Skocz do zawartości
Rashal

Splashe i chiny Stagga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić sobie jakąś małą chinkę i splasha. I tu mam pytanie, jak to z tymi staggami. Poczytałem trochę, i chinkę na 99 kupię Stagga DH 12', a na splasha myślałem wziąć Furię/DH 10'. Tylko jak z tymi splashami, może lepiej dołożyć stówkę i mieć Amedią Vigor Rock Shiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiałem pomiędzy chinką Stagga DH 12" albo 14", oklepywałem obie i wybrałem większą. Jestem z niej bardzo zadowolony. Brzmi niesamowicie. Utrwalam się w przekonaniu, ze jak mała chinka to tylko Stagg (ale trzeba uważać, bo jest dosyć cienka).

 

Co do splasha oklepywałem Furię 10" i również robi wrażenie. Co do Amedii się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Utrwalam się w przekonaniu, ze jak mała chinka to tylko Stagg (ale trzeba uważać, bo jest dosyć cienka).

A tak z ciekawości, ile tych małych chinek wypróbowałeś, że się tak utrwalasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze staggami jest tak, że są strasznie nierówne. Kupisz 2 takie same blachy i będziesz miał... 2 różne blachy:)

W ciemno polecam splashe furia jakie by nie były zawsze zabrzmią dobrze. Crashe mi nie przypadły do gustu.

Ogólnie oklepałem kiedyś około setki tych blach i powiem, że niektóre ridy, splashe, chiny brzmią bardzo dobrze. Nie przekonywały mnie w takim samym stopniu hh i crashe, co nie znaczy że nie brzmią przyzwoicie - szczególnie za tą cenę.

Na łopatki powaliły mnie 8, 10, 12 furii i china T-CH20

Minichinek nie oklepywałem więc się nie wypowiadam. Nie znam też wszystkich serii, np BlackMetal czy VintageBronze

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stagga splash myra i wybrałem go na ucho. I potwierdzam - stagg staggowi nie równy mimo, że osłuchałem tych splashy myra pare to ten się "wybijał" ponad inne. Może przez przypadek taki wyszedł ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także posiadam splash-a Stagg Furia i powiem że bardzo mi pasuje. Jest w nim sporo piachu, reaguje bardzo żywo, no i ma moc, dużo mocy. spokojnie moge polecić tą blachę. Na Amedii miałem okazje grać klika minut, także super brzmi ale nie aż tak żeby mnie przekonać do droższego zakupu ;-) Tak więc ze splashy najlepszą opcją jest chyba właśnie Furia =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...