Skocz do zawartości
Ja2

Michał Dąbrówka

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając posty zdziwiłem się nieco, że tego polskiego MEGA Drummera nie ma jeszcze w tym dziale, tak więc jest mi tym bardziej miło temat o nim założyć.

 

Pierwszy raz (nieświadomie zresztą) Michała usłyszałem w 1995r. na jakiejś szkółce W. Pilichowskiego, cóż... jego granie mnie powaliło...

Od tamtego momentu poszukiwałem wszelkich produkcji z jego udziałem; Trio Basowe Ścierański/Kciuk/Pilichowski, Woobie Doobie, płyty Pilicha. Jasne dla mnie stało się w krótkim czasie, iż ten bębniarz jest dla mnie wzorem i niemalże ideałem.

Od tamtej pory minęło ponad 10 lat, a dla mnie Dąbrówka pozostaje niezmiennie bębniarzem number one w Polsce. Lista artystów, z którymi współpracował jest długa i pewnie prościej jest wymienić nazwiska osób, z którymi jeszcze nie grał.

Słuchając go, często odnoszę wrażenie, że w jego grze nie ma zbędnych, przypadkowych uderzeń. Każdy dźwięk jest starannie dobrany i wyselekcjonowany, ma swój czas i miejsce. Dąbrówka gra barwnie i obrazowo, ponadto posiada on tą piękną umiejętność okrągłego, miękkiego i plastycznego grania, które wytwarza niesamowity feeling i nadaje potężny groove.

Podsumowując; M. Dąbrówkę uwielbiam za niemal każdy dźwięk, miażdżący groove, wspaniałe brzmienie, nieludzką precyzję, dynamikę i rewelacyjną technikę.

 

Zachęcam wszystkich zwolenników talentu Michała o dorzucanie w tym temacie swoich

â3 groszyâ ;)

 

 

Cytaty o M.D.

 

â...i wtedy zrozumiałem, że mam do czynienia z prawdziwym muzycznym cyborgiem. I co niezwykłe - owa "cyborgowość" idzie w parze z niespotykaną skromnością, brakiem pogoni za sukcesem, sławą i wszelkimi innymi korzyściami...â â A. Sztaba

 

âTo typ muzyka "snajpera" - zawsze równo, bez pomyłek, pewnie, a na dodatek z tak rzadką u perkusistów fantazją i kreatywnościąâ - K. Herdzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem :cool:

Dobrze, że o tym napisałeś, gdyż wielu nadal czeka na otwarcie michaldabrowka.pl :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dąbrówka zawodowym bębniarzem jest. Ale nie trafia do mnie typ fusionowego gęstego grania w którym się lubuje, szczególnie sekcja Pilich-Dąbrówka. Owszem robi wrażenie ale jakies to takie za gęste, kwadratowe i mocno wtórne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Karpju, pozwolę się nie zgodzić. Ten pan potrafi...Wielki respect z mojej strony. Pilicha nie lubię, pozerskie granie, warsztat świetny, ale nie trafia do mnie. Dąbrówka trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dąbrówka zawodowym bębniarzem jest. Ale nie trafia do mnie typ fusionowego gęstego grania w którym się lubuje, szczególnie sekcja Pilich-Dąbrówka. Owszem robi wrażenie ale jakies to takie za gęste, kwadratowe i mocno wtórne...

Karpju, ja się zgodzę. szanuje Dąbrówkę i z pewnością jest to jeden z lepszych polskich sesyjnych perkusistów, jednak dla mnie gra za bardzo "szpanersko". zresztą Pilichowski też gra "szpanersko" dlatego nie dziwię się że ta sekcja do Ciebie nie trafia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę każdemu, żeby osiągnął poziom Michała ;) (A słyszałem na żywo, również na koncercie Marka Napiórkowskiego, na trasie promującej płytę NAP...nie chciałem wyjść z sali, chciałem więcej :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przypadkowo widziałem urywek programu MTV CRIBS z Kukulską.

Był tam moment jak Natalia pokazywała piwnicę, miejsce do grania Michała i on grał tam na.... i tu właśnie moje pytanie. Wydawało mi się ze były to bębny CRAVIOTTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież chwalił się w którymś miesięczniku perkusyjnym, że mu Craviotto zrobił bębny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he

 

Każdemu by zrobił .

to tylko kwesta jakiś tam 15 000 $.

 

Także uprzedzam wszelkie plotki ,które mogły by mieć miejsce w przyszłości. :)

 

 

 

 

Michał Dąbrówka NIE JEST "ENDORSEREM " Craviotto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry bębniarz grający precyzyjnie i przemyślanie każde uderzenie.

