Jump to content

Gregorius

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Opole
 1. Czyli użytkownik nic nie wywnioskuje z numerów. Myślę jednak, że producent ma jakąś logikę numerów wybijanych na tabliczkach. Można - tak sobie myślę napisać maila do Pearla, ale raczej szanse są marne, że ktoś odpisze. Co do bęnów to: obręcze są Master Cast, mocowania Opti Mount, wewnątrz korpusów dwa pierścienie wzmacniające. Barwa...hm powiedzmy pomarańczowa. Czy te informacje wystarczą do określenia jakiegoś przedziału czasowego produkcji?
 2. Czy z tabliczki znamionowej można odcztyać datę produkcji bębna? Na tabliczkach mioch bębnów jest numer sześciocyfrowy, czy nawiązuje on jakoś do daty produkcji?
 3. Tak wiem. Te bębny są stosunkowo krótko na rynku ok. trzech lat. Myślę jednak, że i po takim czasie eksploatacji można wyciągnąć jakieś wnioski odnośnie multiclampów czy tomholderów. Wydaje mi się jednak, że prawdpopdobnie mała liczba bębniarzy ma te gary i stąd brak większej liczby opinii na ich temat. Ja zastanawiam się nad kupnem bębnów w cenie ok. 6000 zł. W tej kwocie można spokojnie kupić używanego MMX czy Yamahę Birch lub Maple Custom, itp. Z koleji Pece Kahuna byłby nowy, bardziej rozbudowany i co ważne z werblem w cenie.
 4. Jestem również mocno zainteresowany tymi bębnami. Może jakiś użytkownik mógłby napisać jak się mają bębny po kilku latach intensywnej ekspoloatacji. Chodzi mi o to jak się trzymają multiclampy, holdery? Jak wyglądają chromy? Czy bębny trzymają strój i jakie macie doświadczenia z doborem naciągów do tego zestawu (czy dwuwarstwowe w przypadku Bubingi nie niszczą brzmienia)?
 5. Ja na tym filmiku słyszę chyba jakiś karabin maszynowy :badgrin: .
 6. Wielkość mięśni nie ma nic wspólnego z wytrzymałością gry na perkusji. Może mieć natomiast związek z szybkością. Przy bardzo dużej masie mięśniowej możemy wręcz stracić na szybkości. Chyba, że te duże mięśnie wykorzystamy do noszenia bębnów czy żelastwa :badgrin: .Co innego dobra kondycja zwłaszcza podczas długich koncertów. Nie ma znaczenia czy kondycję wypracujesz przez bieganie, pływanie czy siłownię. Ważne, żeby ją mieć. Jankes - zasada superserii na siłowni nie ma nic wspólnego z tym co opisujesz, to kompletnie coś innego.
 7. Jeżeli maiłbym dorabiać oparcie (410) i coś tam kombinować to wybrałbym DT 680. Co się tyczy Peace to nie wiem czy oparcie ma regulację wysikości. Jeżeli nie ma to odpada.
 8. Gregorius

  Problem z nauką

  Matteo, jeżeli chcesz podejść poważnie do gry to jednak zdecydowanie polecam kontakt z nauczycielem - nawet jeżeli byłoby to tylko raz na miesiąc a nawet raz na dwa miesiące. Po pierwsze oceni to co się nauczyłeś i poprawi błędy, po drugie pamiętaj złe nawyki im szybciej wyeliminujesz tym lepiej.
 9. Jankes napisał: "Jeśli nie masz wpojonych właściwych zasad jakimi powinno kierować się przy wyborze właściwego brzmienia jak powinna brzmieć zawodowa blaszka to nie kupisz dobrej". Jankes czy mógłbyś rozwinąć powyższe Twoje stwierdzenie, chodzi mi o te zasady. Może ktoś inny podpowie.
 10. Wesołek - ten sprzęt wygląda super, to chyba najwyższa półka. Tylko ta cena... Do takiego stołka wypadałoby zmienić bębny :smile: Nebula - co się tyczy siłki to chodziło mi o to, że bardzo dobrze wiem jakie ćwiczenia na co działają, jak je dobrać i ile powtórzeń czy serii wykonywać plus dieta. W tym temacie możemy duuużo pogadać - tylko to chyba nie to forum. Poza tym wszystko ma jakiś skutek. Ćwiczenia wykonaywane przez ileś lat też mimo, nawet jeśli się ich już nie wykonuje. Przykro, że w Twoim przypadku tak to się skończyło, ale to jest wła [ Dodano: 30-12-2007, 00:54 ] właśnie ten skutek. Sorry - coś tam mi przeskoczyło.
 11. Ari - dobrze że się nie garbisz, odciążasz w ten sposób głównie partie piersiową i szyjną kręgosłupa. Stołek z bardzo niskim oparciem powinien odciążać niższe partie kręgosłupa. Ponieważ jednak te stołki (znanych firm) nie są tanie chciałbym usłyszeć opinię tych co mają taki sprzęt. Cień - w sumie przez ok. 10 lat chodziłem na siłownię (czs przeszły), ale dzięki za radę :)
 12. Czy ktoś z Was kto przesidł się na stołek z oparciem odczuł wyraźną ulgę jeżeli chodzi o kręgosłup (zwłszcza w części krzyżowo-lędzwiowej)? Planuję zakup takiego stołka.
×
×
 • Create New...