Skocz do zawartości
Satass666

Po ponad miesiacu cos zagrałem

Rekomendowane odpowiedzi

A po co Ci rimshot? :biggrin:

A tak na poważnie to przy takiej jakości audio ciężko coś powiedzieć o samej perkusji. Może ktoś z lepszym słuchem coś powie. Na pewno szatan jest z wami:) To słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilak, nie uzywam rimshotow

Twina Mam Yamahy najnowszy model DFP 9500 Direc Drive (zajebista stopa POLECAM !!

 

Filmik nagrałem dla jaj telefonem (3,2MP) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filmik nagrałem dla jaj telefonem (3,2MP) :D

 

No i co ci mamy powiedzieć, nic nie słychać, prawie nic nie widać....

 

Zadam ci jedno pytanie po co w ogóle wrzuciłeś film w takiej jakości, żeby ludzie oglądali jak machasz łapkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ilak, nie uzywam rimshotow

 

to da się zauważyć bo przy takim ustawieniu werbla pozostaje ci tylko jego macanie. żadnej mocy w tym nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azzaron, uwierz Werbel jakiego używam ma ogromna MOC a do muzyki jaka preferuje rimshoty raczej nie pasują.

 

sanchezzo, Hmm... Moi znajomi jakoś słyszą i widza cos na tym filmiku i czają o co chodzi.

 

Moze to chodzi po prostu o to ze nie siedzisz w takiej muzyce com ??

I nie rozumiesz jej po prostu :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie pasowały. W studio się okazało, że bez rimu werbel zginie w mixie i polubiłem , też radzę, zwłaszcza w takiej muzie :smile: też uważam, że werbel nie ma mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

satas, możesz nawet mieć 10" głębokości werbla ale jak będziesz go uderzał tak jak na tym filmiku to nic ci to nie da. poprostu samą główką pałki tylko go macasz a nie uderzasz. co do rimów to pierwsze słyszę że w metalu ich się nie używa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FLIPSU, Najwidoczniej słaby werbelek masz ;)

 

Jak widac na filmiku werbel słuchac idealnie na koncertach nie muszę zbytnio nagłaśniać nie jeden realizator sie dziwił jego mocą ;)

 

Jak powiedziałem wcześniej romshoty nie do mojego grania ;) chyba nie muszę powtarzać tego juz wiecej ;)

 

azzaron,

 

Widze ze mało grasz kolego na bebnach skoro tak mowisz ;)

Obejzyj ten zasrany moj filnik jeszcze z 2 razy i posłuchaj czy słychac ten werbel??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satass666, ale imo azzaron ma rację, żeby z werbla wyciągnąć power to trzeba go uderzyć prosto w naciąg, a nie pod kątem, tak jak Ty to robisz. Jak uderzysz prosto w werbel to wtedy poczujesz power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że mam w miare dobry werbel, a w studio miałem bardzo dobry werbel ;) . Nie będziemy się z Tobą sprzeczac ile ma powera Twój werbrllo, sam kiedyś drogą ewolucji do tego dojdziesz, że rim to rim :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azzaron,

 

Widze ze mało grasz kolego na bebnach skoro tak mowisz ;)

Obejzyj ten zasrany moj filnik jeszcze z 2 razy i posłuchaj czy słychac ten werbel??

 

no tym argumentem rozwaliłeś mnie na łopatki. nie mam więcej pytań :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azzaron, prosze ;)

 

kaczy, nie bede powtarzał :neutral:

 

FLIPSU, widac ja mam lepszy ;]

 

Seth, nie bedesie powtarzał :neutral:

 

Dobra jak nikt nie wierzy to zapraszam do mnie wypróbować mój werbel ;]

 

[ Dodano: 15-09-2011, 21:28 ]

to przyjebcie sie tez do Inferna za styl grania na werblu :badgrin:

 

 

 

Ludzie taki styl grania i o co wam chodzi ??

 

Ilesz razy mam to powtarzać jeszcze??!! :neutral:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie taki styl grania i o co wam chodzi ??

