Skocz do zawartości
arti

Techniki grania stopą

Rekomendowane odpowiedzi

Technika ROCKING MOTION inaczej HEEL TOE (dzięki Shalaq)

 

Technika HEEL DOWN

 

Technika HEEL UP

 

Technika SLIDING TOE

 

Technika SLIDING HEEL - inaczej BALLISTIC (dzięki Shalaq)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał, nie wiedzialem ze tak mozna ;-)

ja korzystam tylko z heel up z tego co widze, ale jestem ograniczony :/

a co daja te inne techniki?jakies inne uderzenia czy to po prostu dla wygody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne techniki dają jak widać na animacjach możliwośc np gęstszego grania, szybkości, podbijania akcentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliding heel jest zwana takze ballistic, co widac zreszta- najpierw gra pieta, potem palce.

Rocking motion zwane jest tez heel-toe. Z animacji widac, ze jest najlepsza technika, bo najbardziej efektowna i najmniej meczaca.

@Admin- podalbys chociaz zrodlo :) www.vrukpedal.com

@PrzemAs- animki pochodza ze strony producenta Vruka- Czlowiek ktory go wymyslil gra na Nike'ach, wiec nie dziwota, ze je wykorzystal. Moge nawet podac dokladny model ktorym gra:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIałem problemy z zamieszczeniem tych flashy na stronce i dlatego w rozgardiaszu nie podałem, że te materiały pochodzą ze strony producenta VRUK'a. Sorcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odkurzyć ten temat. Bardzo fajnie zobrazowane są techniki gry stopą. To temat "bumerang" można powiedzieć, więc niech będzie pod ręką. Zostawiam otwarty, tylko uczulam - piszcie ludziska z sensem jeśli już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka technika najlepiej sie sprawdza na twinie ?ja gram poki co rocking motion i wydaje mi sie ze calkiem niezle to idzie, dla mnie to optymalne ustawienie ...a Wy jak gracie, moze jakies wskazowki :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocking motion sproboj grac na zasadzie Pieta Pieta Palce Palce a nie pieta palce pieta palce- wtedy masz 2 razy rocking motion jedne noga gra osemki a druga gra wypelniacze do szesnastek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Postanowiłem nauczyć się techniki heel toe. Obejrzałem mase filmików (źródło - jakże by inaczej, youtube.com) i wszystko rewelacyjnie wyjaśnione, po prostu miodzio. Poza jednym "szczegółem" - co w przypadku, gdy ktoś ma dużą stopę? Gdy położe pięte na pedale to palce

mam na łańcuchu.... nie jestem w stanie wykonać tego ruchu pięta-palce ;(. Czy jest jakiś sposób na zagranie heel toe inną częścią stopy na pedale? Wątpie, sam próbowałem wykombinować, no ale na wszelki wypadek pytam.

I tu nasuwa mi się też pytanie czy wszystkie pedały w stopach mają taki sam rozmiar? Być może musze szukać stopy z większymi pedałami... chociaż to mi zalatuje jakąś chałturą już.

Miał ktoś z Was podobny problem?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa polega na tym ,że wielkość stopy w przypadku grania techniką heel-toe nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem. Po prostu uderzam tą częścią stopy przed palcami, a palce leżą praktycznie na łańcuchu...

Rosolak dziękuje za wyczerpującą odpowiedź - na pewno by mi pomogła gdybym sam na to nie wpadł... (co nie zmienia faktu, że to co teraz robie z moją stopą może być złe i niepoprawne, no ale tego to już się chyba nie dowiem)

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, może i ja się nie znam, ale Ciem piszesz:

Gdy położe pięte na pedale to palce

mam na łańcuchu....

 

a jak widać z załączonej animacji w heel-toe pięta jest poza pedałem, więc nie powinno być problemu z za krótką platformą. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd zacząłem grać na perkusji (1,5 roku) gram technika heel down (nauczyciel ze szkoły muzycznej tak mi kazał grać). Próbowałem się przerzucić na heel up ale nic z tego nie wyszło.

