Skocz do zawartości
Sepultura

Drożyzna w sklepach muzycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż wróciłem właśnie ze sklepu muzycznego ,,Ragtime'' w Opolu i jestem zszokowany.

Ride Zildjian planet Z kosztował tam 649 zł !! Powiedziałem panu sprzedającemu,że są to horrendalne ceny jak na mosiądz,a on wzruszył ramionami i powiedział ,,ja tu tylko sprzedaje''.

Nie wiem skąd biorą sie takie ceny i ludzie ktorzy wyceniaja rzeczy na takie kwoty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomysleć, że np. ride Anatolian Baris 20" kosztuje w tym samym sklepie... 546 zł ;)

 

Na pewno pomyłka z tym Planet Z :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ,jak byk pisało planet Z :D

 

Ale dano mi do opukania hatów Paiste Rude ;p

Miaaaazga ;p

Miazga za 1700 zł ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dano mi do opukania hatów Paiste Rude ;p

Miaaaazga ;p

Miazga za 1700 zł ;p

 

Drogo. W perkusje.pl po 1400 zł są... :smile:

 

W Ragtime we Wrocławiu po 1500 zł... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chodzę do ragtime tylko po pałki bo mam bliżej, lub ew. coś opukać :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Perkusji mi nie dali do opukania,jednak to jest uzasadnione ,bo boja sie o naciagi,a reszta to...

 

To jest bzdura , w usa możesz przetestować sprzęt z najwyższych półek i sprzedawcy skaczą koło ciebie.

Naciągi ? weź przestań ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież istnieje coś takiego jak towar ekspozycyjny. Zresztą jak masz coś kupić bez testowania? Chyba po to są sklepy, nie?

 

W Usa sklepy są dla klienta i tak powinno być wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bzdura , w usa możesz przetestować sprzęt z najwyższych półek i sprzedawcy skaczą koło ciebie.

Naciągi ? weź przestań ...

 

No słuchaj,pytam sie faceta czy mozna opukac sprzet,a on na to ze niestety nie.

To nie jest USA panie,tutaj jest Polska ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie trzeba zmieniać a nie przyznawać im racji , masz prawo sprawdzić a jak nie to kupisz u sąsiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie sklepu w którym sprzedawca odmówiłby mi wypróbowania zestawu czy blach przed zakupem.Jak wchodzę do Guitar Center czy Sam Asha to pierwsze kroki kieruję do kontuaru i proszę o pałki.Potem siadam na którym chcę zestawie i pukam.Nikt nie pogania,nikt nie patrzy na ręce.W dziale z blachami możesz wyjąć każdą blachę która tam jest( a trochę tam ich jest) i założyć na statyw żeby wypróbować jak brzmi w danej konfiguracji.To samo dotyczy oczywiście innych instrumentów.Do sklepu muzycznego chodzi się też żeby pogadać o sprzęcie i pooglądać nowinki eventualnie nowe filmy instruktażowe.Sprzedawcami są muzycy więc sami przez to przechodzili kiedyś jak kompletowali sprzęt więc podejście jak najbardziej na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sorry ,ale w tym sklepie mój Sonor 2000 stoi 2199 zł,podczas gdy ja go kupilem używanego z wmienionymi naciagami za 1100 zł.To jest nielogiczne,zamiast pomagac rozwijac swoja pasje,oni nam to utrudniaja, w wielu tematach przewija sie niekompetencja i chec wyludzenia od klienta pieniedzy.Wstyd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sepultura, ale co ma to tego Twój Sonor? :shock:

Jeśli chodzi Ci o drogie ceny to dużo zależy do podatku, skoro u nas jest 23% to jest drogo w USA go nie ma u dlatego jest tak tanio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sepultura, ale co ma to tego Twój Sonor? :shock:

Jeśli chodzi Ci o drogie ceny to dużo zależy do podatku, skoro u nas jest 23% to jest drogo w USA go nie ma u dlatego jest tak tanio...

 

Dlatego jest taniej o 100% ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już pisałem w innym temacie. ceny sa takie bo sklepy mają narzuty na towa czasami 100% do ceny hurtowej. niestety sam się o tym przekonałem na własnej skórze.

a brak możliwości obstukania garów to już poprostu żenuła na całej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sepultura, nie myl pojęć. Ceny są im narzucane. To tak jakbyś się wściekał na zwykłą kobietę która sprzedaje w spożywczym o cenę chleba..

 

A to że nie można sprawdzić sprzętu to faktycznie chore.. Zmień sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to sorry ,ale w tym sklepie mój Sonor 2000 stoi 2199 zł,podczas gdy ja go kupilem używanego z wmienionymi naciagami za 1100 zł.To jest nielogiczne,zamiast pomagac rozwijac swoja pasje,oni nam to utrudniaja, w wielu tematach przewija sie niekompetencja i chec wyludzenia od klienta pieniedzy.Wstyd!

Wstyd to czytać co ty tutaj bredzisz.

