Jump to content

wojtas195

Members
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Podkarpacie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fakt że nie miałem do czynienia z wyższymi rolanda ale sam interesowałem się tym tematem. W tej cenie możesz dostać td25 i td17 z tym że td25 jest starszy i bodajże bazuje na td30 a td17 jest nowszy i bazuje na td50. Jeśli chodzi o brzmienie posłuchaj próbek na YouTube na kanale drumtec, tam są testowane zestawy rolanda. Wtedy sam ocenisz a myślę że są one bardzo dobrej jakości.
 2. Siemka. Mały odkop zestaw piękny ;) i przy okazji pytanie jak oceniasz mechanizm stopy?
 3. Może spróbuj poluzować naciąg na padzie jeśli jest taka możliwość. Może być za bardzo napięty i będzie wtedy sprężynować.
 4. Witam. Jako że jeszcze nie widzę na tym forum takiego wątku postanowiłem sam go założyć. Czy ktoś z Was posiada lub ogrywał nowe dziecko rolanda? Ciekawią mnie wasze opinie o tym sprzęcie jak i o samym module. Jeśli dobrze widziałem to ten moduł można kupić za ok. 2500zl. a w tej cenie można też kupić używany moduł TD-12. Wiadomo że to dwa zupełnie różne moduły ale jakbyście porównali te dwa sprzęty? Pozdrawiam.
 5. O ja Cię kręcę ależ to wygląda :o W koncu ktoś zrobił e-blachy o wyglądzie akustycznych. Panie Kazimierzu szacunek ;) choć ciekawią mnie odczucia gry i glosnosc tych padów ;)
 6. Myślę że to tylko chwilowa cisza. Pan Kazimierz z pewnością pracuje nadal nad hi-hatem. Samo rozwiązanie techniczne myślę ze gotowe patrząc na film. Teraz pewnie do dopracowania zostały walory wizualne i czas na testy
 7. No i sie doczekaliśmy :D ten patent z pretem rozumiem że ma uniemożliwić obracanie się talerza? W wersji ostatecznej też taki będzie? ;)
 8. Co prawda to prawda. Właśnie Roland z jakiegoś powodu nie rezygnuje z tej opcji w swoich modułach mimo że próbki są już naprawdę wysokiej jakości. No i tak napisał wyżej @Wowa7: byłoby Dobrze gdyby nie kosztował majątku ☺
 9. Ja jeszcze dodam że dobra byłaby regulacja głośności na potencjometrach osobno dla słuchawek, zewnętrznego źródła dźwięku i dla całego zestawu jak np. w td8 lub td12
 10. A jaki jest koszt takiej przerobki bębnów na e-drums? Oczywiście tak +/- biorąc pod uwagę dobrej jakości triggery i siatki (apropos jakie polecacie?)
 11. To ja coś zaproponuje: Fajną rzeczą byłby metronom z możliwością przełączania między cwiartkami, ósemkami, szesnastkami. Druga sprawa to brzmienia. Moim zdaniem najbardziej warto byłoby się skupić na jakości brzmień perkusyjnych (wybór rozmiarów bębnów, materiałów z jakich są wykonane, naciagów itp.) a przynajmniej częściowo odpuścić sobie brzmienia typowo elektroniczne jakie można spotkać w rolandach. Myślę też, że nie nie potrzeba jakiejś olbrzymiej ilości zestawów użytkownika, bo raczej mało kto jeśli w ogóle ustawia sobie 30 różnych konfiguracji. No i fajnie byłoby żeby menu można było użytkować w języku polskim. Na ten moment tyle pomysłów jak coś mi wpadnie do głowy to jeszcze tu napiszę ;)
 12. Bardzo wysoki nie jestem ok. 175cm ale lubię mieć wszystko ustawione trochę wyżej. Zrobiłem sobie małe rachunki i chyba jednak najlepiej opłaci się kupić kompletną ramę ze statywami i mocowaniami. Już same statywy nie są tanie a kupować wszystko osobno to się nie opłaca.
×
×
 • Create New...