Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sonor w tym roku zastąpił model Force 507 modelem SMF 11. Czy już ktoś to widział albo słyszał? Czy to jest to samo co 507'ka czy może są jakieś różnice? Chciałbym je kupić, z 507 jestem obeznany i podobają mi się, ale nie wiem czy mogę brać te w ciemno.

Co ewentualnie mógłbym jeszcze kupić do 1,6kpln bez blach, mogą być używki?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej półce cenowej nie spodziewaj się cudów w zmianie brzmienia...Zapewne coś poprawili ale niską cenę trzeba utrzymać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że praktycznie nic się nie zmieniło. Jeśli tak, to nie polecam, bo bębny Sonora z tych serii są po prostu słabe(zresztą jak wszystkie bębny za tą cenę). Jak dla mnie póki co za taką cenę jedyna ciekawa oferta na allegro, to: http://allegro.pl/perkusja-pdp-dw-pacific-fs-series-i1708736686.html. Bardzo fajne beczuszki, mają fajny rockowy dół, a werbelek żyleta :)

W każdym razie nie ładuj się w te sonorki, bo one są warte co najwyżej 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaworki7 Gdybyś mógł napisać coś bardziej precyzyjnego odnośnie tańszych Sonorów. Bo że są "słabe" i nie warte ceny niewiele mówi. Wymień jakieś minusy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaworki7 Gdybyś mógł napisać coś bardziej precyzyjnego odnośnie tańszych Sonorów. Bo że są "słabe" i nie warte ceny niewiele mówi. Wymień jakieś minusy ?

Słabe to te bebny wcale nie są. Jak na tą cenę, to bardzo przyzwoite bębenki, jednak wg mnie nie warte więcej nić 700 zł.

Co można napisać... Za tą cenę i tak nic lepszego się nie znajdzie, z pewnością lepsze to niż wszelakie hohnery, polmuzy, never play'e, abixy itp. Przy średnio niskim stroju i lepszych naciągach (w moim przypadku evans g2 na tomach, na stopie eq4)) brzmią nawet spoko. Największy minus, to bez wątpienia werbel - zwykła puszka zaopatrzona w naciąg i sprężyny. Ciężko z niego wyciągnąć jakieś dobre brzmienie, póki go jeszcze miałem, to zabijam jego brzmienie tasma klejącą i oringiem.

 

Podsumowując - dobre bębny dla początkującego, jednak tylko pod warunkiem kupna używki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... widzę, że zmieniłeś opinię.Bo wcześniej pisałeś "nie polecam". Spodziewałem się, że napiszesz o pękających korpusach czy padniętym mechanicznie hi-hat.

:arrow: Sonor SMF 11

Oto tekścik reklamowy firmy sprzedającej m.innymi z Allegro:

Bardzo dobra perkusja znanej i cenionej firmy SONOR.

Znakomity zestaw zarówno dla początkujących jak i

średniozaawansowanych bębniarzy.

Wszystkie bębny wykonano z 9-warstwowego drewna topolowego i wyposażono w naciągi firmy REMO. Zostały zmienione lugi, wprowadzono kulowy

uchwyt do tomów, zwiększono głębokość centrali z 16' do 17.5',

werbel metalowy zastąpiono werblem drewnianym.

SONOR - lider na rynku instrumentów perkusyjnych.

Sonor jest niemiecką firmą zajmującą się od 1875

roku produkcją instrumentów perkusyjnych.

Cena detaliczna brutto 1598 zł

:arrow: Myślę, że nie ma takiej podobnej oferty i na dziś w tej cenie jest to jedyny wybór dla nowego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Mapexy Voyagery jeszcze, ja takowego w końcu kupiłem i jestem umiarkowanie zadowolony, od Sonora się w sumie tylko szczegółami różni, jedno i drugie entry-level...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... widzę, że zmieniłeś opinię.Bo wcześniej pisałeś "nie polecam". Spodziewałem się, że napiszesz o pękających korpusach czy padniętym mechanicznie hi-hat.

:arrow: Sonor SMF 11

Oto tekścik reklamowy firmy sprzedającej m.innymi z Allegro:

Bardzo dobra perkusja znanej i cenionej firmy SONOR.

Znakomity zestaw zarówno dla początkujących jak i

średniozaawansowanych bębniarzy.

Wszystkie bębny wykonano z 9-warstwowego drewna topolowego i wyposażono w naciągi firmy REMO. Zostały zmienione lugi, wprowadzono kulowy

uchwyt do tomów, zwiększono głębokość centrali z 16' do 17.5',

werbel metalowy zastąpiono werblem drewnianym.

SONOR - lider na rynku instrumentów perkusyjnych.

Sonor jest niemiecką firmą zajmującą się od 1875

roku produkcją instrumentów perkusyjnych.

Cena detaliczna brutto 1598 zł

:arrow: Myślę, że nie ma takiej podobnej oferty i na dziś w tej cenie jest to jedyny wybór dla nowego zestawu.

"nie polecam" kupować za 1600 zł, bo to wywalanie kasy w błoto. No chyba, że ktoś uprze się koniecznie na nówkę, no to można przeżyć taką sumę. Chociaż powiem szczerze - grałem nie tak dawno na zestawie mało znanej firmy MES. Bębny w tej samej cenie (chodzi mi o nówki), a brzmiały zdecydowanie lepiej od sonora i to na firmowych naciągach.

 

Co do tekstu z allegro - każdy chwali jak tylko może produkty wystawiane przez siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...