Jump to content

MVA

Members
 • Content Count

  314
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MVA

 1. Posiada ktoś ten zestaw i jest w stanie opisać o nim cokolwiek? Pytanie czysto z ciekawości, bo widzę, że producent nie bardzo się kwapi do promocji ;D
 2. Spoko, wrócę do domu na weekend to nagram i wrzucę tutaj :) W ogóle to jest niesamowite jak DD się zmienił przez te wszystkie lata. Porównując początkowe wyroby Pana Kazimierza a obecne to to są lata świetlne postępu... (mówię na własnym przykładzie, bowime posiadam już trzeci zestaw DD w przeciągu 3-4 lat)
 3. Absolutnie nie zgadzam się co do talerzy. Dig Drum talerze wprawdzie ma wykonane z metalu, ale pokryte są odpowiednią ilością gumy przez co są tak naprawdę cichsze od bębnów siatkowych. Dla niedowiarków mogę nagrać filmik z porównaniem, bowiem na zestawie mam dwie blaszki Rolanda które są o wiele głośniejsze niż te DD'owskie. :)
 4. tu masz mój poradnik jak to zrobić od A do Z. Jak dla mnie pominąłeś punkt 7. Swoją drogą, moderacja mogłaby przypiąć ten temat gdzieś na górze bo tematy tego typu z prośbą o pomoc pojawiają się nagminnie.
 5. @up A ten dalej swoje... smarek, jak najbardziej DD.
 6. Wierz lub nie, lecz nie mam z tego żadnych korzyści, oprócz satysfakcji, że pan Kazimierz darzy mnie zaufaniem. :) Lokalny wytwórca nie jest w żaden sposób niższy w hierarchii od sprawdzonej światowej marki, jeśli widzę kilkaset (i ciągle wincyj) pochlebnych opinii. Proste jak konstrukcja cepa.
 7. No i tu Kaper trochę strzeliłeś sobie w stopę, bo: Czyli klasyczne "nie znam, ale się wypowiem, nie znam - 2/10. Chyba, że miałeś styczność przez dłuższy czas z DD to zwracam honor. :) Tak się składa, że ja z tą marką mam do czynienia od czterech lat i mam już trzeci zestaw od pana Kazimierza, obserwuję na bieżąco zmiany i jego ewolucję, jestem testerem i wiem co się dzieje na zapleczu pana Kazia :P Opukiwałem również zestawy wymienione wyżej i to jest naprawdę przepaść jak chodzi o komfort gry, przecież to nie ulega nawet dyskusji. Wystarczy spojrzeć na materiał z jakiego wykonane są pady, o wyglądzie nawet nie wspominam bo to kolejna przepaść. Trzy strefowy ride, dwustrefowe tomy i blachy z wyciszaniem to naprawdę zajebista zaleta. Generalnie: dobry moduł + customowy DigDrum (ewentualnie ściąganie Jobeky z Anglii, ale z racji, że wspieram rodzimy rynek, tak więc głos pada na DD) i jesteś gość.
 8. Jakieś dwa tygodnie temu, po dłuuuugiej przerwie od bębnienia postanowiłem na dobre odkurzyć podwójną stopką i zabrać się za naukę. Zacząłem od tempa 90, obecnie siedzę na 105. Zauważyłem, że około po 10 minutach ćwiczeń zaczynają lekko boleć mnie biodra, a same nogi lekko sztywnieją i nie mają tej lekkości obecnej przy samym początku ćwiczeń. Wystarczy parę minut przerwy i lekkość powraca (lekki ból również). Koło się zamyka. Raczej odpada wysokość stołka, gdyż ta, którą mam obecnie jest dla mnie najwygodniejsza i najbardziej efektywna. Możliwe, że to po prostu przejściowe? Ciało i mięśnie potrzebują nawyknąć do zupełnie nowego rodzaju ruchu?:)
 9. https://www.olx.pl/oferta/perkusja-elektryczna-dig-drum-CID99-IDkJq4i.html#53a16a93fe Tu masz ofertę jak z nieba. Wszystko za dwa tysie. Masz tu naprawdę zadbany zestaw z nowymi rodzajami talerzy (cichsze od bębnów), Z MODUŁEM, podkładki tłumiące i inne śmieci. Tylko taboret sobie skołujesz. ;) Na Twoim miejscu brałbym to bez mrugnięcia okiem. Nie pożałujesz.
 10. Jeśli korzystasz ze sterowników ASIO, problem leży właśnie tutaj. ASIO przejmuje priorytet audio. Weź po prostu wrzuć utwór muzyczny na osobną ścieżkę w DAW, którego używasz i po sprawie.
 11. Sprzedaj w końcu tego Alesisa DM6 i dozbieraj do DigDrum, skończą się twoje problemy, których tutaj bez liku. ;)
 12. Mam już trzeci zestaw DigDrum i nie zamieniłbym go na cokolwiek innego. Pukałem Rolandy, Alesisy, Black Hawki itp. ale jednak CISZA i KOMFORT gry na DigDrum zjadał nawet Rolandy (które mają naprawdę chociażby głośne blachy o głuchym, pukającym dźwięku- w porównaniu do DigDrum obecnej generacji, która to zmieniła się na przestrzeni lat w ciężkim do pojęcia stopniu) na śniadanie bez przepity. Amen.
 13. Ja mam jakiegoś PDP pincet coś tam za 5 stów (używany) i sobie chwalę (może temu że na innym nie siedziałem :D) ale do nauki jak najbardziej wystarcza.
 14. Nie rozumiem sensu łączenia "akustycznego" hata z resztą elektroniki. A rodzice cię wydziedziczą.
 15. Miałem tę stopę przy moim pierwszym elektroniku i bardzo dobrze ją wspominam :) Z tego co pamiętam miałem dość srogo naciągniętą sprężynę. Może po prostu się nieco powstrzymujesz przy porządnym jebnięciu nogą? Ja miałem podobne problemy gdy bałem się, że będzie mnie słychać, lecz gdy zacząłem grać na całkowitym luzie, wszystkie problemy znikły. No i podstawowa rada. Ćwicz powoli, baaaardzo. Mi bardzo pomagało wybijanie rytmu "suchymi" rękami i nogami :)
×
×
 • Create New...