Jump to content

Dameis

Members
 • Content Count

  741
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Z Nienacka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na podobnym. Chociaż jeśli JA miałbym wybierać, to brałbym Sonorka 400 ;-)
 2. Udało mi się rozwiązać problem, dlatego napiszę bo może komuś się przyda na przyszłość. Trzeba było zdjąć sprężyny, zdjąć mocowanie sprężyny na górze (tam gdzie się reguluje kąt bijaka) przy wałku. Pod tym jest pierścień z dwoma imbusami. Należało ten element odkręcić i na nowo luźno przykręcić lekko dotykając łożysk. Problem był w tym, że ten pierścień fabrycznie za bardzo był przyciśnięty do łożyska i dlatego hamował cały napęd ;-) Pozdrawiam
 3. Sonor 400 to porządna stopka budżetowa. Chyba z tych wszystkich najbardziej był bym pewny co do wytrzymałości i prostoty konstrukcji ;-)
 4. To samo dzieje się nawet po odłączeniu drugiej stopy i wałka ;[ Więc problem musi być w samej sprężynie/łożysku lewego bijaka. Stopka nowa ma dwa tyg.
 5. Jak w temacie. Mam problem w nowej stopce z lewym pedałem, mianowicie dużo szybciej się zatrzymuje, tak jak by go coś lekko hamowało. Uprzedzam pytania: naciągnięcie sprężyny, krzywki, wychylenie bijaka, rodzaj bijaków itp. Zdaję sobie sprawę, że nie ma możliwości ze względów czysto fizycznych zrównać do siebie oba pedały ze względu na przekładnię, ale różnica jest naprawdę znacząca bazując na moim doświadczeniu z twinami - największa jaką widziałem. Pozdrawiam
 6. Pasek. Łańcuch nie ma żadnego zastosowania w dzisiejszym świece pod względem czysto teoretycznym. Stosowano łańcuch bo paski szybko się urywały. Teraz paski robione są z kevlaru więc nie ma z tym problemu. Z łańcuchem są różne problemy. Łatwiej pęka, brudzi się i przede wszystkim jest cięższy co spowalnia stopę. Cytując Jojo Mayera, zapewne gdyby wcześniej był dostęp do takiej technologii pasków - nigdy nie zastosowano by łańcucha ;-) Ale dużo ludzi lubi łańcuch ze względu na feeling i nie można powiedzieć, że jest gorszy. Jak ktoś lubi to powinien dalej sobie na nim grać.
 7. Robi. Poczytajcie nowy nr. Perkusisty. Byli w fabryce remo. Była mała wada, ale niestety część wyszła z produkcji. Tylko, że na tą skalę nie jest to "kilka" sztuk.
 8. Dzięki za opinię ;-) Fakt, nie czuć może tego angielskiego flołu ;-) Ale nad wszystkim pracujemy ;-)
 9. Kolejny - już trzeci - numer z krążka wstawiam ;-) Recenzje mile widziane.
 10. Meinla 12" kupisz i będziesz bdb zadowolony.
 11. Dameis

  Stołek

  Chyba dział "kupię" ? PS: Nówkę przyzwoitą to 500+ ;-)
 12. Doszło parę rzeczy, głównie Meinl Percussion ;-) Foty na "tygodniach" ;-)
 13. Wbrew pozorom, większość rzeczy łatwiej zagrać szybciej niż wolniej. Polecił bym Ci spokojnie poświęcić czas na ćwiczenie w wolnym tempie jedynek na stopach. np. 10 min NON STOP samych jedynek w tempie 100, 10min w 130 i 10min w 150. Oczywiście w ćwierćnutach (uderzenie na klik). Staraj się wykonywać każde uderzenie wolno i starannie, trafiając idealnie w klik (nie powinieneś słyszeć kliku / będzie się zlewać). Żmudne i nudne ćwiczenie, ale takie właśnie są ćwiczenia. Trza zacisnąć zęby i... puk puk pach pach ;-)
 14. Dzięki za konstruktywną opinię! Teraz trudną o taką :-) Faktycznie, słowo "surowy" jest tutaj dobrym określeniem. Zależało nam na surowości brzmienia i naturalności - szczególnie garów. Są tutaj 2 zestawy perkusyjne, więc w odróżnieniu do 1 płyty stworzyliśmy troszkę "szerszą" panoramę. Gary równane były tylko połowicznie, natomiast nie są wciśnięte w całości do siatki. Chcieliśmy uniknąć sztucznego komputerowego - przesadnie równego grającego robota jak i brzmienia - dlatego też gary w ogóle nie próbkowane i trigerowane. Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...