Jump to content

StawRos

Members
 • Content Count

  980
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by StawRos

 1. StawRos

  Lekkie pałki

  Najlżejsze pałki jakimi grałem to Vic Firth Ahmir "Questlove" Thompson Signature. Są cienkie, długie i mega lekkie.
 2. StawRos

  Oswojenie i przyswojenie nut.

  Mam tę książkę. Sam się z niej uczyłem. Napisz czego i na której stronie nie rozumiesz. Nie wiesz jak powinna brzmieć triola? Nie wiesz jak ją wyliczyć?
 3. StawRos

  Oswojenie i przyswojenie nut.

  @wiktor128 Napisz jakie konkretnie zagadnienie Cię interesuje, czego nie rozumiesz w triolach. Tak się składa, że Triola to moja ulubiona figura :) Chętnie pomogę.
 4. StawRos

  Oswojenie i przyswojenie nut.

  Nuty w sensie zapisu wartości rytmicznych są takie same dla wszystkich instrumentów. Jeśli ogarniasz granie z nut na werblu to z zestawem nie powinieneś mieć problemu. Na początku może się to wydać trudne ze względu na zapis czterech kończyn jednocześnie, ale to jedynie kwestia wprawy. Na sam początek przygody z nutami na zestaw polecam naukę gry prostych, rockowych zagrywek - są łatwe technicznie a przez to pomogą przyswoić wzrokowo co, gdzie jest.
 5. StawRos

  W triole szesnastkowe

  Cześć, Jeśli możesz to podeślij rozpiskę w nutach bo z tego co piszesz trudno wyłonić jakiś sensowny obraz sytuacji. P.S To jest Forum Perkusyjne a nie Facebook - nie oczekuj, że ktoś udzieli odpowiedzi w kilka sekund po publikacji postu.
 6. Moim zdaniem taka zmiana jest bez sensu. Zbyt mała różnica brzmienia między oboma zestawami. W Twojej sytuacji odczujesz różnicę (widoczną) jak przesiądziesz się na zestaw z półki przynajmniej średniej. Co do werbla PowerBeat - spróbuj, może coś z tego wyjdzie. Ostatecznie możesz z niego zrobić jakiś oryginalny mebel :)
 7. StawRos

  Sprzet "prawie historyczny"

  Zgodzę się z Tobą (prawie jak zwykle :) ) w 100%. Uważam, że Giant Step jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują podwójnej stopy okazjonalnie. Sam należę właśnie do takich osób i z chęcią bym taką stopę przytulił. Nie wyobrażam sobie jednak grania metalu na w/w wynalazku ze względów jakie opisałeś powyżej.
 8. Jeśli chodzi o nagłośnienie bębnów to napisz w jakich (wielkościowo) miejscach masz zamiar grać. Co do samych bębnów to jak masz swoje typy to pomożemy :)
 9. StawRos

  Nie potrafię uruchomić perkusji ION02

  Kupiłeś ten sprzęt nowy w sklepie czy używany?
 10. StawRos

  werbel się nie rostroi.

  Ciekawe rozwiązanie. Napisz jak się sprawdza.
 11. StawRos

  Sprzet "prawie historyczny"

  Jest to stopa Sonor Giant Step Twin Effect.
 12. StawRos

  Keyhole czy nie keyhole

  To nie jest Keyhole. Tak wyglądają ślady obróbki otworów w tańszych, tureckich blachach. Obstawiam Amedie albo Anatoliana. Czysta estetyka, nic więcej.
 13. StawRos

  Technika grania na blachach

  W blachach chodzi bardziej o kąt pod jakim uderzasz blachę oraz jak sztywno jest przykręcona do statywu.
 14. StawRos

  ride

  Postaraj się znaleźć Crash-Ride, ewentualnie Ride, który będzie stosunkowo cienki. W tym budżecie celuj w Turasy.
 15. StawRos

  Od czego zależy "solidny statyw"

  Solidny statyw to przede wszystkim duża swoboda regulacji. Jakość wykonania to dla mnie przede wszystkim gwinty - muszą być trwałe, nie po to wydaję kasę (niezależnie jaką) by musieć później gwintować, naprawiać, spawać. Bardzo często zdarza się, że statywy z wydawałoby się niskiej półki są trwałe, stabilne i nierzadko lepsze jakościowo niż ich odpowiedniki "renomowanych firm". Mam łamany statyw Basixa 800L (firma już nie istnieje, statyw jako nowy kosztował 180zł), który służy mi już grubo ponad 10 lat i poza normalnymi śladami użytkowania jest jak nowy.
 16. StawRos

