Jump to content

Ranahon

Members
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Ranahon

 1. Ja mam u siebie 2 doły, quick i new beat, które łączę z topem new beat. NB jest bardzo głośny, ciepły (chociaż u mnie też jest tak za sprawą identycznej grubości obydwu blach), natomiast bottom QB jest płaski, bez bella, co nadaje brzmieniu ostrzejszy charakter i jest, tak jak napisałeś, krótsze. Crasha z serii Avedis niestety nigdy w moim secie nie miałem.
 2. No mnie akurat top już raz strzelił... :
 3. Miałem, mam dalej, tylko inną kombinację blach tego samego modelu. Po pierwsze są bardzo głośne i piaszczyste. Brzmienie nie jest taką totalną szklanką jak w przypadku ACustom, mój obecny set (dół i góra prawie tych samych grubości) jest nawet stosunkowo ciemny i nadaje się raczej do mocniejszego grania. Innymi słowy ograj jeśli możesz, bo poszczególne egzemplarze, szczególnie z różnych okresów produkcyjnych mogą mieć zupełnie inny charakter - te nowe z tego co sam słyszałem są znacznie jaśniejsze i metaliczne.
 4. Z3/A Ultra Hammered 21" zabija, druga w kolejności 20-18" Oriental, Classic jeśli możesz wyhaczyć, chociaż raczej rzadkie są. Pitch Black to gówno nie z tej ziemi...
 5. Ja grałem rocka/lżejszy metal właśnie i pasował, chociaż wolę nieco ciemniejsze blachy i zmieniłem na zwykłego K. Spokojnie przy odrobinie cierpliwości możesz przy tym stówkę nawet zarobić...
 6. Ranahon

  sklepy

  Co to miało być, to ukryte w linku pod "sklep" w pierwszym poście?
 7. Wieeeelki update po bardzo długim czasie - wiele się zmieniło! Opis i fotki w pierwszym poście!
 8. Jak chcesz, to mam werbel Tama Metalworks 14x5,5" za 500zł. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego...
 9. Ranahon

  Allegro

  Haaa, patrzcie na tę "okazję"... http://allegro.pl/zildjian-pitch-black-15-hi-hat-okazja-i3853001425.html
 10. Umowy, deale, endorsement, to jest bardzo konkretny biznes! A poza tym dostępność. Z pewnością wielu zawodowców posiada i używa vintage'owych perełek, ale raczej nie biorą ich ze sobą w trasy, bo wiadomo jak sprzęt bywa traktowany. No i tak jak mówiłem, często chodzi o to, żeby pokazać się na scenie z logiem danego producenta. Bo na przykład nie chce mi się wierzyć, że Portnoy tak zakochał się w nowiutkiej Tamie Silverstar, będącej serią półprofesjonalną, którą firmuje swoim nazwiskiem i facjatą, że pozbył się wszystkich swoich gigantycznych customów i nie chce już słyszeć o innych beczkach...
 11. Drewno lepszej klasy, bębny nie były sklejane przez Chińczyka na koniec zmiany... Superstar z lat '80 to bębny już profesjonalne, zdecydowanie różnią się brzmieniem i wykonaniem od obecnej chińszczyzny. Podobnie jak mój Imperialstar - teraz pod tą nazwą sprzedawany jest karton, najniższa półka Tamy. A moje bębny, z tego samego okresu co ten Superstar z Allegro... to zupełnie inna klasa, beczki, na których był nagrywany Kill 'em All. Radziłbym faktycznie poczytać najpierw na temat konkretnego modelu produkowanego w danym okresie, bo można się zdziwić i faktycznie trafić na taką okazję jak te bębny z Allegro - ja bym się nawet nie zastanawiał, tak jak to zrobiłem z moimi i był to złoty interes...
 12. No, przecież o B20 mi chodziło!
 13. Obydwie serie to stop B8, Avedisy są stosunkowo jasne, bardziej uniwersalne blachy, natomiast K są ciemniejsze i mniej agresywne. Co do tego gdzie się lepiej sprawdzam - ostukaj, albo posłuchaj na necie, zobacz co Ci przypasuje. Ja lekko nie gram, a mam w zestawie ride K, crashe K dark thin i Constantinople...
 14. Skuna. Tama MT1465DBN Metalworks Snare Drum, limited edition, 14" x 6,5", shell: steel 1,2 mm, finish: black nickel, die-cast thomann hoops, black chrome shell hardware, strainer: MCS70A/B, snare wire: MS20R14S carbon-steel, Evans TT14CHR Black Chrome batter head, czytać nie nauczyli?
 15. Sygnatura za 750zł mnie nie przekonuje... Ma grubsze obręcze i korpus, ale na pytanie czy brzmieniowo bardziej by Ci odpowiadał musisz odpowiedzieć sobie sam. Ale jak już chcesz zamawiać z DE, to poszukaj kogoś do wspólnego zamówienia za 250 ojro (przesyłka free) i bierz tego metalworksa z odlewanymi obręczami.
 16. Wszystkie metalworksy poza tym limitowanym w pierwszym poście mają standardowe obręcze 1,6mm. Brzmią bardzo fajnie, za ~600zł nic lepszego (z nowych werbli) nie dostaniesz. Sam posiadam 14x5,5 i sobie chwalę.
 17. Eee... tamten jest z odlewanymi obręczami i naciągami Black Chrome.
 18. Mam, brzmi bardzo fajnie, szczególnie na puresoundach custom pro steel. Dobre blaszane brzmienie, jest trochę puszki, ale też bez przesady. Bardzo selektywny i wrażliwy na dynamikę.
 19. Ja jak szukałem twina, to bardzo spodobał mi się ten Gibraltar. Leżał mi na przykład dużo lepiej niż cobra.
 20. A może Evansy black chrome? To są bardzo grube naciągi, ciemne i o głębokim brzmieniu. Idź do sklepu, poproś o założenie na cokolwiek jeśli masz taką możliwość i sprawdź, może podpasują - ja moje uwielbiam.
 21. Mam EMAD2 z wąskim tłumikiem i nietłumionego białego rezo EQ3, generalnie polecam, chociaż warto też się zainteresować nowym Aquarianem Super Kick 10 - podwójny, bardzo grubo, bardzo mięsisty.
×
×
 • Create New...