Jump to content

bua

Members
 • Content Count

  436
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bua

 1. boty zjadły forum

 2. Tempo około 127, 4/4. Stopa na 1 i czasem na 4i. Werbel na 2 i 3i. Otwarcie hihatu czasem na 1, czasem na 4i.
 3. Nie jest jakoś tragicznie z tym sprężynowaniem. Myślę, że Lang na Twoim sprzęcie wycisnąłby mniej więcej tyle, co na filmiku, który wkleiłeś. Lewy bijak szybciej się zatrzymuje, bo ma więcej przegubów po drodze, to normalne. Moim zdaniem nie ma potrzeby niczego kupować, warto dobrze naoliwić wszystkie ruchome części. A czy masz ustawione wszystko dobrze to kwestia rzecz jasna indywidualna. Jak grasz jedynki jedną ręką to pałka i membrana muszą z Tobą współpracować, żeby było wygodnie, luźno, bez wysiłku. Tak samo powinno być z nogą. Jeśli grasz sobie jedynki jedną nogą i nie czujesz tej współpracy ze strony stopy i membrany to coś jest nie teges. Może stopa Ci nie odbija - wtedy sprężyny mocniej. Może czujesz, że uderzasz w momencie, gdy stopa jest za wysoko/za nisko - wtedy inny kąt odchylenia bijaka.
 4. Polecam pójście do dobrego nauczyciela. Zobaczysz, ile jeszcze nie umiesz.
 5. bua

  Pierwszy crash

  Poproszę o rozwinięcie tej myśli, bo jest intrygująca. Ogólnie weź 18, jako jedyny crash lepiej się nada. Używanych talerzy nie ma się co bać, spróbuj w tym budżecie znaleźć używkę z wyższej półki, myślę, ze będziesz zadowolony.
 6. Google -> kit builder. Np.: http://mydentity.mapexdrums.com/
 7. U mnie hula dobrze od wielu lat, można brać.
 8. bua

  Czarek Konrad

  Jakby co p. Konrada będzie można posłuchać jutro w Bydgoszczy w przystępnym repertuarze: http://nowespojrzenie.com/krzysztof-cugowski/
 9. Myślę, że warto dodać, że np. jeden z najwybitniejszych polskich pedagogów Mirosław Żyta uczy, żeby nie uderzać w sam środek naciągu, ale nieco powyżej, bo w samym środku dźwięk jest bardzo suchy. Bardzo łatwo to samej/samemu sprawdzić na werblu, uderzając najpierw przy samej obręczy i przechodząc po malutku w stronę środka naciągu. W pewnym momencie dźwięk będzie najpełniejszy, najprzyjemniejszy - i nie będzie to środek naciągu. Jeśli chodzi o filmik nr 3 to tym o-ringiem zupełnie zabiłeś brzmienie instrumentu. Myślę, że żelki są jednak mniej inwazyjne i dają większą elastyczność, a też są tanie. @metagawron - nie mam zamiaru Cię zniechęcać, fajnie, że Ci się chce produkować takie lekcje. Proszę tylko, żebyś robił obszerniejszy wywiad środowiskowy przed nagrywaniem swoich patentów. Inaczej niekoniecznie muszą się okazać krokiem naprzód w czyjejś przygodzie z perkusją.
 10. Doceniam pracę włożoną w filmik, ale nie widzę tu nic ponad np. dowolną szkółkę Portnoya. Tam możemy znaleźć dokładnie takie przejścia, podobnie zresztą jak w samych kawałkach Dream Theater, np. tu w numerze z 1994 (5:25):
 11. W jaki sposób się wkręcić? Przez znajomości. Jeśli znasz "środowisko" to prędzej czy później coś się trafi. A czy z tego są w Polsce dobre pieniądze? Chyba najbardziej jaskrawym "świeżym" dowodem na to, że nie, jest historia Bogumiła Romanowskiego. Polecam pogóglać. W skrócie: świetny perkusista, który dla pieniędzy poszedł w disco polo - został "wokalistą" zespołu Łobuzy.
 12. Jeśli uważasz, że teraz brzmi ok, to nie ma sensu topić pieniądza dla rezonansu.
 13. bua

