Jump to content

GetRekt

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Bogatynia
 1. Nie chciałbym być bardzo nie miły, każdy jakoś zaczynał, ale nie chwalił się tym w internecie (uwierz mi za niedługo będziesz patrzała na te filmiki z zażenowaniem). Może napiszę co jest nie tak: wszystko... taki żarcik. Poćwicz więcej z metronomem bo jest miejscami nie równo, wydaje mi się, że masz zły chwyt w prawej ręce, lewej nie komentuję bo nie gram "tradycyjnym", ale dopóki czujesz progres to znaczy że masakry nie ma z ułożeniem. Co do jednego filmu gdzie grasz na zestawie, nic za bardzo nie widać (techniki grania nogami, poruszania się po zestawie), ale za to słychać, że nie miało to żadnej melodii ani sensu. Dałem kumplowi pałki pokazałem podstawy, prosty rytm i w 2h zagrał dużo lepiej swoje "solo życia", nie ma to cię obrazić tylko zmotywować do zapierdzielania. Ile grasz, na werblu, zestawie? No i ćwicz codziennie chociaż 15 min. ale z sensem.
 2. Jak w temacie co się bardziej opłaca: http://olx.pl/oferta/perkusja-mapex-q-okazja-CID751-IDdfvHb.html#8e48778118 czy http://olx.pl/oferta/mapex-vx-series-wisnia-shel-set-tama-dw-pearl-drumcraft-CID751-ID8PmpN.html#bbe0b2a287 Rozważam też http://olx.pl/oferta/perkusja-sonor-force-1001-shell-set-CID751-IDcf6gp.html#b30bfe8fb5 tylko cicho o tych bębnach i nie wiem czy brać.
 3. Nie to żebym się "podpalał" pierwszym lepszym, ale zwyczajnie mam małe rozeznanie w bębnach i chcę się dopytać czy to na pewno dobre bębny, no i dzięki za informacje o tej tamie, ja też wole głębokie brzmienie.
 4. Właśnie śledzę giełdę perkusyjna na facebooku, ale narazi nic nie wyłapałem takiego (jeżeli chodzi o tame), a na allegro, olxie są lipne oferty. Ale dzięki za porady, a wiesz może coś o tym sonorze force 1001?- Jakby było jakościowo podobne do 507 to bym brał. Jednak znalazłem tame imperialstar w dobrym stanie (naprawdę dobrym) za tysiaka czy to się opłaca?
 5. Witam, jakieś pół roku temu dzięki waszej pomocy zakupiłem mój pierwszy zestaw (amatkę), trochę popracowałem i uzbierałem 1360 zł (na początku następnego miesiąca będzie coś koło 1500zł), no i dziś chcę kupić jakiś zdatny bardziej do gry shell set. Chciałbym na shell set wydać do ok. 1000 zł bo muszę pokupować jeszcze inne rzeczy (stołek, jakiś crash po taniości, ew. stopa jak się zmieszczę). Podczas poszukiwań sprzętu przeszukiwałem olxa i allegro, sety za jakimi się rozglądałem: Pearl Export, Premier Olympic, Premier Cabria, Gretsch Black Hawk, Sonor 507, Mapex Q, Tama Rhythm, Yamaha Stage Custom i podobne jakościowo. I tutaj proszę o pomoc w wybraniu sprzętu w stosunku cena/jakość. Podlinkuje kilka faworytów: http://olx.pl/oferta/perkusja-sonor-force-1001-shell-set-CID751-IDcf6gp.html#9f0835b6cf Nie wiem za dużo akurat o tych bębnach ale wiem że sonory force to w miarę beczki, więc na razie najbardziej do tego setu jestem przekonany. http://olx.pl/oferta/perkusja-mapex-q-okazja-CID751-IDdfvHb.html#f9f867b591 Tutaj mam mieszane uczucia i musiałbym się pytać o wywalenie werbla z oferty bo mam (Gretsch Catalina Ash). http://olx.pl/oferta/pearl-export-series-shell-set-CID751-IDdE06l.html#56e1fd4f77 Poluje właśnie na exporta z długimi lugami ale widziałem za 900 zł i tu nie wiem czy bym dał tysiaka, wy mi powiedźcie. http://olx.pl/oferta/pearl-export-shell-set-pearl-export-zestaw-bebnow-CID751-ID1cumL.html#56e1fd4f77 http://olx.pl/oferta/mapex-qr-pearl-export-CID751-IDcgEgj.html#56e1fd4f77 Tu nie wiem. http://olx.pl/oferta/mapex-voyager-fusionease-okazja-CID751-ID6qpPt.html#e9067e5075 Tutaj też za bardzo nic nie wiem o beczkach. http://allegro.pl/shell-set-mapex-v-10-12-14-22-i5944842535.html Tu nie wiem jak z ceną czy za wysoka. To tyle ile sam znalazłem, jak jakiś forumowicz ma coś dobrego do sprzedania chętnie porozmawiam, jak wam się chce podeślijcie alternatywy.