1. Używki zawsze są tańsze, z reguły przyjęło się że ok. 1/2 ceny nówki.

 

2. Sklep ma Ci pomagać rozwijać pasje? haha zastanów się człowiecze, co piszesz

Czy sklep spożywczy rozwija moją pasje związaną z jedzeniem chleba? Guzik rozwija... on tylko dostarcza towar, który muszę sobie KUPIĆ.

 

A akurat przypadku perkusyjnych sklepów nie jest tak sztywno jak w przypadku podanego przeze mnie spożywczaka, mało to konkursów, warsztatów, przeglądów jest? Powiesz mi, że to nie rozwija?

 

3. Wyłudzanie? :???:

Jeśli Tobie się wydaje, że sklep wyłudza pieniądze, to załóż sobie swój, zobaczysz, że to nie jest takie proste.

Sklep musi płacić czynsz, prąd, ZUS, płacić różne głupie pierdoły np. dla Urzędu Skarbowego lub BHP, musi utrzymywać pracowników i walczyć z KONKURENCJĄ i przedewszystkim towary tam sprzedawane muszą przynosić ZYSK.

 

Jeśli z kolei mówisz o nierozsądnych cenach: np. w sklepie X jest talerz droższy o 200zł w stosunku do ceny ze sklepu Y... to sprawa jest prosta jak drut - KUPUJ W SKLEPIE Y.

Sklepów perkusyjnych Ci w Polszy dostatek. Wybieraj przebieraj.

 

Owszem w Polsce jest głupia tendencja, że każdy mniejszy sklep "orze jak może" i dyktuje swoje ceny, ale tak jak pisałem wyżej: nie podoba się? -Kupuj w innym sklepie.

Jest kilka sklepów internetowych stricte perkusyjnych, ceny mają dobre. Nikt Ci nie każe kupować w miejscowym Ragtime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakie 100%? :D

 

100% to bida, są towary trafiające do klienta z marżą 300%. ;)

 

ale to tylko tak nawiasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to sorry ,ale w tym sklepie mój Sonor 2000 stoi 2199 zł,podczas gdy ja go kupilem używanego z wmienionymi naciagami za 1100 zł.To jest nielogiczne,zamiast pomagac rozwijac swoja pasje,oni nam to utrudniaja, w wielu tematach przewija sie niekompetencja i chec wyludzenia od klienta pieniedzy.Wstyd!

Wstyd to czytać co ty tutaj bredzisz.

1. Używki zawsze są tańsze, z reguły przyjęło się że ok. 1/2 ceny nówki.

 

2. Sklep ma Ci pomagać rozwijać pasje? haha zastanów się człowiecze, co piszesz

Czy sklep spożywczy rozwija moją pasje związaną z jedzeniem chleba? Guzik rozwija... on tylko dostarcza towar, który muszę sobie KUPIĆ.

 

A akurat przypadku perkusyjnych sklepów nie jest tak sztywno jak w przypadku podanego przeze mnie spożywczaka, mało to konkursów, warsztatów, przeglądów jest? Powiesz mi, że to nie rozwija?

 

3. Wyłudzanie? :???:

Jeśli Tobie się wydaje, że sklep wyłudza pieniądze, to załóż sobie swój, zobaczysz, że to nie jest takie proste.

Sklep musi płacić czynsz, prąd, ZUS, płacić różne głupie pierdoły np. dla Urzędu Skarbowego lub BHP, musi utrzymywać pracowników i walczyć z KONKURENCJĄ i przedewszystkim towary tam sprzedawane muszą przynosić ZYSK.

 

Jeśli z kolei mówisz o nierozsądnych cenach: np. w sklepie X jest talerz droższy o 200zł w stosunku do ceny ze sklepu Y... to sprawa jest prosta jak drut - KUPUJ W SKLEPIE Y.

Sklepów perkusyjnych Ci w Polszy dostatek. Wybieraj przebieraj.

 

Owszem w Polsce jest głupia tendencja, że każdy mniejszy sklep "orze jak może" i dyktuje swoje ceny, ale tak jak pisałem wyżej: nie podoba się? -Kupuj w innym sklepie.

Jest kilka sklepów internetowych stricte perkusyjnych, ceny mają dobre. Nikt Ci nie każe kupować w miejscowym Ragtime.

 

 

po 1

ja staram sie przedstawic sytuacje w jakiej zostalem postawiony po odwiedzeniu sklepu muzycznego i jak cena moze byc wysoka za byle mosiezny badziew.

 

po 2

ja nie bredze,wiele jest tematow o wyzyskiwaniu klientow przez sklepy i klepanie tych tematow jest juz nudne.

 

po 3

poprzez takie horrendalne ceny ludziom przewraca sie w glowach,ze byle talerz z mosiadzu moze kosztowac wiecej niz talerz z polki profesjonalnej.

 

Reasumujac po raz pierwszy odwiedzam sklep o tak zawyzonych cenach blach.

 

Pozdrawiam,z mysla iz zrozumiecie mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sepultura, Ty mi tu teraz o mosiężnym talerzu nadajesz, a jeszcze niedawno pisałeś o SONORZE 2000!

Czujesz różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie bredze,wiele jest tematow o wyzyskiwaniu klientow przez sklepy i klepanie tych tematow jest juz nudne

 

To po co taki temat zakładasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...