Skocz do zawartości
frytura

Vic Firth Dave Weckl Evolution

Rekomendowane odpowiedzi

Aczkolwiek sądzę, że samej ciężko byłoby mi wybrać akurat te pałki spośród takiej ilości dostępnych na rynku. A tak zostałam zmobilizowana do przetestowania ich:P Jednak skoro je dostałam, więc przetestowałam i o to moja opinia!:D

Generalnie wyglądają one tak: http://www.perkusje.com/?p=productsMore&iProduct=147 mają bardzo ciekawą końcówkę i rzeczywiście fajnie można podkreślić nimi brzmienie blach! Są bardzo mocne i dobrze wyważone. Jak najbardziej polecam. Cena nie jest zła, bo gdyby porównać ceny, to są to pałki w takim średnim przedziale i myślę, że można się na nie pokusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam też posiadam takie pałki ( i wiele innych ;) ) i muszę zgodzić się z frytura - pałki są bardzo dobrze wyważone (jak większość "markowych" produktów) i wytrzymałe

Pałki godne polecenia, szczególnie (takie moje preferencje) z nylonowymi główkami

Jak dobrze poszukać można je znaleźć za ok 30 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem je kiedyś i też złego słowa nie powiem. W tamtym czasie grałem jeszcze jak drwal i mało co dawało radę... A one trzymały się ze 2 miesiące pomimo że są stosunkowo cieniutkie... bardzo fajnie wyważone... hymm.. Ciepło je wspominam... kiedyś z pewnością kupie jeszcze jeden komplet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się te pałki nie zdarzyły wyślizgiwać z ręki:D - obeznanie w sprawach pałek hehe (żart)

 

a teraz serio:D Myślałam, że będzie z tym problem, bo są lakierowane? trzymają się grzecznie ręki i są posłuszne, bardziej miałam problem z nowymi oscami, bo kupiłam kiedyś jakiś taki felerny egzemplarz i cały czas wypadały z łap... i już się z nimi pożegnałam, ale wracając do vic frithów to są git - sam spróbuj:D Jak je raz złapiesz - nie puścisz do zdarcia...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam VF DW Evolution zarówno z drewnianą główką jak i nylonową - świetne pałki , super wyważone - po prostu bardzo dobrze się nimi gra . Co do lakieru na nich to pałki mogą sprawiać wrażenie , że będą się ślizgać jednak ja nie zaobserwowałem tego zjawiska u siebie .

trzymają się grzecznie ręki i są posłuszne

Nic dodać , nic ująć :D

 

Ja miałem na początku tylko jeden problem z tymi pałkami - mianowicie są o ok.10-12 mm krótsze od pałek , którymi wcześniej grałem . Wystarczy chwilka na oswojenie i problem znika .

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moich dość szybko zniknęły napisy, ale gra się za to świetnie. bardzo dobre pałki, "jedyne takie na allegro" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt na mnie napisy też się obraziły i gdzieś się zmyły, ale przecież nie napisami się gra:D więc można nie czepiać się szczegółów hehe:P a tam takie napisy...:P wiadomo co za pały są, więc nie muszą być podpisane:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Vic Firth Dave Weckl Oryginal? W życiu miałem 3 modele które były moim ideałem : Liverpool 7A, Vater Manhattan 7A i właśnie Vic Firth Dave Weckl Oryginal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że to nie ten temat :???: Cóż... VF jak to VF klasa sama w sobie. Tyle ze inny model. Grubsze cięższe. Jak dla mnie Tylko evolution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te palki tyle ze brozowe tez david weckl o nie wyobrazam sobie lepszych palek przed tymi mialem jeszcze vic firth signature czarne i tez byly bardzo dobre :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny plus dla tych pałek, rewelacyjna długość i wyważenie, głowka daje super brzmienie blach! Ładny kolor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że to jedne z najlepszych pałek perkusyjnych dostępnych na polskim rynku bez większego problemu. Model Evolution ( te jaśniejsze, krótsze) są bardzo czułe, jak znajdziecie jeszcze z nylonowymi główkami to macie w rękach takie narzędzie że jajka miękną;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mają grubą warstwę lakieru i przy mocno pocących cię rękach potrafią się ślizgać.

 

Papier ścierny i po sprawie ;) Zawsze to praktykowałem i pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mają tylko jeden znaczny minus, a mianowicie, mają grubą warstwę lakieru i przy mocno pocących cię rękach potrafią się ślizgać.

Jak większość lakierowanych modeli pałek , mi to wcale nie przeszkadza - wystarczy mieć ręcznik pod ręką i wycierać łapy :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt, ze z mokrej reki leca :) ale jak pisal Hakael1977 wystarczy recznik :) a z wlasnego doswiadczenia i buteleczka wody :) polanie reki i wytarcie robi dobre tarcie :D a papier scierny odradzam :) szkoda potem reki :) tak czy inaczej malenki minus na wielkim plusie tych palek :) sam ich uzywam a gram dosyc extremalna muze :) i spradzaja sie znakomicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a papier scierny odradzam :) szkoda potem reki

Ja nie mówię o tarce do ziemniaków, tylko o użyciu takiego papieru aby powierzchnia zmatowiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Mam teraz 2 pary tych pałeczek no i rewelka są !

Ja nie narzekam na ślizganie się pałek, wręcz przeciwnie. Dla mnie lepiej, że maja taką powierzchnie bo po pół dniowym graniu nie mam żadnych odcisków ani bóli dłoni (tak wiem, to wina złej techniki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swoim życiu 3 modele vf dave weckl, również evolution. Otóż te evolution są dla mnie trochę za lekkie. Dużo lepiej mi pasują pałki vf buddy rich(chyba niestety nie ma nylon...) co do wyślizgiwania, to przejechałem kilka razy papierem ściernym o grubości 80 i już sie nie ślizgają(nie zawsze można mieć przy sobie ręcznik...). Napisy schodza, ale to nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję grać Original oraz Evolution i w moim odczuciu 2 seria wypada lepiej. Bardzo przyjemnie się nimi gra, no poprostu same chodzą po zestawie;] Także również polecam te pały;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...