Jump to content

Kiepski perkusista

Members
 • Content Count

  288
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kiepski perkusista

 1. Po czasie,dodam tylko że wielu materiałoznawstwo studiowało
 2. Chcesz nowy sprzęt czy używany? Błyszczący i pachnący fabryką czy używkę ale solidną? I co tam zamierzasz grać?
 3. Problem nudy po jakimś czasie użytkowania perkusji elektronicznej, smutne.
 4. A nie wolisz podpiąć ten moduł do kompa i pokombinować z jakimiś darmowymi wtyczkami vst? zawsze to jakieś urozmaicenie.
 5. W polmuzie z kolei floortom 16 to 15 z hakiem
 6. Oryginalne obręcze też są trochę mniejsze niż 20
 7. To normalne w przypadku trowy, centrala ma 19 z hakiem, naciągi 20 wystają poza obwód, masz obręcze dwudziestki to dobrze bo nie założył byś naciągu.
 8. Hej, właśnie zastanawiam się nad kupnem kilku bębnów które niestety nie mają krawędzi frezowanych pod kontem, krawędzie są obłe,nie płaskie jak w polmuzie ale zaokrąglone, zastanawiam się czy je kupić i czy bez frezowania się obejdzie, to stary zestaw amati, nawet powiem że jakby chciał je przefrezować to nie za bardzo jest na tyle bębna,po prostu skróci to korpusy ,co wy na to? Kupić czy nie?
 9. Ej mam trochę większy 20 12 14 Carlton made in Japan kupujesz?
 10. Do jakiego komputera chcesz to podłączyć?tzn czy masz osobne wejścia na słuchawki i wejście liniowe albo mikrofonowe?i po co chcesz podpiąć midi I out naraz? Albo midi i wtedy interface midi przez usb do komputera a dźwięk ze słuchawek albo audio out przez interface albo prosto do wejścia mikrofonowego lub liniowego i dźwięk ze słuchawek podpiętych do komputera lub interfacu.
 11. Uspokój się, niewiele pomoże regulacja sprężyny,tylko troszkę, staraj się tak uderzać żeby bijak odstawał od membrany po każdym uderzeniu daj mu wrócić,jak to ogarniesz to zaczniesz kontrolować te przypadkowe uderzenia.
 12. A jak uderzasz to bijak zostaje po uderzeniu na membranie czy w jakiejś odległości?
 13. Sprężyna do rurki tej szerszej,ma oprzeć się na dnie, później wchodzi pręt zwykle podzielony na dwie części ,do sprężyny,ma wypustkę albo nakrętkę która ma oprzeć się na sprężynie,koniec pręta przechodzi przez dno i mocowany jest do cięgła pedała, później idzie druga rurka do tej o większej średnicy,na jej szczycie montujesz gniazdo dolnego talerza,robota zrobiona.
 14. Cyknij ,ale ja tak ustawiłem metodą prób i błędów, pojemnik zbiera trochę wyższe częstotliwości a to akg samo jak zbiera to słabo się spisuje,za dużo średnich,robi się takie głuche i dlatego dołożyłem tego ruskiego, może trochę za blisko ale jakby był dalej to muszę zmniejszać czułość tego akg bo zagłusza tymi średnimi i tak w kółko, najchętniej to bym fachowcowi dał do poustawiania ale to takie gadanie tylko bo skąd wezmę fachowca poza tym sprzęt by się przydał prawdziwy a nie w komputerze gmeranie za bramkami i kompresorami, real studio ale to trzeba być miliarderem.
 15. Tak to u mnie wygląda,na werblu akg d310 i pojemnik ruski mke ileś tam,na tomach audio technika mb2k i środkiem jeszcze jeden pojemnik ruski mke, na stopie sl75c od Behringera a nad zestawem dwa novoxy.
 16. Wiesz, lepiej od podstaw zacząć tak jak ma być niż potem od gałek i pokręteł uzależnić efekt.
 17. Nie ma problemu ze zrobieniem duplikatu tylko niewiele to daje,nic, jeszcze się zdoktoryzuje z rozmieszczenia mikrofonów, to połowa sukcesu.
 18. No tak, dałem podczas to się latencja zrobiła, u mnie ten sposób duplikowania nie zdaje egzaminu, kurtka na wacie, przydało by się mieć osobno realizatora dźwięku bo jak masteruje tuż po nagraniu to już nic nie słyszę.
 19. Weź jak tu zerkniesz to napisz czy bramkę daje się podczas nagrywania czy po.
 20. Cześć, mimo to że to forum kona zapytam wszystkich! Problem polega na tym że mam wydaje się dobry interface zoom r 16, komputer z programem reaper, każdy majk na osobnej ścieżce,w zależności od tego ile ich podepne tyle ścieżek, zwykle od 5 do 8, chodzi o to że jak włączam podczas odsłuchiwania tego co nagram każdy majk solo słyszę jakieś"strzępki" dźwięku, takie blade odgłosy, dopiero wszystkie ścieżki razem brzmią głęboko i czasem nawet super, majki nie najgorszej klasy nawet jeden super, reszta przeciętne ale przecież nie jakieś tajwany za 50 zł. Jedynie pojemnościowa para overhead wypada dobrze solo, ło co się rozchodzi? Tak to ma być?
 21. Dzięki za odpowiedź w temacie "żal mi" powiem że już mi przeszło, uczę się dalej i tyle a płacz nad rozlanym mlekiem nie ma sensu, co do twojego pytania to w treningach oprócz obciążania to odpoczynek,przerwa jest bardzo ważna.
×
×
 • Create New...