 

Styl nie ma tu nic do rzeczy bracie. Chodzi po prostu o wygodę. A wygodnie to też nie znaczy zawsze dobrze. Pewne nawyki trzeba eliminować bo pod takim kątem duża część energii wraca po kiju na łapę (odbicie automatycznie spada) zamiast całą siłą uderzyć w membranę. Rimshot to inna bajka - ciekawa rzecz, którą na pewno kiedyś docenisz. Moja gra też nie jest obfita w rimy lecz czasem tylko tak można coś dobrze zaakcentować więc celuję w krawędź:)

Inferno - słaby przykład podałeś bo jeśli chcesz grać ultra szybkie blasty to tym bardziej radziłbym ustawić werbel bardziej na płasko w przeciwieństwie do tego co masz teraz i co ma pan Inferno. On się po prostu tego tak wyuczył, całkiem zacnie trzeba dodać, lecz to nie znaczy, że tak jest dobrze. Widziałem bardziej kuriozalne "kąty" :biggrin: bębnów i werbli i ich właściciele radzili sobie wyśmienicie. Tak już człowiek działa. Nauczy się po swojemu wszystkiego. Warto jednak podporządkować sobie fizykę zamiast z nią walczyć ;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inferno - słaby przykład podałeś bo jeśli chcesz grać ultra szybkie blasty to tym bardziej radziłbym ustawić werbel bardziej na płasko w przeciwieństwie do tego co masz teraz i co ma pan Inferno. On się po prostu tego tak wyuczył, całkiem zacnie trzeba dodać, lecz to nie znaczy, że tak jest dobrze.
Dokładnie, to, że jest znany, to jeszcze o niczym nie świadczy. Poza tym to jest pojedynczy przykład, mało kto tak gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przyjebcie sie tez do Inferna za styl grania na werblu :badgrin:

 

 

 

Ludzie taki styl grania i o co wam chodzi ??

 

Ilesz razy mam to powtarzać jeszcze??!!

 

już podziękowałem ale niestety nie mogę się powstrzymać.

 

wrzuciłeś filmik na forum dla garowych i nawet jeśli nie poprosiłeś o opinie to trzeba się było z nimi liczyć. nawet tymi negatywnymi.

ludzie komentują twoje dzieło a ty ich gryziesz i kopiesz po kostkach za to że mają odwagę powiedzieć to czego nie mówią ci twoi kumple z kapeli. (pewnie się boją albo mają nikłe pojęcie o grze na garach). a powinieneś stanąć ab acht i spuścić głowę, przyjmując krytykę z pokorą i wyciągając z niej naukę.

w twojej grze nie ma żadnej mocy ty te gary macasz a nie w nie uderzasz na filmiku werbel brzmi jak ocynkowane wiadro a nie jak maszyna do zabijania. gadanie ze on ma moc a tylko filmik to spłaszcza jest psu na budę. mając telefon tak blisko werbla w czasie nagrywania to właśnie werbel powinien być mega słyszalny i zabijać dźwiękiem wszystko w koło. jednak brzmi tak jak wyżej napisałem.

co do stylu twojej gry to można powiedzieć że jeszcze go wogóle nie masz. klepiesz po tych garach i blachach i tyle.

 

do tego jeszcze dorzuciłeś filmik z Inferno że niby on gra tak jak ty. wybacz ale możesz być u niego podającym pałki do porównań to jeszcze daleko. podrzuciłem tego linka kumplowi, który jest długoletnim fanem Behemoth'a. jego opinii nie zacytuję bo po pierwszym słowie dostałbym warna a po kolejnych bana na amen. więcej pokory człowieku.

 

poza tym używasz słów, które powszechnie na tym forum są traktowane jako wulgaryzmy więc trochę przystopuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na tym filmiku nic nie słychać. Jestem ciekaw jak na tych stopkach tam kartoflisz i czy te blasty są grane w punkt itd. Co do rimshota to koledzy powyżej mają rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Forum! Jesteście zgorzkniali!

