Skocz do zawartości

john

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    147
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez john

  1. john

    Ludwig Supraphonic

    Hm Własnie tak sie przymierzam do kupna werbla do grania w stylistyce jazz/fusion. Ale boję sie znowu wydac kasy i być niezadowolonym z stalowego werbla i własnie sie zastanawiam nad jakims werblem klonowym. Miałem wczesniej FFS Brass 14*6,5 oraz Tama SLP SuperAluminium .I naprawde bez szału było. Strasznie dużo przydźwięków...
  2. john

    Ludwig Supraphonic

    Moglibyście wrzucić jakies Wasze nagrania ( bez edycji audio ) z Supraphonic ? ;) Wiem,ze są filmiki na yt ale w większości audio jest przerobione lub werble nienastrojone. Przymierzam się do kupna ustrojstwa ;) dzięki.
  3. Witam Mam pewną sprawe: zastanawia mnie sens nauki grania chwytem tradycyjnym. Mozna by odpowiedziec: chcesz to się ucz , nie chcesz to nie .Aczkolwiek chodzi mi o głębsze zastanowienie się nad tym zagadnieniem. Ilekroć oglądam Weckl'a,Colaiuta,Donati'ego ,Gadd'a ,Michała Dąbrówke czy tez innych perkusistów którzy grają muzyke jazz/fusion/ zastanawia mnie fakt dlaczego uzywają oni chwytu tradycyjnego. Rozumiem,ze w niektórych przypadkach było to ugwaruntowane tym ,ze tak poprostu gra w szkołach klasycznych,orkiestrach itp Jednakze ogladając wywiady z Wecklem zwrociłem uwage na to jak pokazuje róznice pomiędzy brzmieniem pojedynczych uderzeń w graniu np ghost notes. I w przypadku grania traditional grip dźwięk jest inny ze względu na inne ułozenie pałki względem membrany. Z koleii Donati w jednym z wywiadów mówił,ze w swoj chwyt włozył mnóstwo czasu i jezeli miałby jeszcze raz wybierać to zdecydowałby sie na matched grip, a reszte czasu by poświęcił na rozwój w innym kierunku Jak oglądam jakieś koncerty live to często stwierdzam,ze bębniarze którzy grają chwytem tradycyjnym lepiej osadzają numer poprzez granie ghostów. Poprostu takie odnosze wrażenie, są one bardziej selektywne. Oczywiście ktoś moze podać kontrargument wskazując na np Horacio Hernandez itp Od 5 lat gram matched grip ,jednakze im dłuzej słucham róznych bębniarzy i im dłuzej analizuje ich grę ,to tym bardziej chciałbym poświęcic czas na nauke traditional grip Niestety jak dobrze wiemy doba ma 24 godziny i boje się by "nie wylać dziecka z kąpielą " . Dla np członków zespołu nie ma znaczenia to czy bębniarz gra w taki czy w inny sposób ,tylko groove ma siedzieć i ma być flow. Jaka jest Wasza opinia odnosnie sensu zmieniania chwytu ? Dzięki za opinie ;) !
  4. Hej Ja mam podobny problem Lewą nogą potrafie grać praktycznie w kazdych tempach. Jednakze w prawą jest masakra. Mialem kiedys uszkodzony nerw: rehabilitacja ,chodzenie w takiej opasce która mi podtrzymywała noge itp... i teraz są efekty :/ Tak czy owak kup sobie jakies witaminy -polecam Olimp dla sportowców,magnez. No i cwiczyc ;)
  5. "before tuning bottom headďťż 5:31 after 8:56" ;) [ Dodano: 14-05-2013, 13:58 ] Zastanawia mnie jedna rzecz odnosnie strojenie amianowicie: Załózmy ,ze chce nastroic naciąg rezonansowy toma 10 ' do np 180 -powiedzmy ,ze tak wynika z tabelki itp Jezeli stroje bębny to wole je stroić od początku. Najpierw przykręcam śrubki palcami. Następnie lekko przekręcam kluczykami ,bardzo powoli. I sprawdzam wartości na Tune-bot. Na początku stroik wskazuje wartości 60,80,90 ,110 ..170 i dopiero w tym momencie włączam przycisk FILTWE. I dopiero teraz stroje do 180 HZ. I czy taka metoda jest prawidłowa ? Jezeli zawczesnie włacze FILTER przy np 110 : to Tune bot będzie mi wskazywał wartości w okolicach 110Hz np 115 itp, pomimo tego ,ze częstotliwość jest o wiele większa. Dzięki za info ;)
  6. Siedzi granie ;) Jak sie nazywa ten utwór ?
  7. zapodaj tutaj jak mozesz te próbki ;)
  8. Dzięki za odpowiedz ;) miałes moze do czynienia z rozmiarami 14*5,5 ?
  9. Witam Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym werblem ;) ? Cena wydaje sie dość atrakcyjna . http://www.perkusje.com/0,4888,werbel-hybrydowy-bubinga-maple-14x6.5-ltd..html
  10. Dzięki za odpowiedz ;) Jeszcze jak mozesz to powiedz mi czy wszystko dobrze wykonuje: np chce stroic rezonans 1.Tłumie uderzany naciąg(np ręcznikiem) 2.Uderzam w okolicach śrub w celu znalezienia częstotliwości 3. Włączam FILTER 4.Dostrajam do odpowiednich częstotliwości czy tak ? ;) Przy strojeniu werbla-naciąg rezonansowy ,mam iz Tune Bot nie zawsze odbiera wszystkie uderzenia. I to nie chodzi o to ,ze czasami ich nie łapie , tylko ich poprostu nie widzi. Np kłade Tune Bot'a przy jednej krawędzi i często nie wyłapuje uderzeń po przeciwnej stronie -wtedy przekładam stroik i zabawa jest w drugą strone. Taki problem występuje tylko przy strojeniu naciagu rezonansowego w werblu-sprężyny podnosze pałką(jak cięciwa na okręgu ) -dzięki temu nic nie szumi. Czy warto zagadać z Thomannem ze cos jest nie tak,czy poprostu narazie dać sobie z tym spokoj ?
  11. Witam czy ktoś moze mi wyjaśnić 1.Czy ta tabelka (od strony 7 ) oprócz pokazywania jak buduje się interwały ma jakies jeszcze szczegolne znaczenie ? -jezeli tak to jakie ? http://www.tune-bot.com/tunebottuningguide.pdf 2.W jakiej odległości od śrub powinno się uderzać podczas strojenia ? dzięki za pomoc ;)
  12. Mam idetnyczny problem jak jakis user forum Kolliasa http://www.georgekollias.com/forum/showthread.php?t=5500 Filmik opisujacy problem http://www.youtube.com/watch?v=nndEHHGMILs&feature=youtu.be Cwicze juz od cholery prawą i lewą stope.Lewa idzie do przodu jednak prawa ciągle tkawi w tym samym miejscu. Macie moze jakiś pomysł co robie nie tak ? Dzięki ;)
  13. john

