Jump to content

Kiepski perkusista

Members
 • Content Count

  195
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Profile Information

 • Interests
  Ciekawe brzmienia.

Recent Profile Visitors

1344 profile views
 1. Opisz dokładnie bo nie rozumiem. Podłączyłeś midi usb i włączyłeś w reaper w ustawieniach swój Black hawk? Tam masz po kolei options/preferencje/midi devices i musisz włączyć swoje urządzenie.
 2. Włącz wtyczkę vst i zobacz czy gdzieś znajdziesz tego rida. Poza tym napisz czy nie mapuje ci sygnału midi tego ride?
 3. Byle się nie okazało że to wina elektroniki,bo piezo wymienić to nie problem ale grzebać w płytce drukowanej to sam bym się bał (że popsuje)
 4. No! I kombinuj; czy rozlutować te piezoelektryki czy tylko podpiąć na krótko, tylko nie zapomnij potem zaizolować.
 5. Nawet nie musisz ich przelutować,jak nie masz lutownicy,porozcinaj kabelki i połącz na krótko, sprawdź tego co gra ciszej podpinając do innego.
 6. Jakby dało się przelutować te piezoelektryki to byłbyś w stanie sprawdzić czy ten jeden jest wadliwy, jak to stwierdzisz to go spróbować wymienić albo wymienić wszystkie żeby były takie same. Innego pomysłu nie mam
 7. Aha,....ale te całe piezoelektryki są dostępne?to znaczy czy można się do nich dobrać? Jakby były na wierzchu to można pokombinować z ewentualną wymianą, gorzej jeżeli problem tkwi gdzieś w module , znaczy w elektronice.
 8. Ps.mam lipowy korpus w bębnie basowym everplay i różnica między brzozą a lipą jest słyszalna ,ale też na tym everplayu i mapexsie mam inne naciągi i mapex jest 22 na około 18/16 a ten everplay 24 na 12 , dlatego ciężko ustalić /określić różnicę.
 9. Musiałem sprawdzić ale dobrze zrobiłem bo dowiedziałem się że to tak jakby seria "q" .ja gram na serii "v" mam jeden tom 10 cali"q" i trochę opukałem zestaw tej serii, powiem że q jest delikatnie"bledszym" sprzętem w porównaniu do v ale jest to delikatna różnica którą może można zrównoważyć dobrymi naciągami... także twój obiekt zainteresowania pewnie niewiele odbiega brzmieniowo od q i v. Z mojego doświadczenia są to mniej melodyjne bębny od na przykład premiera apk a bardziej od everplay bądź basixa/drumcrafta.ale to też kwestia stroju i typu naciągów (częściowo).na pewno da się na niej grać i jakoś ją polubić.jeszcze jedno: bęben basowy serii q w dobrej akustyce pomieszczenia daje radę .cena ok jak za taki sprzęt ale bliżej tej dolnej granicy nawet z osprzętem (statywami itp).napisz jeszcze na czym grałeś do tej pory.ps,to chyba angielskie gary tylko produkowane w Chinach.
 10. Wyczytałem że mają regulowaną czułość padów! To może być rozwiązanie twojego problemu!poszukaj instrukcji w necie i dowiedz się jak zwiększyć czułość pada!
 11. Gdzie to produkowali i cokolwiek na temat,jak wiecie to piszcie, nazywa się wiley ale poza tym nic nie wiem.
 12. Tam masz aax sabiana to spokojnie osobno go sprzedasz (sprawdź sobie -nowy kosztuje ponad tysiaka) a talerze planet zildian są mniej chodliwe możesz dodać do zestawu to go uatrakcyjni.
 13. Na części raczej nie ze względu na słaby popyt na poszczególne elementy (tym bardziej że to tornado)- niektóre elementy w ogóle nie znalazłyby nabywcy albo czekał byś rok. Krótko mówiąc: jak ci zależy żeby ktoś to kupił a nie zależy na tej kwocie za którą wystawiłeś to podziel cenę na pół,hi hat możesz osobno ocenić i dodać opcjonalnie za dopłatą. No i powiem ci że z tym sprzętem (sprzedażą)nie jest tak łatwo, szczególnie w dzisiejszych czasach.
 14. Co tu dużo mówić, zażyczył żeś se dwa pięćset (rozumiem że wziąłeś pod uwagę że będą niższe oferty) i myślę że na razie trzymaj się tej ceny.wielu chętnie kupiłoby ją za mniej (dużo mniej) ale realia są realiami i jakbyś podliczył ile za to wszystko sam dałeś to pewnie i tak jesteś"do tyłu".
×
×
 • Create New...