Jump to content

Żurson

Members
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1313 profile views
 1. Wypowiem się głównie odnośnie tej drugiej części - oczywiście że na akustycznej najlepiej zaczynać, bo tak naprawdę tylko na akustyku będziesz miał pełen zarys techniki grania. Elektroniczna jest ogólnie w porządku, ale i tak musisz co jakiś czas pograć na akustyku - nawet raz na kilka tygodni żeby mięśnie zawsze miały obraz różnicy między perkami. Co to TD-1DMK, to moim zdaniem świetny zestaw; nie jestem fanem brzmień Rolanda i moduł dosyć niedużo oferuje, ale dla początkującego/ trochę zaawansowanego będzie git. Natomiast nawet kilka godzin kursu w domu nie zastąpi chwili z nauczycielem w realu - bo tak naprawdę tylko wtedy możesz zobaczyć jakie błędy robisz. Kurs w życiu nie zastąpi spojrzenia osoby która zna się na fachu, a te spojrzenie często może zmienić dużo. Jeśli bardzo chcesz sam się nauczyć w domu, to polecam ci czy apkę na telefon Drumeo (dosyć drogą) albo ich kanał na YT, ale mówię - nie będziesz wiedział tak naprawdę czy to czego się uczysz robisz faktycznie poprawnie. Nawet jakaś jedna sesja co kilka tygodni z nauczycielem jest zbawienna.
 2. Jeżeli ew byś coś utargował to jasne, czemu nie. Tylko pamiętaj, że ten model, jak i Yamaha DTX402K nie mają pada stopy, co zaniża realizm grania.
 3. I tak naprawdę pamiętaj, zarówno Roland jak i Yamaha są lepsze od tych różnych chińszczyzn typu jakieś Medeli, Millenium itp. Zanim też zdecydujesz się na ostateczny zakup, to też pooglądaj sobie na YT filmy z brzmieniami, z przedstawieniami - bo jednak to jest sprzęt na dłużej niż kilka tygodni/miesięcy. Sam zanim zdecydowałem się na Yamahę DTX6KX robiłem spory research.
 4. I tak naprawdę to porównując Rolanda TD-1K do Yamahy 402K widzę tylko dwie faktyczne zalety Rolanda - a mianowicie większa dowolność w ustawieniu talerzy, oraz w Rolandzie na 99% wydaje mi się że talerze są prawdziwie 2 strefowe, a w Yamasze masz jak ja to lubię nazywać "półtora" strefowe, czyli masz faktycznie tylko jedną strefę, ale mocniejsze uderzenie wyzwala dźwięk niczym z drugiej strefy
 5. Jedyne co to musisz mieć kabel USB do modułu i przejściówkę aby do telefonu podłączyć
 6. Tak, możesz mieć powiedzmy zestaw 1, ale zmienić sobie werbel na inny. W dodatku masz w niej takie cyfrowe strojenie, itp. Co do błędów to jak z niej korzystałem to nie spotkałem nic co by przeszkodziło w jej korzystaniu i fakt, jest intuicyjna.
 7. Jeśli porównujesz Yamahę DTX402K i Rolanda TD1K, to Yamaha przede wszystkim ma w miarę normalną ramę i obiektywnie lepszy moduł - może i ma o 5 mniej zestawów, ale po 1. i tak nie znam nikogo kto korzysta z więcej niż kilku, po 2. Yamaha ma całkiem spoko apkę DTX402 touch, która pozwoli ci w miarę dowolnie skonfigurować perkę, po 3. Yamaha moim zdaniem ma po prostu lepsze brzmienia, no i co mi się bardzo podoba to te granie pod utwory. W Yamasze masz 10 utworów, ale trwają one po kilkadziesiąt sekund, oraz sama Yamaha czy to w apce czy na ich stronie dodaje nuty, jak się nauczyć tych utworów itp. W Rolandzie masz 15 utworów, ale to jakieś same zapętlone muzyczki
 8. Albo już jak chcesz coś "lepszego" to popatrz na TD-1DMK, bo można dostać używaną za 2 tys z groszem, a imo to jest najlepszy sprzęt w tym przedziale
 9. Z tych dwóch sprzętów to Yamaha lepsza, ale poleciłbym ci dołożenie do 432K albo 452K, bo dostajesz prawdziwy kick pad, a w 452K kick pad i 3 strefowy werbel. I jak kupujesz Yamahę to pamiętaj że masz epickie apki na telefon do niej.
 10. O, raz jak grałem na Rolandzie TD-1DMK to tak samo miałem - co prawda elektroniczna centralka =/= akustyczna, ale mi osobiście pomogło to, że po prostu stopę na pedale kładłem bliżej łańcucha.
 11. Pamiętaj że szybkość to nie wszystko, wspomnę słowa mojego nauczyciela, którymi kieruję się do tej pory - zawsze powtarzał, że "lepiej wolniej, ale precyzyjnie, równo, z myśleniem". Zawsze jak chodziłem na zajęcia to kładł spory nacisk na to aby nie grać w wysokich tempach, tylko ustawiał na metronomie nawet jakieś 50, 60 itp. i kazał w tym tempie ćwiczyć, bo bardziej to wyrabiało kontrolę i precyzję uderzeń. Dlatego nie zwiększaj na siłę tempa, to nie wyścig, że im szybciej tym lepiej. Z doświadczenia wiem też że granie w różnych tempach, i niższych, i wyższych na zmianę też pomaga. Tak też twierdz mój nauczyciel, a nawet nieraz powtarzał, że "należy to rozpatrywać jak jechanie na motocyklu po trasie - zaczynasz z pewną prędkością, potem ją zwiększasz do możliwości po to, aby potem wyhamować i sprawdzić technikę wjazdu w zakręt". W skrócie moje rozważania podsumuję jedną myślą - nie prędkość, a kontrola i technika.
 12. GG panowie i panie, Roland właśnie ogłosił 4 nowe modele z serii 07 - TD-07DMK, KV, KVX i VAD103. Co o tym myślicie? Imo piękne posunięcie, zwłaszcza model DMK.
 13. A i wgl szczerze te gumowe pady Yamahy są całkiem dobre, myślałem że będą zdecydowanie gorsze. Na początku trochę ciężko było się przyzwyczaić i ręce nieco bolały, ale teraz jest git, a nawet imo potencjalnie są lepsze niż siateczki na których grałem wcześniej
 14. Oczywiście w sensownej cenie EDIT: A no i jak to wygląda z kompatybilnością do modułu Yamahy - w Rolandowskich wiem że inne działają, ale Yamaha to wgl po swojemu wszystko robi
 15. A ma ktoś może pojęcie czy gdzieś w polsce można kupić kontroler hi-hat na statyw?
×
×
 • Create New...