  Drumcraft

  Drumcraft umarł tak samo jak kiedyś Basix, Everplay z którego się wywodził. To były jedynie marki, nie stały za nimi żadne konkretne firmy zajmujące się wytwarzaniem bębnów.
 17. Witam :) Zamieszczam fotki mojego zestawu z aktualnymi zmianami. Bębny: BD 20x14" Polmuz TT 13x9" Pearl President rocznik 1969 SD 14x5,5" Premier Artist Birch Blachy: Hi-Hat -> Istanbul Traditional 13" Heavy Hi-Hat Crash/Ride -> Istanbul Traditional 18" Medium (z jednym nitem) China/Swish -> Istanbul Traditional 20" (z 4 nitami) Osprzęt : Stopa -> Yamaha FP 9410 Flying Dragon Statyw pod Werbel -> Basix 800 Statyw Łamany -> Sonor (nie wiem dokładnie jaka seria, ale jest bardzo solidny) Statyw prosty -> mieszanka Polmuz + Amati :) Stołek -> Mapex T 580 Zestaw z tyłu: Zestaw z przodu: China/Swish: Latający Smok: :) Pozdrawiam :)
 18. StawRos

  matusowe Amati - update 11.06.2014

  Rób swoje. Pamiętaj, czas i tak upłynie.
 19. StawRos

  ustawienia hi-hatu

  Wyrobienie techniki i odpowiednie ustawienie wysokości rozwiąże problem.
 20. StawRos

  Mocowanie sprężyn - paski czy sznurki

  Różnicę w brzmieniu zauważyłeś bo podczas zmiany pasków na sznurki musiałeś inaczej dociągnąć sprężyny.
 21. StawRos

  Problem z werblem

  @key2001 Jeśli możesz to zdejmij dolny naciąg i zrób fotki przykładając aparat do dolnej krawędzi. Podczas robienia zdjęć powinieneś zauważyć charakterystyczne wycięcie w korpusie po obu przeciwległych stronach. Jak zrobisz fotki to daj znać.
 22. StawRos

  Warstwy drewna - ilość ma znaczenie?

  Daj sobie czas na oswojenie się z instrumentem, zwłaszcza jeśli to Twój pierwszy "poważny" werbel. Musisz zaznajomić się z brzmieniem i zacząć poszukiwać. Zobaczysz, że za miesiąc, dwa, trzy werbel będzie brzmiał dla Ciebie zupełnie inaczej niż dzisiaj.
 23. Siema!! :D Za Flying Dragonem tęsknię do dziś i poluję na niego. Zestaw jak i muzyka, którą gram przeszła sporo ewolucji. Fajnie usłyszeć znajomych i super, że forum dalej żyje! Zapraszam do zapoznania się z twórczością mojego zespołu poprzez www.facebook.com/ksw4blues lub https://www.youtube.com/results?search_query=ksw+4+blues Pozdrawiam i do usłyszenia lub zobaczenia! :)
 24. StawRos

  Jaką stopę wybrać?

  Ja odradzam Mapexa ze względu na osławioną już "trwałość" gwintów. Z tego co jest obecnie na Allegro w tych granicach cenowych zastanowiłbym się nad: 1.) http://allegro.pl/ludwig-atlas-standard-las15fpdir-stopa-poj-dp-i6038478698.html 2.) http://allegro.pl/zawodowa-stopa-perkusjyjna-sonor-sp-473-nowa-tanio-i6851883466.html 3.) http://allegro.pl/stopa-pojedyncza-sonor-phonic-vintage-i6845686051.html
 25. StawRos

  Jak ocieplić brzmienie werbla ?

  Spróbuj pokombinować z uderzanym naciągiem. Możliwe, że jakiś podwójny w niskim stroju pomoże Ci uzyskać brzmienie takie jakiego szukasz. Z drugiej strony ciężko oczekiwać od mosiężnego 14x6,5 aby brzmiał miło i ciepło. Takie werble to przecinaki :)
×