    Sklep Thomann

    hej Chciałbym zakupić jedną rzecz z Thomanna-część od hi hat ktorej nigdzie nie odstane w polsce.Element kosztuje 9 euro-więc sam zakup by mnie wyniósł 50 euro gdyz 20 euro przesyłka i od 25 euro (wartosc produktu) zaczynają wysyłac. Czy była by możliwość dorzucenia się do Ciebie ;) ? -jezeli tak to jak to zrobimy z kasą ? Wysłac Ci kase na konto+opłate za przesyłke do Lublina czy jak to widzisz? http://www.thomann.de/pl/sonor_hihat_schraegsteller_fuer_600er.htm Dzięki za odpowiedz ;)
  14. john

    Sklep Thomann

    Ja bym był chętny na zakupy w thomannie ;)
  15. Hej Musialem zrezygnować z Protone z takiego względu iz termin w ktorym mogła by sie rozpocząc realizacja to maj . Zrobilem kabina z wełny ,zaoszczędziłem około 6 tys złotych ( porownując do ceny z Protone ) i jestem naprawde cholernie zadowolony z efektu ;) Jak następnym razem miałbym robic takie pomieszczenie to owszem skorzystałby z usług firmy ktora zajmuje się tym profesjonalnie -jednakze nie chcialem czekac do maja. Zadnych paneli od Apamy nie montowałem.Sama wełna +struktura wielowarstowa (pokoj w pokoju) i naprawde efekty są baardzo dobre i kasa w kieszeni :) Dzięki Cxax za pomoc ;) !
  16. john

