Jump to content

kurxwamac25

Members
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Wiadomo, że można kombinować ze strojeniem gitary, z tym że generalnie jest jakiś "standard". Gitary grają konkretne dźwięki w utworach, perkusja przecież nie gra konkretnych dźwięków. Też słyszałem, że stroi się, np. pod tonację kawałka tylko kto normalny będzie stroił 20 razy perkę na próbie? xD
  2. Bębnów nie stroiłem bo od zawsze gram na turbo badziewnym sprzęcie, który ma np krzywe obręcze. I mojego syfu nie ruszałem z piwnicy/salki. Chodzi mi o czystą teorię. Jest z góry narzucony model pod co się stroi czy stroi się tak aby fajnie brzmiało dla grającego? (no wiadomo że dobrze jednak by było żeby cały naciąg na całej powierzchni wydawał ten sam dźwięk[chociaż i takich wariatów widziałem którym lepiej brzmi jak np jedna śruba jest niedokręcona xd]) Moge sobie nastroić nie wiem werbel w E tomy jakoś nie wiem D G H? Czy nie mogę?
  3. Dzień dobry! Szukałem, szukałem i nie mogę wciąż znaleźć potrzebnej mi wiedzy... O co chodzi ze strojeniem perkusji? Wiem, że trzeba stroić do konkretnych dźwięków. Czy jest jakaś zasada, którą TRZEBA się kierować? Mogę stroić do dowolnie wybranych dźwięków czy są one z góry jakoś wyznaczone (tak jak np. strojenie gitary w E)? Jak uzyskać np. dźwięk E na tomie 10'? Czy oba naciągi należy stroić pod E? Czy W ogóle nie stroić pod E tylko i górny i dolny naciąg do jakiegoś innego dźwięku, który finalnie po uderzeniu w cały bęben zagra E? Proszę o pomoc. Dzięki!
×
×
  • Create New...