Jump to content

pluto

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Wrocław
 1. A choćby i dwie. O ile dowiem się dlaczego gruba rurka w moim hihacie nie ma...dna... Pizdrawiam i zapraszam na lody, albo na flachę. A może i na to, i na to. ;)
 2. Dzięki, brachu. Teraz moż mi się uda.
 3. Dzięki, brachu. Teraz moż mi się uda.
 4. Witam. Choć jestem perkusistą zaskakująco starej daty, to zawsze miałem problem ze sprawami sprzętowymi, czy tam montażowymi. Nie ten zestaw atutów ;). Tak jest i tym razem. Wszedłem w posiadanie starego zestawu perkusyjnego z rozmontowanym na elementy hi-hatem i...nie potrafię go zebrać do kupy. Ściślej : nie wiem jak, do cholery, umieścić tę piep....ną sprężynkę, tak, aby ustrojstwo działało. [To hihat bardzo klasyczny, ani nowoczesny, ani "zabytkowy". Sprężyna umieszczona powinna być w "rurce" stojaka - tyle wiem.] Stąd prośba, może któryś z kolegów ZAMIESZKAŁYCH WE WROCŁAWIU pomógł mi w tym kłopocie. Mogę podjechać gdzieś ze sprzętem, lub zapraszam do siebie : mam salkę w swojej lodziarni na Nadodrzu, co latem może okazać się argumentem ZA wizytą u mnie ;) . Tak czy siak - daję na przysłowiową flachę. Dziękuję i czekam na ewentualny odzew.
 5. Dziękuję, jest tam rzeczywiście niemal wszystko, co mnie interesuje.
 6. ...podobnie jak na większość pytań, które przyszłoby mi do głowy zadać. Ja jednak wolę rozmawiać z kimś żywym, pod warunkiem, że nie ma dla mnie wyłącznie garści "onetowskich truizmów". ' Odpuść sobie takie uwagi, Kolego - skoro pytam Was, a nie "wujka", to chyba zdecydowałem o tym świadomie, czyż nie ...? A może mam z tym "wujkiem" problem?Albo mam z nim "na pieńku"? Możesz mi pomóc, to pomóż, a nie pouczaj, bo z wieku uczniowskiego wyrosłem - wróżę i dedukuję - w tym mniej więcej czasie, co Twoi rodzice. Pozdrawiam, Adam.
 7. Koledzy, mam prośbę. Niebawem będe chciał sprzedać mój stary, ukochany moduł yamaha dtx v.2.0. Bardzo go lubiłem, ale źle mi pracuje na naciągach siateczkowych i musze zmienić. Pytanie jest takie : ile Waszym zdaniem powinienem za niego zażądać ? Latam go 10 lat. Gada jak trzeba, ale wiadomo - nie jest pierwszej młodości. Więc, jaką mam za niego krzyknąć kwotę ? Dzięki, Pluto.
 8. Mam kilka pytań odnośnie td 8. Ile posiada wysyłek sygnału ? (ile sekcji można wysłać niezależnie do miksera?) Ile może obsługiwać padów dwustrefowych ? Czy procesor efektów przestrzennych oceniacie koledzy jako zadowalający ? Ile posiada userów, a ile presetów ? Ile ma na pokładzie werbli, crashów i instr, perkusyjnych ? Bardzo będę wdzięczny za pomoc!
 9. Powiem krótko. Miałem problem. Pan Kazimierz go rozwiązał. Natychmiast i za darmo. Panie Kaziu, jest Pan Wielkim Przyjacielem naszego środowiska! Dziękuję...
 10. Hmmm.Robert, nie miałem pojęcia, że oferujecie "szesnastki" pod stopę, a śmiem się nazywać Waszym stałym klientem... :???:No, tak, Pan Kazimierz rozbestwił mnie i mnie podobnym zachęcając do bezpośrednich kontaktów, do tego stopnia, że zaniedbuję regularną lekturę Waszej strony. Przeczytałem kilkanaście zaległych postów dotyczących DIG'a i podpisuję się pod każdym miłym słowem skierowanym pod adresem Waszego produktu ogólnie i Pana K. w szczególności.Naprawdę, dzięki Wam porzuciłem utopijne marzenia o Rolku XX-stym i to bez żalu, acz z pełną świadomością jego przewag nad DIG'iem. Przewag wyraźnych, ale stosunkowo łatwych do przełknięcia. Przedtem alternatywy nie dostrzegałem. Dziękuję i serdecznie polecam! ( Zresztą nie tylko na forum, gdyż rozpętałem w środowiskach mi bliskich istna kampanię na rzecz promocji tego niedocenianego wciąż instrumentu).
 11. Ponieważ w swojej poprzedniej wypowiedzi "pożaliłem" sie na to,że jako werbel używam dig-drums'owej dziesiątki,Pan Kazimierz uznał za stosowne podesłać mi do przetestowania w roli werbla dwunastki swojej konstrukcji.Ot,tak - bez zobowiązań.Zastrzegł jednak,że mogę być z wyników nieco rozczarowany,gdyż jak twierdził, nie przez przypadek inne firmy - choćby Rolek - raczej nie stosują większych padów siateczkowych pod werbel. Nie zamierzam nikomu mydlić oczy,że ze mnie wybitny technik-werblista,ale jako takie pojęcie i doświadczenie mam.Także oczekiwania,a te zostały w pełni zaspokojone!Być może bardziej wymagający dobosze mieliby więcej zastrzeżeń,dla mnie jednak parametry dwunastki są w pełni zadowalające.Fakt - można odnieś wrażenie,że werbel trochę wolniej reagował,a kilka centymetrów od rantu pojawiała się "martwa strefa",ale korekcja ustawień w module( przede wszystkim pad gain) w decydującym stopniu zniwelowały te mankamenty.Pamiętać też należy,że latałem ten werbel na przestarzałym module DTX2.0,a Pan Kazimierz sam przytomnie przyznaje,że nie jest to wymarzona konfiguracja.Na Rolku td9 u randy'ego werbel gadał już bardzo do rzeczy,a w ogóle nie gmeraliśmy w ustawieniach czułości. Tak,czy siak testy zadowoliły mnie w dużym stopniu.Także raczej zamiast werbla do Leżajska poleci ... forsa. ;) Normalnie,po ludzku - POLECAM! ps.Równy gość,nie mam pytań...
