Jump to content

przemoc72

Members
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

About przemoc72

 • Birthday 03/04/1972

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pojęcia nie mam jak toto gra z Rolandem. Bajecznie gra z Alesis DM10 - taki mam. Znaczy na tyle ile dm10 umi..... ALE JEST DRAMATYCZNIE GŁOŚNE TOTO. Też czytałem forumy ale miałem naiwną nadzieję, że nie jest tak źle. JEST. Nie polecam. Opcja alternatywna - miałem kontroler HH DigDrum oraz popsuty talerz Crash DigDrum (sam popsułem). Zrobiłem trigger i pożeniłem wsio do kupy. Gra 3x ciszej. Owszem bez dolnego talerza, bo to jest element wyraźnie powiększający głośność. Głupi plastik dali na talerze Alesisa i są strasznie głośnie. W słuchawkach, żeby ich nie słyszeć to się prawie głuchnie. A z kombinacją wspomnianą jest w granicach normy. Oczywiście z zastrzeżeniem, że każdy ma inną normę.
 2. Koszt przeróbki. To jest temat rzeka. Wszystko zależy od warunków brzegowych. Co masz i dokąd zmierzasz. Ja zaczynałem od starego POLMUZa. Wydawało mi się, że zrobię to bez kosztów, bo piezo kosztowało złotówkę, czy coś koło tego. Ale.... Jak się zaczęło to mnie poniosło i w sumie później żałowałem, że nie kupiłem jakiegoś gotowego zestawu, (bo wyszedłby taniej). Dodatkowo czas spędzony na budowie (a były tego trzy prototypy) mógłbym przeznaczyć na ćwiczenie… Na przykład spore koszty były związane z talerzami. W Polsce nie mogłem znaleźć nic stosownego (według mojej ówczesnej wiedzy i AMBICJI). Wobec tego zakupiłem na E-Bay dwa komplety plastikowych talerzy do ćwiczenia w UKeju. Co to kosztowało proszę sobie wyobrazić. Miałem też fantazję sprowadzić Alesis Trigger IO z USA…. Talerze próbowałem kilka razy – był problem z trwałością zanim udało się wypracować jakiś trigger zdolny wytrzymać więcej niż 5-10 grań. Oklejałem też różnościami. Pierwszym udanym materiałem były podkładki pod mysz GIGABITE GHOST GP-MP8000 (gamingowe). Dwie pochłonęły małą fortunę ; -) Następnym materiałem, który mi się sprawdził była guma jakby spieniana, (ale nie mata samochodowa wygłuszająca, to też testowałem i się nie sprawdziło, za miękka). Guma nie powinna być zbyt miękka i z twarda rzecz jasna też nie. O ile mnie pamięć nie zwodzi to ta udana miała 200 Shore’ów twardości. Klejone na klej tapicerski (zachowuje elastyczność). Tyle doświadczeń. Siatki - miałem Pearl Muffle Head oraz Remo Silent Stoke. IMHO różnią się wyłącznie kolorem. I oba rodzaje charakteryzują się zdecydowanie za silnym odbiciem (rebound). Można przywyknąć, ale jest to trochę nienaturalne. Jak odkryłem siatki DigDrum to innych już odtąd nie chciałem. Dwie warstwy i odbicie bardziej naturalne jak na moją rękę, dużo mniejsze niż wyżej wymienione siatki. Na koniec dodam, że obecnie mam pełen zestaw DigDrum (a jedyny mój „kastomowy” element to e-cowbell mojego projektu i wykonania.).
 3. Zgadzam się z #wojtas195, Panie Kazimierzu tak trzymać. Gratuluję pierwszego modułu a i jakby potrzeba było beta-testera to też się zgłaszam. A wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego.
 4. Majstersztyk. Gratuluję zestawu wykonawcy i odbiorcy. Intrygujące są zwłaszcza te cieniutkie padziki na górze. Myślę, że to była by dobra baza na "mocno przenośną" perkusję. Pytanie o średnicę i ewentualne wariacje tejże. Widzę również "trigger tube", zupełnie jak ten który przed wakacjami zakupiłem u pana Kazimierza. Miałem zamieścić zdjęcie ale jakoś zeszło nie nie zamieściłem. Teraz już nie muszę ;-) .
 5. Zakupiłem 2 talerze Crash Dig-Drum do mojego Alesis DM10, szukałem dłuższy czas oryginalnych talerzy Alesis, lub choćby Millenium. Oferta na rynku mnie niespecjalnie interesowała, bo sprzedający nazbyt cenili swój towar. Nie myślałem z początku o Dig-Drum, mimo że pady bębnów sprawują się wyśmienicie. Gdzieś czytałem, że Alesis i Roland inaczej triggerują talerze i stąd moje wątpliwości. Jednak koniec końców zakupiłem DigDrum. Minął już czas testów i z całą odpowiedzialnością stwierdzam że jestem zachwycony. Wszystko działa jak trzeba a "balans" blaszki po uderzeniu jest nieosiągalny dla plastikowych padów (Dig-Drum są metalowe). Taniej i lepiej.
 6. Stalowa rama - OK. Ale blachy.... zdecydowanie pozostałbym przy czarnych. Propozycja "złotych" już kiedyś była poddana pod dyskusję i zdaje się, entuzjazmu nie było. Czarne - to jest szyk, to jest styl... No chyba, żeby ktoś wprost zażyczył. Wtedy to już "nasz klient, nasz per pan". A seciki ze zdjątek - majstersztyk.
 7. Z innej beczki - jakieś informacje o postępach prac nad nowym produktem - modułem perkusyjnym (brain)? Była zajawka w grudniu 2013 ale jakby cisza od tamtej pory...
 8. IMHO Panie Kazimierzu, pański kontroler ma sens dla Alesis DM10. Jak pisałem ja mam bibliotekę dzięków Sonivox, a ta niestety nie ma sampli dla półotwartego Hi Hat. Z tego co wiem z forum DMdrummer, fabryczna biblioteka Alesis ma taki âsampelâ. Przypuszczam, że miał pan moduł właśnie z biblioteką fabryczną. Trigger IO był poligonem doświadczalnym dla DM10 i po podłączeniu DM10 do komputera z Toontrack czy BFD otrzymuje się to samo co i z Trigger IO, czyli w sumie więcej niż może sam DM10... Jak pisałem, postaram się załadować fabryczną bibliotekę i dla pewności przetestować pański kontroler w takiej konfiguracji jeszcze w tym tygodniu. Odezwę się.
 9. Zakupiłem kontroler do Alesis DM10. Na ustawieniach domyślnych Hi Hat w bibliotece Sonivox Blue Jay nie działa głos Hi Hat granego nogą (nie wiem jak to fachowo nazwać ;-), ale bez problemu można go uzyskać, wystarczy się pobawić z kalibracją. Wybieramy ext trigger Hi Hatu i robimy kalibrację (CAL) OPEN/CLOSE żeby moduł załapał zakres i wartości początkowe i końcowe a następnie wybrać opcję TRIM i ustawić open=30 close=10(było 99). Oczywiście to tylko wskazówka, można i trzeba się pobawić aby dostroić do swojego widzimisię. Nie pytajcie o brzmienia pośrednie, jako, że Sonivox nie zadbał o klienta w tym aspekcie. Jest tylko open/close i ten grany nogą. Brak pośrednich. Powyższa procedura może ie zadziałać na fabrycznej bibliotece, nie miałem czasu tego przetestować (wiąże się z przeładowaniem modułu na fabryczną bibliotekę i zabawę w ustawienia. Może kiedyś...
×
×
 • Create New...