Skocz do zawartości
snaredrummaker

Korpus werbla profesjonalnie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się mogę wypowiedzieć :). Mam osprzęt z Mapexa M, w miarę solidny, werbel mimo, że czasami dłuugo leży w pokrowcu, nie rozstraja się, tak naprawdę od 2-3 miesięcy dostrajałem go może z 1 raz, strój mi się spodobał więc całkowicie go nie przestrajałem, co najwyżej ten 1 raz lekko ruszyć śrubami żeby dostroić :). Fakt, że aż tak dużo na nim nie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na to zdjęcie:

 

i przypomniał mi się ten post.

 

 

 

Obrazek Obrazek

 

Będzie to potężny werbel 14X9 :badgrin: ze ścianką 12mm!!!

 

Kolory to; 4" black quartz, 1" mint ice i jeszcze raz 4" black quartz.

Mint ice należy do "illumination series" i można go będzie podświetlić jak to widać na drugim zdjęciu.

Jest to pierwszy tak głęboki werbel robiony przeze mnie i jestem ciekawy jak będzie brzmieć ta "studnia".

Werbel robię dla jednego ze znanych perkusistów na specjalne zamówienie. Powiem dla kogo jak już będzie gotowy. ;)

 

Pozdrawiam.

 

Czy to nie ten sam werbel ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi jest was poinformować, że Tomasz 'Krzyżyk' Krzyżaniak został endorserem Kurowski Drums!

 

W wyniku współpracy Krzyżyka i KD powstał corianowy werbel o wymiarach; 14"x9" i grubości korpusu 12mm, krawędzie 45 stopni, polerowany środek i krawędzie korpusu.

 

Potwora tego można usłyszeć na koncertach Luxtorpedy, a niedługo również na kolejnej ich płycie. Osobiście zapraszam na koncerty!

 

 

werbelkurowskidrumsprom.jpg

 

 

 

Tak jak podejrzewał kolega OdpadAtomowy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Mała reklama, co można zrobic z omawianymi korpusami :)

 

 

dsc0195qw.th.jpg

 

 

dsc0194mi.th.jpg

 

 

dsc0193zw.th.jpg

 

 

dsc0192fc.th.jpg

 

 

dsc0190ac.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze.

Chciałem przedstawić Wam kolejny werbel.

Jest to drugi już werbel dla Krzyżyka w trochę innej kolorystyce, ale równej mocy co pierwszy. ;)

 

Werbel 14"x9"

Korpus: Corian 12mm

Krawędzie 45'

Maszynka Nickelworks

Lugi typu "tube"

Sprężyna: Puresound Super 30

 

p1013857.jpg

p1013853.jpgp1013858.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wygody po prostu :) np jeden do studia/sali prób, a drugi czeka spakowany na trasę to wcale nie takie głupie jeżeli kogoś stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla wygody po prostu np jeden do studia/sali prób, a drugi czeka spakowany na trasę to wcale nie takie głupie jeżeli kogoś stać
to raz a dwa, tacy ludzie grają często w paru projektach więc to daje parę salek, nie trzeba przewozić itp

dodatkowo zawodowi bębniarze często mają salki w domu więc zestaw do domu a drugi na próby + koncerty, powodów jest masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego w necie - to chyba ten werbel, o którym mowa wyżej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ari, będziesz wrzucał może jakieś swoje nagrania Twojego coriana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Nagrania będę miał podczas kręcenia demo, które to z kolei będzie nagrywane Marzec/Kwiecień.

 

Mam nagranie z koncertu ale ... mało słychać więc lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać ile by ważył werbel 14x14 cali, grubość ścianki 9mm, do tego obręcze DieCast, lugi tube. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Mój 14 x 6.25 waży 8kg przy grubości 12mm - jeśli Ci to w czymkolwiek pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się zapytać ile by ważył werbel 14x14 cali, grubość ścianki 9mm, do tego obręcze DieCast, lugi tube. ?

Takiego kolosa jeszcze nie robiłem. Na oko będzie ważył około 10-11 kg, ale korpus o grubości 12mm albo 6mm.

Zważę sam materiał na korpus i podam dokładną wagę po niedzieli. ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo się zastanawiam, czy jest sens robienie z tego materiału werbla marszowego :) Ja mam werbel, który waży z stelażem 8kg i po jednym marszu bardzo go czuć na ramionach. Corian byłby alternatywą, ale z tego co czytam, to ważyłby jeszcze więcej.

 

A 6mm nie będzie za cienki? Werbel miałby być strojony bardzo wysoko (jak te amerykańskie), na korpus działałyby duże siły poprzez lugi. Nie wygiął by się, albo gdzieś strzelił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...