 12. Chętnie,randy!Reszta na P.W. [ Dodano: 11-06-2009, 21:32 ] Dzięki uprzejmości randy'ego miałem okazję na spokojnie zbadać sprawę tego equalizera osobiście.I cóż, okazało się, że rzeczywiście zgodnie z podejrzeniami equalizer "chodzi" tylko na sygnale końcowym. Rozczarowanie było spore, ale ostatecznie dyskwalifikuje to ten,skądinąd świetny, moduł jako mój docelowy.Niestety - tu zgodziliśmy się z randy'm - jednakowe ustawienia barw,bez możliwości zróżnicowania, jest sporym problemem w trakcie pracy na estradzie ( nawet tej przez małe "e") i osobiście uważam taki, a nie inny stan rzeczy za dowód na ... zastosowanie złej hierarchii priorytetów przy jego projektowaniu.Doprawdy, moduł, jak na takie maleństwo, ma mnóstwo, moim zdaniem - mniej niezbędnych bajerów, a wszystkie one w mniejszym lub większym stopniu, kosztem, tego, który tak usilnie pragnąłem w nim znaleźć. Do tego jeszcze ta pojedyncza wysyłka!Biednie, panie Rolku, oj - biednie. Ot, egocentryczny punkt widzenia. To już chyba koniec mojej Pieśni o Rolandzie.No, chyba, że - Bóg da - niebawem zaśpiewam sobie o ... "tuzinie"... ;) Jeszcze raz - dzięki, randy!
 13. To dla mnie od początku było jasne.I zbadałem to empirycznie - widziałem na własne oczy i słyszałem na własne uszy (rzeczywiście funkcjonuje to tak, jak opisałeś ).Natomiast regularnie, co dwa trzy posty usiłuję ustalić,czy funkcjonuje ów equalizer na KAŻDYM TRIGGERZE Z OSOBNA...Tymczasem nikt do tej pory nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi. Tym razem jednak mam trop (instrukcja " w wersji elektronicznej") i pójdę tym tropem - dzięki! ps.Mam nadzieję,że ją znajdę w wirtualnej dżungli...
 14. Zasiałeś ziarno zwątpienia tym swoim wymownym : "hmm"...Jako posiadacz i oblatywacz tego modułu jesteś dla mnie bardziej zorientowany w temacie,a zatem bardziej kompetentny, niż spec od instr.perkusyjnych w M.Ostrowski, którego naprawdę trudno - przy całej sympatii i szacunku - nazwać kompendium wiedzy o perkusjach elektronicznych.Trochę widać też było, że jako dość świeży produkt, td9 to dla niego cokolwiek jeszcze terra incognita . Zapewniał mnie jednak pewnym siebie głosem, że ta funkcja istnieje z całą pewnością. Próbowaliśmy tego poszukać, on grał i gmerał w module,ja słuchałem.Wszedł w funkcje werbla, postukał, popukał i za chwilę pokazał się na wyświetlaczu equalizer.I teraz : on grał werbel ( ja słuchałem) i zmieniał jego barwę.I to skutecznie, naprawdę dobrze dźwięk reagował na zmiany parametrów.Więc się ucieszyłem i ogłosiłem to nieco wyżej.Ale!Właśnie - "ale"! Mogło być przecież tak, że szukając po omacku pożądanej funkcji, prezentujący wszedł mimochodem w obróbkę całego sygnału, no a ja - słysząc sam werbel i wyraźnie słysząc korekcje jego barwy - uznałem, że to jego sterowanie indywidualne.Mogło być tak... Doprawdy : żenująca kwadratura koła... Ale szukaj,samek,szukaj.Ty znajdziesz - i dla mnie wystarczy ;)
 15. :razz: Tak,tak.ntb ma oczywiście rację - tak jakoś zwykliśmy w kapeli nazywać equalizery z jedynie dwoma zakresami regulacji : bass i treble.Przyznaję, że dość niefortunna to kalka z angielskiego, ale tłumaczenie dosłowne - dwugrupowa - byłoby jeszcze śmieszniejsze :badgrin: . No,cóż - siła przyzwyczajenia.Tak czy siak chodzi właśnie o equalizer dwuzakresowy.I...btw...dziś w sklepie M.Ostrowskiego przekonałem się, że : po pierwsze primo - td 9 rzeczywście ma equalizer ... 2-bandowy ;) (-); po drugie primo - są to bardzo 'obszerne' zakresy i w pełni obejmują częstotliwości środkowe,o które mi chodziło(+); po trzecie primo - regulacja dotyczy KAŻDEGO TRIGGERA Z OSOBNA (!), więc jak najbardziej odpowiada to moim oczekiwaniom(+++).
×
×
 • Create New...