 6. Nie wiem dlaczego ale do zdjęcia ustawiłem tak nienaturalnie ręce (może kwestia perspektywy, światła), ale normalnie ręce są ułożone naturalnie, zresztą nienaturalne ustawienie rąk pokazane na tych zdjęciach jest dla mnie zwyczajnie niewygodne. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, myślę, że to co chciałem się dowiedzieć już się dowiedziałem.
 7. 1- Różnica jest sam musisz sprawdzić (brzmieniowo). Dopowiem tylko dwie rzeczy powiązane z wyborem pałek: 1. Główki nylonowe są trwalsze (dużo osób tak twierdzi). Dla mnie w sumie bardzo podobnie niszczeją. 2. Czytałem kiedyś wywiad z cenionym perkusistą (niestety nie pamiętam z kim) który mówił, że on gra pałkami z drewnianą główką ponieważ odbicie jest nie tyle co lepsze a "naturalniejsze" porostu nie wpływa to tak negatywnie na nasze ciało i jeżeli patrzeć w daleką przyszłość to na starość stawy będą mniej siadać dzięki temu ze używaliśmy pałek drewnianych.
 8. Dzięki za odpowiedź, chętnie poczytam dalsze opinie na ten temat.
 9. Witam, chciałem się dopytać dwóch banalnych rzeczy ale nie dających mi spokoju: 1. Na początku grania używałem ustawienia ręki nr.1, ale z czasem przestawiłem się na nr.2, ponieważ łatwiej mi się grało dwójki (jedynki gorzej, ale to wyćwiczyłem), dlaczego tak? -ponieważ nie chciałem zmieniać ustawienia rąk podczas gry (to tylko ćwierć sekundy, ale zawsze coś) tylko grać cały czas tak samo wydawało mi się to poprawniejsze. I teraz pytanie: Czy to na prawdę jest poprawne? Czy jednak powinienem grać tylko i wyłącznie ustawieniem nr.1? 2. Tu trochę krócej: powinienem mieć pałkę wyżej tak jak na zdjęciu nr.3, czy niżej jak na zdjęciu nr.4, tak zwykle gram. Na koniec dodam, że chciałem iść do nauczyciela, ale w szkole muzycznej (jedynej) w moim mieście, powiedzieli mi że nauczycielowi od perkusji nie opłaca się dojeżdżać dla jednej osoby, takie małe jest zapotrzebowanie na nauczyciela perkusji w moim mieście (20 tyś. mieszkańców). Tyle, dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi. zdjęcie nr.1 zdjęcie nr.2 zdjęcie nr.3 zdjęcie nr.4
 10. Dzięki po raz drugi, nie wypada nie odpisać jak ktoś tak dobrze życzy. Od siebie dodam, że na pewno jak poczynię postępy w grze (gdzieś za rok) zaprezentuję co tam "wystukałem", i wytkniecie masę błędów.
