Jump to content

etomski

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Trojmiasto

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przeprowadziłem się do nowego mieszkania i obawiam się, że papierowe ściany nie wygłuszą stuków elektronicznych bębnów. Przed zakupem chciałbym to przetestować - podest z dobrych materiałów już mam. Czy ktoś z Trójmiasta może mi na jeden dzień pożyczyć stopę i może hihat z jakiegokolwiek elektronicznego zestawu? Nawet odpłatnie.
 2. Zamierzam kupić moduł Rolanda TD-17 lub wyżej. Jak wygląda w nich obsługa MIDI, a konkretnie praca z Superior Drummer 2 lub 3? Z filmów wynika, że po podłączeniu przez USB działa jak interfejs audio, tj można grać brzmieniami z Superiora i takie też słychać w słuchawkach podłączonych do modułu. Czy że rzeczywiście tak jest? Czy opóźnienia są na tyle małe że można live nagrywać materiał? I czy warto kupować moduł z wyższych serii kiedy głownie używa się go nagrywania partii bębnów VST?
 3. Jaki moduł nie jest mega drogi, a dobrze steruje softem typu Toontrack? Nie potrzebuje super brzmień live z modułu , bo bębny będą służyć do nagrywania ścieżek cyfrowych. Bardziej chodzi mi o reakcję na pady, a głównie na Hihat i dobrą komunikację przez midi lub usb. Bębny i talerze Dig-Drum (taki jest plan) Miałem zestaw TD-12 ale kilka lat temu sprzedałem i nie jestem na bieżąco
 4. Czy istnieje podobne zestawienie dotyczące talerzy?
 5. etomski

  DYLEMACIK...

  Mam wgrany soft od td-20.
 6. etomski

  DYLEMACIK...

  Uważam że wiekszości osób przesiadających się na elektryka zależy na jak najwierniejszym oddaniu brzmienia bębnów akustycznych. Wystarczy przysłuchać się jak brzmią tomy przy gęstych wartościach czy to przy td-12 czy td-20. Pojawia się efekt sztuczności. Nie ma tego efektu na werblu. Na koncercie to ujdzie , natomiast na materiale na płytę niekoniecznie. Mam td-12 i jestem tym modułem zachwycony (szczególnie możliwością modulacji dźwięku), ale wszystkie akustyczne partie nagrywam na superiorze. Polecam przysłuchać się tomom przy szybkich wartościach. Dlatego dla osób nie mających ogromnego budżetu polecam rozwiązanie Dig-Drum + talerze rolanda +Alesis Trigger IO+ Superior Drummer, lub podobne. No i komfort nagrywania w midi. Po rejestracji możemy zrobić ze ścieżką wszystko - przesunąć nutę, zmienić talerz lub konfigurację tomów. Ale to temat na inny wątek
 7. Czy ktoś może porównać głośność bębnów elektronicznych (np-td-12) i akustycznych z założonymi siateczkowymi naciągami? Czy akustyk jest głośniejszy? Czy na tyle że można grać w bloku? Do tej pory grałem na td-12 i sąsiedzi dawali radę. Ale musiałem zrobić podest z pianki poliuretanowej, bo inaczej było słuchać stopę na dole. Dzięki za wszelkie informacje
 8. Przerobiłem właśnie td-9 na KX, czyli na werbel pd-105, na pady dałem 3 x pdx-8 + cy-12. Moim znaniem realność gry, dynamika, i czułość miedzy pd-8 a np siateczkowymi np pdx-8 jest ogromna. W padach nie siateczkowych nie sposób płynie kontrolować dynamiki szczególnie przy użyciu dobrych instrumentów wirtualnych (używam superior drummer 2.2). Moim zdaniem trzeba przede wszystkim inwestować w dobre pady + soft. A moduł, jak moduł - ważne żeby można było podłączyć potrzebną ilość padzików. Mnie zestaw td-9 z ramą kosztował 3500 (za tyle można kupić używany) + 2100 za 2x pdx-8, pd-105 i CY-12. Całość wyszła 5600 a został mi jeszcze jeden padzik do efektów i mam trzy talerze. Wydaje mi się że nie ma co się obawiać kupować używanych padów.
 9. etomski

  DYLEMACIK...

  Przesiadłem się po 15 latach grania, z akustyka na elektryka (z racji lenistwa - utrzymanie sali,dojazdy, trudności z nagrywaniem itd) i mam takie spostrzeżenia. Obecnie używam podrasowanego td-9 (wszędzie siatki) + CY-12. Uważam że nawet najlepszy moduł brzmieniowo jest słabszy od brzmień z programów typu Superior Drummer , BFD czy podobnych. I proponuję Panu zainwestować w dobre pady, chociażby kupowane używane (na allegro ceny wynoszą około 60 % sklepowych), moduł td-9 lub td-12. Do tego laptop i interfejs midi sterujący programem. Próbki z tych wirtualnych instrumentów to przepaść do brzmień z modułu.(Przynajmniej w TD-9). Znika ten nieszczęsny efekt midi przy gęstych wartościach. Do tego w każdym momencie możemy zarejestrować swoją partię na 16 lub więcej mikrofonów.
 10. Tak przypadkiem tanio kupiłem mikser soundcraft compact4. Co prawda tylko dwa preampy . Napiszę wkrótce jak się sprawuje.
 11. Mam nadzieję że nie przeoczyłem podobnego tematu. Do rejestrowania stopy, werbla i 2 pojemników używam 2x Presonusa Inspire 1394 podłaczonych pod FireWire do kompa. Brzmieniowo jest rewelacyjnie ale to wykorzystuje wszystkie 4 XLR wejscia. Inspire ma również po dwa dodatkowe wejscia liniowe (bez preampów) które dają razem 4 kanały - czyli tyle ile potrzebuje na tomy. Pytanie brzmi: Jaki nisko-średnio budżetowy mikser ma przyzwoite preampy które sprawdziłyby się przy nagrywaniu tomów (mikrofony sm 57)?
×
×
 • Create New...