Jump to content

dlugoszp

Members
  • Content Count

    5
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Podbijam temat. Całkiem niedawno kupiłem sobie elektryka i wydawało mi się, że mieszkając na parterze będę mieć spokój... otóż podobno stopa nosi aż na 4 piętro - w szoku jestem :/ Ale muszę coś pokombinować, no bo z perkusji nie zrezygnuję! Podoba mi się ten pomysł z podestem, ale to jakaś masakra robić coś takiego - na razie spróbuję coś innego Skoro piszecie, ze nie o dźwięk się rozchodzi a o drgania, to dzisiaj zakupiłem coś takiego ... https://allegro.pl/oferta/gruba-mata-antywibracyjna-pod-pralke-62x62cm-12mm-7830288536 podejrzewam, że taka mata bardziej efektywna niż kołderki :) odizoluję stopę od podłogi oraz od ściany o którą się pad opiera (pewnie dlatego nosi aż na 4 piętro). Jak dojedzie mata , to zacznę napitalać stopą ile wlezie i poczekam... :))) Podzielę się efektami..
  2. Cześć Podłączyłem elegancko na sterowniku ASIO ezdrummer z perkusją i wszystko świetnie. Śmiga aż miło - ale jest jedno małe ale: Przy uruchomionym EZdrummer totalnie wycina mi dźwięk , tak jakby totalnie przejmował kontrolę nad kartą dźwiękową i nie dopuszczał już niczego innego. Próba odpalenia sobie jakiejś mp3 z podkładem, albo uruchomienia midi na studio one, czy nawet objerzenia YTube (błąd renderowania dzwięku) jest nie możliwe - nic nie słuchać poza ez. Czy ktoś coś miał podobnego?
  3. Nie wiele to pomogło. Analizowałem temat kilka godzin, jeszcze przykręcałem odkręcałem co się dało... w końcu przysiadłem się do zestawu w butach i stopa gra normalnie. Sam nie wiem, może mam kiepską technikę gry nogami i bez butów jakoś inaczej się siła rozkłada i jest beznadziejnie i odbija mi bijak od pada. Zacznę szkolić technikę gry nogami i może problemy znikną albo będę grał w butach ;)
  4. Cześć Jestem totalnym Świeżakiem na forum i totalnym zieleniakiem jeżeli chodzi o grę na perkusji. Ostatnio kupiłem sobie zestaw Alesis Crimson do nauki w domu i mam problem z uzyskaniem pojedynczego uderzenia stopą. Za każdym razem kiedy chcę uzyskać jedno uderzenie, to bijak w stopy robi mi takie multi uderzenia (buzz roll?) Stopę mam DIXON PP-K900-KS, kombinowałem z wysokością ustawienia bijaka, luzowałem totalnie sprężynę i maksymalnie naprężałem i cały czas to samo. Wkrzuające to jest, zamiast uzyskać jedno uderzenie, to jest jedno mocne i kilka leciutkich i strasznie mnie to wybija z rytmu, bo nie mam kontroli na tym. Nie wiem czy to problem z techniką? Dociskam czasem stopę na max do naciągu, mocno, lekko a ta i tak mi odbija... Co robić, pomóżcie proszę...
×
×
  • Create New...