 11. Zdecydowałem się na pewien zestaw Amati w mare ok. stanie, ale dwie blachy pęknięte (za niedługo powinienem dokupić sprawne, po sprzedaniu kilku rzeczy). Jakoś w tygodniu po ustaleniu dokładnego kosztu przesyłki ze sprzedawcą zakupie. Jeszcze raz wielkie dzięki, że pomogliście.
 12. Również dziękuję, wiem, że to marny budżet lecz nadchodzą wakacje i chciałem kupić perkusję aby poświęcić masę czasu na granie. Cudów nie będzie ale na razie aby ćwiczyć potem uzbieram na coś lepszego.
 13. Dzięki za rady, musiałbym podzwonić i się dopytać co i jak. Czekam na kolejne opinie.
 14. Z góry przepraszam nie wiem czy temat powinien trafić tu czy do działu "co lepsze?". Cztery miesiące temu zakupiłem werbel Gretsch Catalina Ash 14 x 5,5', dzięki waszej pomocy. Postanowiłem kupić budżetowy zestaw do 700 zł, przeszukałem allegro i olx, pomijając wynalazki typu perkusje "Stagg". Doradźcie który zestaw wybrać, wiem, że to nie będzie nic "wgniatającego w fotel", za tą cenę ale nie mogę już dłużej czekać (marzenie od dzieciaka), kiedy już będę ćwiczyć na tym zestawie uzbieram na coś porządniejszego. Niektóre perki które podesłałem mają pęknięte talerze lub brak 1,2 części ale to dokupię kiedy będę mógł. Doradźcie którą najlepiej brać: http://olx.pl/oferta/perkusja-amati-CID751-IDasjHf.html#5c36224bb8 http://olx.pl/oferta/perkusja-amati-okazja-bebny-werbel-hi-hat-statywy-talerze-stopy-CID751-IDarBB9.html#5c36224bb8 http://allegro.pl/perkusja-legendarnej-firmy-amati-i5417352018.html http://olx.pl/oferta/perkusja-tama-okazja-do-04-06-2015r-CID751-IDajtQT.html#4ae92b3de7 (tu raczej się nie skuszę, ale może coś powiecie) http://olx.pl/oferta/sprzedam-perkusje-szpaderskiego-CID751-IDa0fEN.html#4ae92b3de7 http://olx.pl/oferta/perkusja-zestaw-perkusyjny-firmy-slowik-CID751-ID6MsCn.html#4ae92b3de7 (coś nie tak chyba z okleiną nie wiem czy to bardzo wadzi) http://olx.pl/oferta/sprzedam-perkusje-CID751-ID9g64F.html#258579cbe4 (nie wiem czy to jakaś lipa ale daję) http://olx.pl/oferta/perkusja-d2-by-drum-CID751-IDanAE1.html#258579cbe4 http://olx.pl/oferta/sprzedam-perkusje-CID751-ID9wXOZ.html#258579cbe4 (tu nie wiele wiem więc również daję pod ocenę) http://olx.pl/oferta/perkusja-blackbeat-dla-zainteres-wiecej-zdjec-i-cena-do-duzej-nego-CID751-ID9UbaD.html#258579cbe4 (nie wiem czy to nie chińszczyzna, jeżeli nie przepraszam) http://olx.pl/oferta/perkusja-CID751-IDahB4X.html#258579cbe4 (tu również nie wiem co to) http://olx.pl/oferta/sprzedam-prekusje-perkusja-CID751-ID9lHfd.html#fa7514e6d2 (to chyba też chińszczyzna, ale nie mogę znaleźć info w necie chyba źle logo czytam) Podsyłajcie jak wam się chce jakieś alternatywy z góry dzięki.
 15. Jednak musiałem dopisać post a ta stopa http://allegro.pl/stopa-pojedyncza-sonor-germany-polecam-okazja-i5263188584.html i ta http://allegro.pl/mapex-p200-tnd-stopa-pojedyncza-i5111418181.html ?
×
×
 • Create New...