Skocz do zawartości
Lem

Amat, Szpaderski czy Polmuz

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieję, że tego tematu nie usuną. Jeżeli jest coś podobnego to sorka. Tak jak w temacie chciałbym wiedzieć jakie są wasze opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre dla kogoś kto chce zacząć przygode z perkusją ale niewie czy będzie ową zabawe kontynuować...

 

dobry rekwizyt dla muzeum ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie od najlepszego amati>szpaderski>polmuz :biggrin: Polmuz jest kultowy, ale jak brzmi wszyscy wiedzą. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie od najlepszego amati>szpaderski>polmuz :biggrin: Polmuz jest kultowy, ale jak brzmi wszyscy wiedzą. Pozdr.

Wez sobie tak nie zartuj bo koles faktycznie ci uwierzy ze polmuz jest najlepszy :D.

Co do szpadra to o ile sie nie myle to ma plastikowe lugi (ale chyba nie wszystkie modele) ktore sa moim zdaniem troche tandetne

Polmuz-- bez komentarza mialem i chce zapomniec :D

Amati.... pozadnie utrzymane potrafi zabrzmiec duze lepiej niz bebny znacznie drozsze (mowie nowym sprzecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie z tych wymienionych tutaj sprzętów to na amati gram i polecam jak najbardziej! Tylko trzeba je sobie ładnie dopieścić i jak przedmówca zaznaczył, nie raz brzmią lepiej niż nie jeden drooogi (lepszy?) zestaw!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że amati grałem już na wielu werbelkach tej firmy i całkiem porządnie brzmiały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek, Pandora napisał prawidłowo, znak większości jest skierowany w stronę szpadra i amati więc polmuz jest na szarym końcu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMATI bezapelacyjnie :!: Tylko jak już kupuj taką która ma lugi po stronie rezonansowej:P Jak troszke w ją dopieścisz to wyjdzie naprawdę ładny sprzęt :)

SZPADERY maja niestandardowe wymiary (np. centrala 24'') no i te lugi...

POLMUZ... i wszystko jasne :P

Ewentualnie możesz szukac jakiś używek typu EVERPLAY, PEAVEY, STAGG. Wg uznania :) zależy oczywiście od budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz szukac jakiś używek typu EVERPLAY, PEAVEY, STAGG. Wg uznania :) zależy oczywiście od budżetu.

 

Lepiej Amati niż.... to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś dowalił z tym EP, Peavey, Stagg... Chyba, że miałeś na myśli chociaż tego brzozowego EP za 1700... Ale to i tak bezsens; reszta odpada. Jak już to Amati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek i polmuz wystarczy

śmieszy mnie na tym forum kółko wzajemnej adoracji posiadaczy Amati :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam Szpadra to jego obstawiam. Oczywiście jest Szpader i Szpader. Ja w swojego włożyłem sporo pracy tak że brzmi i wygląda bardzo dobrze. Plastikowe lugi mi nie przeszkadzają, może dzięki temu nawet lepiej izolują niz metalowe. Polmuz wiadomo jaki jest. Amati ma fajne drewno ale hardware kiepski jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest Oczywiście AMATI ! ...koleś za taką kase ....to i brzmienie ma dobre i wygląd. Sam mam amati i jestem z tego zestawiku bardzo zadowolony.

Pozdr.

 

P.S: jak będziesz chciał już kupić daj nam link do aukcji lub fotki na forum wstaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To żeś dowalił z tym EP, Peavey, Stagg

 

 

Ja za 800 zł. dorwałem everplaya (model wyzszy od chestera-LIPOWY) z naciągami evansa dodatkowymi statywami i calkiem niezłymi blachami (ride Meinl Laser, paiste 201 crash, istambul radiant-uszkodzony crash, hi hat planet Z i chinka solar) stan idealny: pól roczny. kwestia tylko dobrze poszukac i popytać... okazje tylko czekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobre dla kogoś kto chce zacząć przygode z perkusją ale niewie czy będzie ową zabawe kontynuować...

 

dobry rekwizyt dla muzeum ;>

I tu się z Tobą kolego nie zgodzę :roll: Oglądnij sobie ten temat, ostatnia strona mój post, zobacz jak mozna utrzymac Amati :)

http://perkusja.org/viewtopic.php?t=494&start=250&sid=f6fa482fbb3833b352c342895cb3a3ee

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja grałem już na Szpaderskim, który miał ze 30 lat jak nie więcej, oczywiscie był po remoncie (sam robiłem) - brzmiał nisko i elegancko, lepiej niż EP Chester i Power Beat. Sprzedałem. Kupiłem Power Beata. Niedługo PB znowu sprzedałem, no i teraz (tak konkretnie to wczoraj) znów Szpaderski. Trochę pracy i będzie brzmiał super. Tylko nie wiem z czego były robione Szpadry... Lipa, brzoza, mahoń? Może ktoś wie i mógłby mi pomóc...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEJF ŁEKL, super żeś te gary zrobił !

Bardzo mi sie podoba, wyglądają jak bębny z wyokiej półki i pewnie tak brzmią.

 

pawelpunk, szpadery całkiem fajnie brzmią, i nie ma co ich porównywać do EP czy PowerSzita :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, bo widze ze wszystcy pisza to czy tamto, ale czemu wlasnie tak?

Osobiscie polece tez amati, czemu? jeden prosty przyklad

:hardware w prownaniu do innych wymienionych firm, jest bezapelacyjnie najlepszy

:korpusy amati, jak wyzej, robione ze sklejki, porzadne bukowe drewno, szlifowane krawedzie (w oryginale)

:korpusy firmr polmuz zi szpaderski pozostawie bez komentarza :roll: , szkoda strzepic jezyk...

Wiec wybor jest prosty, amati, za pdobne pieniazdze mozna miec calkiem niezly sprzet i jak przedmowcy napisali, troche wlozonego serca i pracy i zestaw zabrzmi rewelacyjnie jak na $$ wlozone w zestaw..

 

Amati w stosunku cena/jakosc przydzielam 10/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej popieram przedmówcę. Amati bedzie kosztowac napweno najwiecej, ale brzmienie i technologia tez bedzie lepsza. Miałem polmuza i z centrali wykręciłem brzmienie naprawde fajne (oczywiście jak na bebny z tak niskiej półki) i do tego fajniejsze od wielu amati. Wiadomo części z was by sie nie podobało bo macie inne gusta brzmieniowe, ale lepiej brzmiacego polmuza nigdy nie slyszalem. Mimo to i tak polecam amati. Za hardware i lepsza jakość. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem polmuza, mam Amati, Szpadera nie miałem okazji wypróbować. Ale ja uważam w 100% żę Amti jest najlepsze. Jak jeszcze założysz naciągi remo np. pinstripe albo ambassador to masz bardzo dobre i przyzwoite gary. Jak to wszystko jest dość świeże i zadbane to można nawet z tym do studia wjechać. Serio :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...