Jump to content

Nathanael

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ogrywał ktoś Behringera XD8USB? Mam go niedaleko w niskiej cenie i zastanawiam się czy go nie powinąć. Z tego co słyszałem brzmienia ma słabe, ale w tej cenie nie ma co oczekiwać - zawsze pozostaje EZdrummer.
 2. Czyli chodzi ogólnie o jakość sampli? Jeśli tak to kombinowanie z VST może dać jakieś efekty. A jak z komfortem gry? Chodzi mi głównie o pady ale też blendowanie dźwięków (np. Gdy w tym samym czasie uderzymy open HH i crash).
 3. Co rozumiecie przez słabe brzmienie? Jest zawsze możliwość podpięcia perkusji pod jakieś dobre VST. Pytanie tylko czy to warte zachodu.
 4. Wow! Dziękuje za wszystkie komentarze, postaram się odpowiedzieć >.< Zrobiłem szybki rekonesans co do Rolandów i Yamahy, widzę że można coś używanego wytrzasnąć nawet poniżej 1500zł. Na pewno wezmę to pod uwagę. Co sprawiło że żałowałeś wyboru Alesisa? No jednak budżet to budżet, rzeczywiście dobrze to ująłeś w pierwszym poście. Na razie chyba wszystko sprowadza się do tego żeby szukać najlepszych okazji - używane perkusje Yamaha, Roland, ewentualnie nowsze Black Hawki. No i nie powiem, ze względu na cenę nadal kusi mnie Alesis Turbo Mesh Kit. Po małym researchu myślę że nie wygląda najgorzej ale chciałbym zaczerpnąć opinii o tym sprzęcie od kogoś kto rzeczywiście na niej grał. Plus to też na pewno pady siatkowe dla świętego spokoju sąsiadów.
 5. No cóż, niestety nie mam na to zbyt dużego wpływu. Od mniej więcej roku konsekwentnie uczę się gry na gitarze elektrycznej i mimo nieuniknionych braków w technice myślę że da się z tego wykrzesać coś co można określić mianem "swojego stylu". Z przetestowaniem perkusji będzie ciężko, bo w mojej okolicy aktualnie jest wystawiona jedna perkusja mieszcząca się w budżecie - Alesis DM5 która ma za sobą parę dobrych lat. Co do przyszłości to co jakiś czas mógłbym jeździć ok. 50km do studia (bez instruktorów) z prawowitą perkusją akustyczną ale głupio iść tam bez żadnej praktyki. Dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi! W tej kwestii chciałbym jeszcze o pomoc co do doboru perkusji - naczytałem się właśnie o Alesis i Black Hawk, cały czas monitoruje portale aukcyjne i staram się coś wyłapać ale bez doświadczenia różnie może to wyjść. Mógłby ktoś nakierować mnie na modele warte uwagi?
 6. Cześć! Od niedawna zacząłem rozważać rozpoczęcie "nauki" gry na perkusji - nauka samodzielna ze względu na brak szkół/nauczycieli w mojej okolicy. Wiadomo, że bez perkusji ćwiczyć gry się nie da, więc rozglądam się po wszelakich forach, portalach aukcyjnych i tym podobnych w poszukiwaniu czegoś sensownego. Budżet raczej ciasny - 1000zł z lekkim poślizgiem. Mieszkam w bloku, więc perkusja akustyczna odpada. Stąd skupiłem się na perkusjach elektrycznych - czy w ogóle warto zaczynać naukę na takim czymś, czy jakkolwiek nada się to do małych prób z zespołem i (hipotetycznie) grania małych gigów? Moją uwagę zwróciły używane perkusje firmy Black Hawk, dla przykładu HXD II - z tego co się naczytałem wydaje się dość solidna.
×
×
 • Create New...