Jako sesyjny muzyk jest świetny. Dla niektórych jest zbyt kwadratowy ale przez precyzję groove ma świetny. :cool:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.myspace.com/karolkoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja rowniez napisze kilka slow:) Pierwszy raz zobaczylem i uslyszalem "na zywo" Dabrowke w Warszawie w "Remoncie" na Bass Top. Byl to chyba juz wczesniej wspomniany rok 1995(chyba). Pamietam jednak iz w tym samym roku zostal wybrany przez Jazz Forum najlepszym bebniarzem(albo nadzieja roku - dokladnie nie pamietam:). Musze powiedziec, ze wtedy zrobil na mnie duze wrazenie...basisci mniejsze:) Jak dla mnie wprowadzil na polski rynek muzyczny troche swierzosci. Podoba mi sie projekt Woobie Doobie - nie powalaja mnie kompozycje ale do pogrania jest idealny. Czuje tez wielki sentyment do nich poniewaz laczy nas rowniez jedna rzecz...milosc do Toto. Mialem wielka przyjemnosc byc w Sali Kongresowej na ich koncercie(Toto) i tak sie zlozylo iz bawilem sie ramie w ramie z muzykami Woobie Doobie, Kukulska i reszta ktorych nie znam z twarzy:) Podsumowujac chce powiedziec, ze ciesze sie z obecnosci Michala Dobrowki na scenie muzycznej, poniewaz mial spory wplyw na moje spojrzenie na granie oraz brzmienie. Pozdrawiam fanow Toto i nie tylko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię takie fusionowe,kwadratowe i wtórne granie,które to popełnia Dąbrówka,miałem wielką przyjemność spotkać się z nim i zamienić kilka zdań jak grał koncert w Piwnicy 21 na jednej scenie z Nathanem Eastem,Grottem i Olszakiem wspaniały koncert! Po koncercie przysiadł się do naszego stolika i rozmawialiśmy to człowiek bardzo skromny i świetny rozmówca,pozwolę się nie zgodzić z opinią,że gra szpanersko,bo w jego graniu szpanerstwa nie ma!on jest dla mnie maszyną,strasznie muzykalną maszyną!Polecam ostatnią płytę Filipa Sojki"Powrót do gry" Dąbrówka tam świetnie akompaniuje,i gra naprawdę świetne sola w swoim stylu.Polecam :biggrin:

 

[ Dodano: 20-08-2010, 17:43 ]

Toż to chyba Czarek powiedział, że Dąbrower bez klika nie zagra...

 

Może i nie zagra,ale posłuchaj sobie płyty Filipa Sojki,porównaj sobie grę Dąbrowera z klikiem i Czarka :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuciliśmy się na głęboką wodę i wszystko od początku do końca będzie nasze. Sami komponujemy i produkujemy, sami się nagrywamy, w razie czego sami też tego posłuchamy (śmiech). Ostatnio częściej siedzę przy klawiszu niż przy bębnach.

 

 

To fragment wywiadu z Michałem.

 

Czy ten wątpliwej jakości, elektroniczny, bo bez muzyków, kawałek, który leci obecnie w radio to "ta" płyta?

 

Bo np. utwór CoMix jest fajny, a ten radiowy słaaaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Życzę każdemu, żeby osiągnął poziom Michała

Ja bym tak chciał czytać nuty. Qrde ja książkę je czyta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw
Życzę każdemu, żeby osiągnął poziom Michała

Ja bym tak chciał czytać nuty. Qrde ja książkę je czyta ;-)

 

Zgodzę się z Tobą, granie a vista to jedna z umiejętności które w przyszłości chciałbym mieć w małym palcu :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie a vista to kwestia wyćwiczenia, żadne paranormalne zdolności.

Dąbrówka to świetny sesyjny muzyk, jego feeling jest niesamowity!

Do ludzi wyżej - może gra szpanersko ale może sobie na to pozwolić, śmię go porównywać z Dave Weckl;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.youtube.com/wa...feature=related Ale żre... ale żre!!!:)Zajebiaszcze granie, wszystko samby,songa, aranżacja,sola...kuźwa super.

Ja tam do jego twórczości podchodzę troszkę mniej emocjonalnie, ale jeśli chodzi o bębnienie u Sztaby to mnie bardziej urzekł inny numer :

 

 

a zwłaszcza ten dublet mięsistych szóstek wlepiony na "1 i" (0'46"). To się nazywa przejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...