Cię model i samemu sprawdzić :-) Wydaje mi się, że jak do tej pory nie grałeś, to będziesz pozytywnie zaskoczony ;-)
 8. Cześć, nadal szukasz perkusji elektronicznej?

  Mogę sporo doradzić jeśli aktualne :)

 9. xanjarek

  Roland TD-17 opinie

  Sam stoję przed podobnym wyborem :) Ale to chyba jak porównywanie dwóch aut mercedesa - starsza S klasa i nowa C klasa. Nowszy będzie miał fajne bajery jak bluetooth, fajny interfejs, wygląd czy port USB, starszy będzie lepiej wykonany i ma to co jest zarezerwowane dla premium - po prostu najlepsze brzmienia i ustawienia, osobne pokrętła głośności, czy mnóstwo portów i osobne złącza jack. Chociaż brzmienia to zawsze kwestia gustu - odwiedź youtube i osłuchaj oba moduły ;-) Różnica jest też taka, że za dwa lata TD12 będzie kosztował 10% taniej, a TD17 ok 30-40% (na rynku wtórnym). Chyba trzeba się zastanowić które opcje Ci będą bardziej potrzebne :) I osłuchać brzmienia. Ja cenie łatwą komunikację z komputerem więc potrzebuje USB... z flagowych modeli dopiero TD30 ma tą opcje, a jest chole**ie drogi :-/
 10. xanjarek

  Roland CY-12 klejenie plastiku

  Ale przy okazji pochwal się jakiego kleju użyłeś - ja kiedyś brałem klej twardy do plastiku ale to nie zdało egzaminu ;) No i jak po 2-3 tygodniach to sie sprawuje?
 11. xanjarek

  Perkusja elektroniczna DIG DRUM - co sądzicie??

  Blachy wyglądają rewelacyjnie i rzeczywiście na scenę to będą pierwsza klasa:) Będzie się jeszcze lepiej prezentować niż Alesis Surge cymbals - dobrze by było jakby pod spodem nie było "Czarnych pudełek na gniazdo jack" tylko też w tym samym kolorze by nie psuło uroku :) Mam jeszcze pytanie do Pana - jaki montaż talerzy pan rozważał? Byłoby świetnie jak będzie na rotation stopera rolanda tak żeby była zachowana inercja i talerz nie bujał się w każdą stronę :)
 12. xanjarek

  Perkusja elektroniczna DIG DRUM - co sądzicie??

  Po serwisie wygląda to o niebo lepiej... tylko mnie zastanawia ekonomia takiego pomysłu - kupić jakieś pady a potem przekazać je na serwis od podstaw bo widzę że nawet kolor okleiny zmieniłeś :-) Ale poza ekonomią zestaw prezentuje się bardzo elegancko, szczególnie stopa jest fajnie przygotowana. Dobrze Ci się gra na talerzach blackhawk? Dla mnie to takie pady, że kilka razy zagrasz mocniej to zaraz coś w nich pęka ;) Talerze DigDrum z nowej serii są też już bardzo fajne
 13. xanjarek

  Roland PDX6

  Ze strony Roland Polska kupiles? To pewnie zapłaciłeś jak za zboże? ;)
 14. xanjarek

  Roland TD11K czy Dig Drum ?

  To wymieniasz szybciej nim się jeszcze gwarancja kończy :D
 15. xanjarek

  połączenie dwóch Alesis DM5

  A jak to podłączyłeś? Powinieneś mieć podlączone kablem MIDI gdzie pierwszy moduł MIDI OUT , drugi moduł MIDI IN. Tu gdzie wchodzą "nutki" (moduł drugi) powinieneś mieć brzmienia jak uderzasz w pady modułu pierwszego. jeżeli dubluje jakieś brzmienia to ustaw sobie masktime/ retrigger cancel - tym powinienes sobie pomóc.
×