Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam zamiar zrobic z komputera sampler, tylko nie wiem jak i czy sie da... jakie oprogramowanie i jaki ewentualnie sprzęt byłby mi potrzebny? czy wystarczy inbterfejs midi i odpowiednie oprogramowanie. Chodzi mi o to aby móc za pomocą padów perkusji sterować odtwarzaniem sampli z komputera. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zastanawiałeś się gdzie podłączysz te pady? a wiec musi mieć jeszcze cos co przetworzy sygnał akustyczny na midi, czyli konwerter sygnału(moduł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cos co przetworzy, wiec z tym nie ma problemu, powiedzmy że mam perkusje elektroniczną (midi out wyjście) i chce żeby komputer czyli sampler współpracował z nią, najbardziej chodzi mi o program który byłby to w stanie zrobić, i byc moze interfejs midi bo wydaje mi sie że bedzie potrzebny tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedne z lepszych programów:: Battery,BFD i EZDrummer i do tego oczywiście

interfejs midi lub poprostu karta muzyczna z midi - podobne ceny. i to wszystko, czyli to co przypuszczałeś ze musi być :)

 

próbka tego co robi EZDrummer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jakikolwiek sequencer typu Logic, Cubase, Sonar. Lub jakiś sampler w wersji standalone np. to: Samplelord . Chyba najszybszy sampler na rynku i do tego polski!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki bardzo za pomoc

bede musiał sie więc zaopatrzyć w interfejs midi albo jakąś karte fajną, pozostałe rzeczy w miare mam, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby karta audio miała jak najniższą letencję, większość z nich ma wbudowany interfejs MIDI. Niestety BFD, Battery i EZDrummer to straszne "kobyły" więc i dobry komp będzie potrzebny z jakimś 2Gb ramu na pokładzie. Im więcej tym lepiej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"komp będzie potrzebny z jakimś 2Gb ramu na pokładzie" - bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"komp będzie potrzebny z jakimś 2Gb ramu na pokładzie" - bez przesady

 

Minimalne wymagania to przeważnie 512Mb ale do swobodnej gry trzeba jakieś 1,5Gb. EZdrummer to względnie najmniejszy objętościowo sampler perkusyjny. W przypadku BFD producent rekomenduje 1Gb, co generalnie nie dziwi ponieważ próbki jednego werbla to ponad 100Mb. Dodatkowo mówimy tu o grze w czasie rzeczywistym czyli letencja nie może być wieksza niż kilka ms. Nawet dyski SATA 7200 obr/min sobie z tym nie poradzą. Lepiej takie sprawy przemyśleć przed wydaniem ponad 1000 zł na program.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...