Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od pewnego czasu zaczęłam interesować się perkusją. Dużo czytałam na temat od czego zacząć i postanowiłam że na początek zakupie pad/werbel, jednak właśnie nad tym się zastanawiam. Dużo osób proponuje pad, ale też taka sama ilość osób odradza i proponuje werbel. Nie chcę kupować tego i tego, więc proszę o doradzenie mi. Jak już wcześniej wspomniałam jest to zauroczenie - jednak długie. Nigdy nie miałam okazji zagrać na perkusji, jednak czuje że posiadam to coś, co pozwoli mi grać dla przyjemności. Kwota jaką mogę przeznaczyć do max. 300 zł - wiem, że to mało, ale nie chcę na początek wydać dużo kasy. Możliwe że ta "zachcianka" minie. Mieszkam w domu jednorodzinnym, aktualnie gram na gitarze elektoakustycznej i nikomu to nie przeszkadza. Rozmyślałam też nad kupnem pada, a następnie elektronicznej perkusji, jednak nie wiem czy to dobry pomysł. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość tłuczenia się na werblu i nie będzie to przeszkadzało Twoim rodzicom, sąsiadom itp. to możesz brac werbelek, ale jeżeli cenią sobie spokój i ciszę, to lepiej wziąć pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często padają takie pytania tutaj ;) Popytaj dookoła o kogoś kto ma perkusję, usiądź-spróbuj - zobaczysz czy cię to dalej kręci, wtedy pomyślimy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewa.

Pad nie da Ci tego co werbel. Jezeli masz możliwość to jestem za werbelkiem - od niego zaczyna się cała przygoda z perkusją. Poczujesz nutkę to i zdecydujesz co dalej.

Perkusja elektroniczna to praktycznie nieograniczone możliwośći zabawy z dźwiękiem.

A wracając do tematu na padzie możesz fajnie się rozegrać ale z werblem poczujesz co znaczy grać... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Właśnie zapisałam się na warsztaty muzyczne (perkusja), które odbędą się w lipcu. Jeśli chodzi o werbel to jaki model (do 300 zł) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie warsztaty?? napisz coś więcej :)

 

Do 300zł radzę wyszukać coś używanego na Allegro, nie polecam pójścia w temat nowych werlbi czy też "zestawów" (SD + statyw) różnych dziwnych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakbyś znalazła z drewnianym korpusem - idzie wyhaczyć na allegro albo w komisach muzycznych.

Powodzenia na warsztatach - dużo pytaj i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niepołomicach, w lipcu są organizowane 4-5 dniowe warsztaty muzyczne, cyrkowe, filmowe i taneczne (12 - 16 lat) - (kwota 65 - 70 zł).

 

StawRos, jaki model proponujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość ćwiczenia w domu to tylko werbel , jeżeli chcesz więcej się czegoś dowiedzieć zapraszam do Szkoły Perkusyjnej Drumhouse , pierwsza lekcja jest całkowicie darmowa , z przyjemnością wytłumaczę pokaże i doradzę :)

 

http://www.facebook.com/pages/DrumHouse-Og%C3%B3lnopolska-Szko%C5%82a-Perkusyjna/185763688124487

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję coś ze stali 14x5,5 bo z moich doświadczeń wynika, że werble niższych serii brzmią lepiej jeśli są z metalu niż drewna. Polecam przeglądać Allegro, albo nasz dział "Sprzedam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy jeszcze o tym, że do werbla potrzebny jest statyw.

Ewo, dobrze byłoby gdybyś nam powiedziała czy te 300zł to tylko na sam werbel czy na werbel i statyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na werbel + statyw + pałki - mogę przeznaczyć max. 400 zł.

 

[ Dodano: 13-06-2011, 15:22 ]

Jest jeszcze jedno rozwiązanie uzbierać na cały zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji radziłbym się rozejrzeć np. za stalowym werblem Amati, mistrzostwo świata to może nie jest ale możesz być pewna, że nie zaczną strzelać lugi czy inne części mechaniczne. Takie werble można spokojnie kupić za ok. 100zł. Statyw można kupić nowy (polecam Basix'a serii 800) a resztę przeznaczyć na pałki, osobiście polecam kupić od razu jakieś porządne - VF, Pro Marki, Vatery itp.

 

Jeśli masz możliwość kupienie werbla to go kup. Zbieranie na cały zestaw może zająć dużo czasu i możesz się zniechęcić, bo ileż można czekać żeby w końcu zacząć grać?? :)

No chyba, że uzbieranie na cały zestaw to u Ciebie kwestia poczekania tygodnia lub miesiąca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. ja czekałem ponad rok żeby kupić sobie zestaw i wiem że już mi się nie znudzi, na początku był pad ale wiem co to znaczy grać cały czas na padzie więc kup werbel. był niedawno jakiś werbel amati za 100. statyw jakiś oryginalny z DC mogłabyś kupić i jazda.

 

[ Dodano: 13-06-2011, 21:23 ]

http://allegro.pl/werbel-14-stalowy-naciag-ludwig-zobacz-i1661429207.html http://allegro.pl/stojak-statyw-pod-werbel-hayman-gratis-i1646925399.html jak na początek to i tak nie usłyszysz różnicy w brzmieniu także spoko a ten werbel to przynajmniej nie jakaś plastikowa zabawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...