Doszliście już do takiego poziomu, że na każdy przejaw książkowej niepoprawności w graniu/ustawieniu sprzętu reagujecie alergicznie! Ktoś zaczyna gre na perkusji i zamiast kupić pada od razu kupuje zestaw - zjadacie go i gnoicie, agresywnie wpajając swoje racje - że na pewno zmarnował pieniądze i nigdy nie nauczy się grać.... Ktos nie tak trzyma rękę podczas uderzania w werbel - gnoicie do upadłego, tak jakby była tylko jedna jedyna, poprawna możliwość trzymania pałki. Ktoś ma werbel odchylony nieco ponad normę - to gnoicie, ze na pewno przez to jego werbel brzmi tragicznie blabla bla itp itd...

Po1: Ten filmik jest tak słabej jakości wiec nie ma mowy o JAKIEJKOLWIEK obiektywnej ocenie brzmienia. Nagranie telefon rzeczywiście mega spłyca brzmienie wiec nawet najlepszy customowy set zabrzmi jak puszka.

Po2: Biorąc pod uwage glosność innych części zestawu stwierdzam, że werbel ma tu najwieksza sile przebicia, nie zgadzajac sie tym samym z Wasza opinią jakoby wogole nie wybrzmiewał.

Po3: BLASTÓW NIE GRA SIE Z RIMSHOTEM!!!!! Tzn nie mowie, ze nie wolno i koniec - oczywiście mozna tak urozmaicić kawałek, ale generalnie sie tego nie robi poniewaz jest to męczące (no chyba ze gra sie bardzo wolnego blasta), druga sprawa ze wiekszosc smierć-metalowej muzyki opiera sie na blastach, wiec gdyby blast byl tak glosny, agresywny i przeszywający jak ten gramy rimshotem to bysmy dostali szału po przesłuchaniu jednego kawałka, dlatego w 99,9999% blasta gra sie bez rimshota i ewentualnie okazyjnie sie akcentuje.

Wiec fakt ze kolega nie ma stuprocentowego dostępu do rimshota wcale nie jest żadną rażącą nieprawidłowością w przypadku grania TAKIEJ muzyki!

Zgadzam się co prawda, że takie ustawienie werbla przy jego technice nie da 100% wydźwięku i dobrze by było gdyby kolega nieco zmienił ten kąt, ale obecny sposób w jaki uderza wcale nie klasyfikuje jego gry jako totalnie beznadziejnej, a już na pewno nie wartej takiej fali antypatii jakiej tu uświadczyłem.

Popatrzcie tylko - blastowy wymiatacz inferno gra z kątem jeszcze większym niz kolega. Chcialbym zobaczyc jak podchodzicie do Zbycha i z taką samą zażyłością probujecie mu wbić do głowy zmianę kąta nachylenia werbla...

Chlopaki! Tak jakby nie mozna bylo tego powiedziec w taki sposob:

"Hej kolego, warto by było wyprostować nieco ten werbel bo w 100% nie wybrzmi uderzany pod takim kątem, odbicie jest gorsze, no i nie będziesz miał tak łatwego dostępu do rimshota gdy przyjdzie Ci zagrać coś innego niz blasty", a nie od razu atak-_-

Swoją drogą reakcje autora filmiku również nie są na zbyt wysokim poziomie;)

Zgodzę się natomiast z faktem, że nie ma sensu wrzucania takiego filmiku, na którym słychać może 30% gry, a nie słychać najważniejszej w metalu rzeczy - kartofli! Tym samym nie jestem wstanie określić czy kolega gra fajnie czy nie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego, warto by było wyprostować nieco ten werbel bo w 100% nie wybrzmi uderzany pod takim kątem, odbicie jest gorsze, no i nie będziesz miał tak łatwego dostępu do rimshota gdy przyjdzie Ci zagrać coś innego niz blasty.

 

O kurde, faktycznie jednak można! :shock:

 

Biedaq, spójrz na siebie, hipokryto, a zanim dowalisz kolejnego przemądrzałego posta na pół internetu, to przeczytaj dokładnie resztę tematu. A jak Ci się forum nie podoba, to spadaj stąd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...