Jakie są wady w technice heel down i w czym jest ona gorsza od heel up?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W heel upie nie zagrasz na pewno za mocno ani za szybko, chyba że masz niemiłosiernie wyrobioną nogę. Ja też gram heel down'em (bo nauczyciel tak kazał to raz) i dla tego że tak jest po prostu wygodnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mi się mylą te nazwy :D

Ja gram palcami, znaczy pięta do góry (heel up, tak?) i jest wg. mnie najlepiej, a próbowałem też innych sposobów. Takie granie wg. mnie daje najlepszą kontrolę nad pedałem, można przekazać największą moc i jest to stosunkowo łatwe i niezbyt męczące. Heel down napina mięśnie niepotrzebnie i mniej mocy można przerzucić na pedał, chociaż może to kwestia przyzwyczajenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba cwiczyc obie techniki. Zalety:

Heel up-

no jednak jest ta moc.

 

Heel down-

do tego zostal stworzony pedal

latwosc subtelnej gry

 

Wady:

heel up:

No a jak nie chcemy zostawic bijaka w naciagu?

 

Heel down-

Niewykorzystanie potencjalu calej nogi.

 

Opanowanie obu technik oznacza latwosc i plynnosc gry przy kazdym rodzaju muzyki i kazdym bebnie basowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z shalaqiem. Od lat grałem techniką Heel Up, ale przy szesnastkach troche mi nie szło... ;/ Ostatnio zacząłem się uczyć techniki Heel Toe i tak sobie mieszam te techniki i całkiem spoko się gra...ale muszę to dobrze opanować.. Fajna jest tez technika Sliding Heel. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby opanowanie każdej z w/w technik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram od początku heel upem i, powiem szczerze, trudno mi się przeżucić na heel down, właśnie przez to dziwaczne szybkie zmęczenie nogi, o którym też ktoś tu pisał; choć faktycznie granie szesnastek spawia mi czasem trudości, zwłaszcza tak już pod moderato :/

 

Różni perkusiści różne mają zdania na temat zostawiania bijaka na naciągu. Mój nauczyciel jest doświadczonym muzykiem,a nie jest to dla niego nieprawidłowe; a ja sie do tej pory spotkałam z dwoma obozmi: mocno anty i z neutralnym wobec tego. w heel upie w sumie innego wyjscia nie ma, amembrana chyba tez tak mocno na tym nie cierpi sani bijak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa Membrana cierpi i to bardzo. Zproboj grac dociskajac palki do naciagow na tomach. Raz, ze zrobia Ci sie kratery a dwa zmeczys sobie dlonie i moze z tego wyjsc co bardzo powaznego. Odpowiedz wytlumionej stopy jest oczywiscie mniejsza niz nietlumionego, wysoko nastrojonego werbla, ale na dluzsza mete dzieje sie to samo. Pamietaj tez, ze w stopie caly czas uderzasz w jeden punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@viddy: Ja tam staram się nie zostawiać bijaka przy membranie, gram na twinie i tak zauważyłem, że jak przyciskam jeden i uderzam drugim to się robi niepełne wybrzmiewanie - no logiczne, przecież coś przytrzymuje naciąg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, przy twinie to pewnie inna bajka trochę :)

 

a tak szczerze to nie zauważyłam maskarycznej różnicy jak dotąd między centralami perkusistów grających heel upem i heel downem, tzn. jeśli chodzi o poziom zniszczenia; no, ale może za słabo się przyjrzałam ;)

 

cóż, póki co będe musiała częściej zmieniać naciągichoć, jak do tej pory mój się trzyma jak trza (tyle że z plasterkiem evansa bodajże:) ), bo jak dotąd nie przestaje mi drętwieć noga, gdy przechodze na heel down; nie od razu, rzecz jasna, ale za długo tak nie pogram; póki co :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wspomnieć, ze technike SLIDING HEEL wymyślił Steve Smith, a inne należą bodajże do Dave Weckla, chociaż nie jestem w 100% pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj ze on tez mial swojego nauczyciela

 

 

ja gram technika i heel up i down, jak rownierz heel toe i powiem ze nigdy nie gram jedna technika, zalezy co mam zagrac. chodzi o to ze czesto zmieniam rytmy i jakbym chcial grac caly czas np heel up to bym musial strasznie spinac noge po pierwsze a po drugie to wygodniej jest grac te techniki naprzemiennie, aby sprawnie i bezproblemowo przenosic rytm z glowy na caly zestaw jak i tez kombinowac z uderzeniami, zeby to co chcesz zagrac np 2 szesnastki i cwiartke nie sprawialo problemu przy szybszych tepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...