    Torba na hardware

    Dla mnie torba Pearl w powyzszym linku była zamała i ją odesłałem do sklepu. Ledwo co mieściły się statywy i wszystko trzeba było układac w logiczny sposob. Ogolnie lepiej dołozyc i poszukac czegos lepszego.
  17. Witam Z całym sercem moge Wam polecić szkółke George Kollias Intense metal drumming II. Wiele mozna ogarnac,Kollias tłumaczy czemu tak a czemu nie inaczej.Mnóstwo cwiczeń w pdf. Polecam ! ;)
  18. Nie dało by rady byście nakręcali więcej probek audio/video do swoich werbli ? ;) -bo z tego co widze , to próbki są tylko do poszczegolnych werbli (chyba,ze cos mi sie nie wyswietla) Pozdrawiam ;) !
  19. Dzięki za pomoc ;) Sam juz nie wiem.a moze by w jakiegos MCX celowac ?
  20. Czy Supra nie ma efektu "dławienia się " w niektórych strojach ? A mozesz mi powiedziec jaki konkretnie masz model ?
  21. Witam Tak jak w temacie zastanawiam sie nad dwoma werblami .Poszukuje werbla wszechstronnego , głowny nacisk kłade na stylistyke jazz/fusion jednakze gram równiez w kilku kapelach o cięzszych klimatach gdzie trzeba grac za ucha . Co mnie przekonuje to Suprahonica ? -opinie o jego wszechstronności,brzmienia. Na werbel Tama SLP Super Aluminium wpadłem przypadkowo podczas czytania testów w Magazynie Perkusista i werbel przypadł mi do gustu Ceny instrumentów są zblizone do siebie. Chyba ze jakies inne rozwiązania? Dzieki za rady ;)
  22. Dzięki za rady ;) Co do Faleckiego i Apamy- sporo negatywnyc opinii jest o tej firmie na forum dzwiek.org (tam ludzie mają "uszy" ). Jak się na coś zdecyduje to dokładnie zdam relacje
  23. Tutkaprof-mozesz powiedziec jak to dokładniej wyglądało u Ciebie? Poczytalem troche opinii na forum dzwiek.org o tej Apamie. Wiele jest negatywnych opinii odnosnie tych paneli.Jednakze dalej do tej firmy przekonuje mnie realizacja Igora Faleckiego ktory ma bebny w domu.
  24. Tzn owszem nie jestem drummerem żyjącym z grania ,ale jak wiadomo dąze do tego jak kazdy z nas ;).Chciałbym za jakis czas(rok/dwa) zdawac gdzies na AM,obecnie jestem w trakcie konczenia szkoły muzycznej. Mialem salke do grania gdzie gralem po X czasu,jednak teraz juz nie moge korzystac z tamtego pomieszczenia. Co do realizacji to : Niestety rowniez mam mieszane uczucia. Tzn co do firmy Apama przekonuje mnie fakt iz Igor Falecki ma wykonaną przez nich izolacje. Rozmawialem z osoba z Apamy i doradziła mi takie elementy jakie są u IF. U mnie jest taki plus iz nie mam zadnych sąsiadów pod sobą ani nie łączy nas zadna konstrukcja,wiec dragnia się nie przenoszą. Ostatnio robilem probe dzwięku i hałas na dworze jest naprawde minimalny.Slychac lekko stope,ale uwazam,ze jakikolwiek zabieg-czy to Apama czy Isover da dobre rezultaty. Gorzej jest z sufitem. Gdyz hałas słychac w calym domu.Oczywiscie narazie domownikom to nie przeszkadza az tak bardzo,jednak obawiam się ze mogło by się to zmienic po pewnym czasie grania/robienia prób. Koszt Apamy to około 8 tys złotych przy moich wymiarach pomieszczenia. Zastanawiam się nad Isoverem ,podwieszanym sufitem.Koszty obu zabaw są baardzo do siebei zblizone ,jednak projekt z wełną jest bardziej czasochłonny,wiecej trzeba zamawiac materiałów,trzeba komus zlecic konstrukcje do zrobienia itp-sam sufitu podwieszanego nie zrobie.Pozatym wełna nie moze byc tak otwarta,musi zostac zabudowana ze względu zdrowotnych Osoba z Apamy twierdzi ze ich panele np ps5/ps7 ma taką izolacje akustyczną jak np isover. Dzięki tutkaprof za opinie;)Ktoś jeszcze moze coś powiedziec na temat obydwu rozwiązan? ;)