  Aric Improta

  Tak, tak i jeszcze raz tak!
 14. Werbel rezonuje Ci z którymś konkretnym bębnem. Znajdź ten bęben i pomajstruj ze strojeniem, powinno pomóc.
 15. bua

  Przejście

  Wydaje mi się, że widać tak: W T1 T2 T2 S S || W T2 T3 T2 S T3 || ale słychać tak: W S S S S S || W S S S S S Przy okazji: jaki jest sens trzymać trzy tak samo brzmiące kotły? Albo miksować je tak, żeby brzmiały tak samo?
 16. Moim zdaniem może być trudno przetłumaczyć to wprost. Poszedłbym w parafrazę typu: przyklej się do perkusji, skacz w dół (na 1 i 3) i w górę (na 2 i 4) razem z nią.
 17. Chyba jeszcze tu niewrzucany. Ogólnie każde jego granie na yt jest skoksowane, ale to, co tutaj się dzieje, wymaga szczególnej uwagi:
 18. To jest "buzz roll", inaczej "closed roll", tj. szum na werblu. Nie ma jednego obowiązującego rodzaju zapisu nutowego na werbel. Na początku każdej książki powinna być wyjaśniona używana w niej konwencja. Najlepiej pytaj ludzi (np. na tym forum) przy każdej wątpliwości.
 19. Miałem kiedyś kontakt z hi-hatem Stagg Myra. Bardzo grube talerze, moim zdaniem na tyle grube, że nie da się z nimi zrobić nic innego jak tylko nawalać kijem do bejsbola. Jeśli zależy Ci na czymś bardziej uniwersalnym to odradzam. Edyta: o, odpowiedziałem na pytanie sprzed 5,5 roku. Lepiej późno niż później.
 20. bua

  Aric Improta

  Miło tak sobie zajrzeć na w zasadzie martwe forum i ni stąd ni zowąd znaleźć gościa, który wnosi tyle świeżości do muzyki, w której niby powiedziano już wszystko. Moim zdaniem w tym Night Verses człowiek się marnuje. Powinien znaleźć równie porąbanych kolegów instrumentalistów (pewnie tacy istnieją) i zrobić z nimi skład, który przejdzie do historii.
 21. Daj znać po czasie, co dokładnie zrobiłaś i czy pomogło. To będzie dobra lekcja.
 22. Wygląda na to, że chcesz zużyć stertę kasy na adaptację jakiegoś pomieszczenia. Proponuję, żebyś przemyślał temat znacznie poważniej niż pytając na forum perkusyjnym.
 23. W 3:48 ucięło Ci lewą pałkę. Zagrane jak zawsze rewelacyjnie. Akurat w tym miksie wkurza mnie to, że słychać nie tylko to, co grasz. Jest jeszcze co najmniej cykanie szesnastkami i szesnastki na werblu pod koniec fraz. Wolałbym posłuchać z samym Tobą. A, no i fajne przylansione logo!
 24. Kiedyś DC zorganizowało takie testy podczas zlotu w nieistniejącym już Lizard Kingu w Bydgoszczy. Marcin Jahr ostukiwał talerze po kolei, uczestnicy mieli oceniać, który najładniej brzmi. Z niezrozumiałych przyczyn nie spotkało się to z zainteresowaniem przybyłych.
 25. Na "wysokość" dźwięku przy uderzaniu głową w denko wiadra wpływa jego średnica, a przede wszystkim po prostu materiał, z którego jest wykonane. Trzeba iść do sklepu z farbami, wylać farby i stukać w te wiadra aż do osiągnięcia zadowalającego rezultatu. Innej rady nie ma.
×
×
 • Create New...