Skocz do zawartości
tom12333

Kompleksowo - technika gry na bębnach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bardzo chciałem Was prosić o polecenie jakiejś szkółki DVD na której szczegółowo omawiana jest technika gry na perkusji. Zależy mi na tym aby było to kompendium wiedzy, tak żeby teoretycznie można było po niej zagrać "wszystko" co przyjdzie mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi ci o technikę na ręce i nogi czy coś innego masz na myśli?

 

Głównie ręce, ale nogi też nie zawadzą:)

 

Przegraj sobie "Stick Control" na wszystkie możliwe sposoby. :)

Tylko chciałbym aby było to w wersji "video". Zależy mi aby widzieć jak grać jedynki, dwójki, jak ma pracować cały aparat. Z nut tego nie wyczytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jojo Mayer - Secret Weapons For the Modern Drummer na łapki

Steve Smith - Drumset Technique na łapki i stopki

 

To najlepsze dwa DVD na temat techniki perkusyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jojo Mayer - Secret Weapons For the Modern Drummer na łapki

Steve Smith - Drumset Technique na łapki i stopki

 

To najlepsze dwa DVD na temat techniki perkusyjnej.

 

Rzuciłem okiem na Youtube. O to właśnie mi chodziło! Wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem. Więc powiem Ci, że ja osobiście wychodzę z założenia, że technika to tylko kropla w morzu ;) Najważniejsze jest brzmienie, to odróżnia Cie od wszystkich przeciętnych perkusistów, którzy siedzą po miliard godzin nad techniką i nie wiele to daje prócz rzekomego komfortu grania. Graj sercem przy pomocy rąk, a gwarantuję, że efekt będzie o stokroć lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha rozumiem. Więc powiem Ci, że ja osobiście wychodzę z założenia, że technika to tylko kropla w morzu ;) Najważniejsze jest brzmienie, to odróżnia Cie od wszystkich przeciętnych perkusistów, którzy siedzą po miliard godzin nad techniką i nie wiele to daje prócz rzekomego komfortu grania. Graj sercem przy pomocy rąk, a gwarantuję, że efekt będzie o stokroć lepszy ;)

 

Dzięki za radę. Sam nie chcę grać jak robot, ale najzwyczajniej ogranicza mnie aparat. Czasem chciałbym coś zagrać, ale nie jestem w stanie. Dlatego chcę trochę popracować nad techniką. Nie jest to moim celem, środkiem jedynie do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za radę. Sam nie chcę grać jak robot, ale najzwyczajniej ogranicza mnie aparat. Czasem chciałbym coś zagrać, ale nie jestem w stanie. Dlatego chcę trochę popracować nad techniką. Nie jest to moim celem, środkiem jedynie do niego.

To tez nie zawsze kwestia techniki. Trudno wymagać od siebie grania jakiś skomplikowanym kombinacji w tempie 200 bpm grając na prawdę niedługo na bębnach. To też kwestia ogólnego ogrania. Wiele rzeczy takich z którymi męczysz się teraz okropnie i pójdą w zapomnienie, za jakiś czas jak je "odkopiesz" to siądą Ci za pierwszym razem ;). Tutaj opieram się na własnej autopsji ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za radę. Sam nie chcę grać jak robot, ale najzwyczajniej ogranicza mnie aparat. Czasem chciałbym coś zagrać, ale nie jestem w stanie. Dlatego chcę trochę popracować nad techniką. Nie jest to moim celem, środkiem jedynie do niego.

To tez nie zawsze kwestia techniki. Trudno wymagać od siebie grania jakiś skomplikowanym kombinacji w tempie 200 bpm grając na prawdę niedługo na bębnach. To też kwestia ogólnego ogrania. Wiele rzeczy takich z którymi męczysz się teraz okropnie i pójdą w zapomnienie, za jakiś czas jak je "odkopiesz" to siądą Ci za pierwszym razem ;). Tutaj opieram się na własnej autopsji ;p

 

Wiem o czym mówisz. Nie planuję bić rekordów prędkości, w muzyce przecież nie o to chodzi, ale czasem szybsze wstawki można sensownie, muzycznie wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze "The Great Hands for A Life Time", razem z "Secret Weapons" wywali Twoją technikę o 5 poziomów w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz "Lucass" Krzesiewicz - Xtreme drumming techniX będzie niedługo.

 

P.S. Naucz się angola, wypadałoby w tych czasach. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...