  25. Witam Poszukuję rozwiązania problemu: izolacji pomieszczenia do gry na zestawie perkusyjnym. Co prawda zakłądalem już jeden temat w tym dziale,ale nie chce już tam pisac(temat z tym naruszonymi prawami autorskimi itp. âŚ) Generalnie już mam w głowie mentlik od czytania X stron odnosnie izolacji akustycznej.Zastanawiam się nad dwoma opcjami: realizacja z biura Apama za pomocą paneli PS,materiałów bitumicznych które oferują oraz z zwykła wełną oraz sufitem podwieszanym Mieszkam w domu jednorodzinnym,wolnostojącym.W pomieszczeniu znajduje się okno które jest szczelne i wrazie czego można by przewietrzyc pokój. Pomieszczenie jest w piwnicy,obok jest inny pokoj oraz garaz .Co do hałasu: -łownym priorytetem w izolacji jest sufit. -bębny słuchac w domu -nie slychac ich jako tako poza domem,zatem nie powinny przeszkadzac sąsiadom.Słychac troche stope i werbel ale moim zdaniem po ktorymkolwiek zabiegu problem by się rozwiązał. -moim priortytem jeszcze jest komfort psychiczny grania.Chce wiedziec ze nikomu nie przeszkadzam tym ze gram . Wymiary pokoju: 5*4,8*2,1 (D*S*W) Głownym priorytetem w izolacji jest sufit. Opcja pierwsza :Apama http://www.apama.pl/realizacje.html?cid=47 Myslałem nad realizacją podobną do realizacji pokoju Igora Faleckiego.Fragment wywiadu: â Ponieważ mieszkamy w bloku, podłogę musieliśmy zrobić tzw."pływającą", czyli: gruba pianka pochłaniająca drgania o grubości 3 cm R120, na to płyta OSB 2,5 cm oraz ciężka mata out-sound o gęstości 240 kilo firmy APAMA (likwiduje drgania i dudnienia). Cała powierzchnia jest przykryta wykładziną podłogową. Tak przygotowany pokój stwarza świetne warunki do ćwiczeń, hałas w pomieszczeniu został zredukowany (słychać wszystkie drobne błędy w grze i potknięcia) w ten sposób mamy możliwość robienia prób w domu. Ponieważ przygotowujemy się do wydania pierwszej płyty Igora, warunki na to są wymarzone.â I teraz tak: Osoba z którą rozmawiałem radziła mi na podłoge zastosowac specjalną wykładzine o grubosci 10 mm,na to płyty osb,następnie dywan. Na ściany oraz na sufit panele PS7.Niestety takie Panele są drogie i nie zrobiłbym wzsystkich scian. aki panel ma wymiary 1000*1000*20mm.Wolnej przestrzeni pozostałoby około 20,5 m2: -1/2 podłogi. Nie kłądłbym wykladziny ani płyt osb tam gdzie by nie stały bębny. -sufit byłby cały zrobiony -ściana blizszą sasiaom była by zrobiona oraz prostopadła do niej (stykają się) Koszt takiego przedsiewzięcia to 7/8 tys złotych. Druga opcja: Wełna Isover,sufit podwieszany Myslalem nad zrobieniem paneli na ściany i sufit z wełny Isover pt 80 15cm lub Rockwool Rockton 20 cm.Oczywiscie trzeba by te panele jakos obic w deski np. sosnowe zeby dało się je zamocowac na scianie.Niestety nie wiem zabardzo jakby to było z sufitem. Gdyz trzeba by zrobic sufi podwieszany tak?.Na podłoge bym uzył wykladzine od Apamy Koszt takiego przedsiewzięcia bylby porownywalny z opcją I jednakze pokoj bylby caly zrobiony. Pozatym zastanawiam się nad tym czy panele 2 cm są bardziej efektywne w izolacji niż isover pt 80 15 cm czy tez Rockton 20 cm ? Co byscie mi mogli doradzic? Ponizej zamieszczam zdjęcie pokoju.Jutro bym wrzucił inne zdjęcia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...