Jump to content

Vector

Members
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wiecie może czy jest gdzieś w necie polska wersja instrukcji do TD-30 ? Wszędzie widzę tylko anglika.
 2. Wygląda na to, że można importować sampe ... User Sample Import Number of User Sample: Maximum 500 (includes factory preloaded user samples) Sound Length (total): 24 minutes in mono, 12 minutes in stereo File formats that can be loaded: WAV (44.1 kHz, 16/24 bits)
 3. Do kol. archimaniak. Niestety jest tak, że oryginalne triggery rolanda zawsze pracowały lepiej od tych nieoryginalnych. Jeśli kłopot jest tylko z werblem spróbuj sprawdzić jak będzie grać na oryginale. Pokręć też w mikserze allenie środkiem. Jeśli nic nie da snare powinieneś zmienić. rafek1121 Jeśli coś dudni na scenie podstawą na początek jest ustawienie nie modułu perkusji a miksera do którego wpinasz bębny.
 4. Nie wiem czy będe w stanie odgrzać temat. Mam problem z konfiguracją Superior Drummera z Toontrak Solo. Mimo, że SDrummer 2.4.3 ma mapping dla Rolanda"mapping > presets > MIDI > note mapping > and "v" E-drums Roland . Dodatkowo całość dostaje czkawki. Albo nie ma stopy albo któregoś uderzenia w pad talerza czy innego tomu. Pamiętasz może jak to należy skonfigurować aby normalnie grało. Wydawało mi się, że wystarczy zmienić w module local MIDI > OFF ,soft through > OFF, hi hat > external Oczywiście wiem, że SD ma funkcje "learn" ale w wypadku takiej czkawki to problem leży gdzie indziej. Akurat ten zestaw konfiguracyjny z lapkiem ma wgrane ASIO4ALL. Nie ma to latencji jednak grać się nie da. Już zaczynałem obwiniać MIDI/USB bo kupione zostało niskobudżetowe ale trafiłem na twój opis "miałem problem że jak grałem gęsto stopę to mi ginął werbel. Szukałem, kombinowałem i okazało się że przy innym ustawieniu zaczęła ginąć stopa, albo hihat. Wymaga to trochę eksperymentów ale idzie ogarnąć. " Może coś poradzisz bo zaczynam powoli wymiękać ... :???:
 5. Jeśli dotychczas nie rozwiązałeś problemu > Rozumiem, że korzystasz z drivera ASIO ? Jeśli tak to zaznacz: v ,opcje - audio- audio device - latency settings - force wdm driver to 16-bit. Dodatkowo w tym samym miejscu suwak "ASIO buffer size = 64 samples" powinien być na zero.
 6. Nie wart swojej ceny. Tylko 18 zestawów fabrycznych + 18 użytkownika.
 7. Tutaj Kolo ma dobrą propozycję. Warta uwagi i może kupna. 3800 zł. http://www.perkusja.org/sprzedam-perkusja-digdrum-roland-td-9-cy-5-8-12-vt83285.htm Szukaj używanego Rolanda TD-9.
 8. "trzeba więc we własnym zakresie uzupełniać bank brzmień np z toontracka w zależności od stylu," ??? Pytanie jest proste. Czy coś się zmieniło. Odpowiedź - na razie nic. Nadal ten moduł DTX900/950 ma 3 użyteczne zestawy.Nie twierdzę, że złe lecz pisałem, że b. dobre. Reszta całego zbioru to house i dance + wynalazki. W porównaniu obecnie z TD30 Rolanda wypada bardzo blado. Songi grane z biblioteki Toontrak można uruchamiać na 10 razy tańszych modelach bębnów elektronicznych. Dodatkowo jeśli ktoś nie bawi się piractwem to trzeba za to zapłacić. Yamaha robi prawdopodobnie najlepszy syntezator Motif XF. Tam właśnie spotka się całą bibliotekę dedykowaną DTX900/950. Podczas gdy całość tego instrumentu jest perfekcyjna brzmieniowo to bębnów niestety trzeba poszukiwać z innych źródeł. Solo grane na Motif XS poprzednika XF warto posłuchać sprawności tego kolegi ;))) a tutaj ładny funk
 9. Mam nadzieję, że kombinowałeś w module z ustawieniem poziomu głośności stopy ? Na każdy zestawie stopę masz ciszej ? Spróbuj w miejsce padu stopy podpiąć np. pad tom'a. Zamień przewody. Sprawdź czy to coś daje. Awaryjnie możesz spokojnie puścić sygnał zestawu przez wyjście słuchawkowe.
 10. Frustrat i jasnowidz z dosyć ciekawymi emisjami agresji. Zalecam melisę i modlitwę. A może chociaż oddaj Yamahę biednym perkusistom z Rumunii. Uwolnij umysł.
 11. Można stosować takie teksty tylko to niczego nie wnosi do rzeczywistość. Po co ta frustracja kolego. Sprzedaj w końcu swoją Yamahę i strup z głowy. Tylko rzeczywiście ciężko komuś obeznanemu w temacie wmówić, że Yamaha w perkusji elektronicznej to wspaniały wybór. Na co dzień mam styczność w kilkoma perkami elektronicznymi bo z nimi i na nich pracuję i nie będę komuś ściemniał, że powinien kupić Yamahę.
 12. Odsyłam do mojej oceny Yamaha vs Roland TD-20. Obecnie TD30 to absolutny mistrz. http://www.perkusja.org/yamaha-dtx900-950k-vt26816.htm?highlight=dtx900
 13. Roland TD15 jest lepszą, bardziej uniwersalną perką nawet w stosunku do DTX900/950. TD15 można porównywać właśnie z 900/950.Yamaha ma mało użytecznych zestawów.
 14. Temat o 2box jest dosyć obszerny na tym forum. Również bardzo szczegółowo testowałem ten zestaw. http://www.perkusja.org/2box-drum-it-five-vt21182.htm Osobiście na dzisiaj w stosunku do nowego TD-15 cena w Thoman - 3 953,48 zł a nowego 2Box cena 4 157,75 zł kompletnie bym się nie zastanawiał i wziął Rolanda. W całym temacie poruszonym odnośnie 2Box prócz pozytywów przeważają niestety negatywy. 2Box to młoda firma i "lekko" niedopracowana. Takie w przewadze znajdzie się opinie.Może kiedyś będą na tak.
×
×
 • Create New...