Skocz do zawartości
arti

Techniki grania stopą

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wspomnieć, ze technike SLIDING HEEL wymyślił Steve Smith, a inne należą bodajże do Dave Weckla, chociaż nie jestem w 100% pewny.

Dowod prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! osobiscie zdecydowanie Heel Down, najwygodniejsza technika jak dla mnie, ciekawsze rzeczy potrafie w ten sposób tworzyć, niż innymi sposobami gry na stopie, aczkolwiek jeśli chodzi o moc Centrali, to zdecydowanie Heel up, uzywałem tej techniki chodząc na próby z mocniej grajacym zespołem aby bass drum był bardziej słyszalny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram upem dźwięk jest mocniejszy i chyba szybciej można tym grać i wcale nie zostawiam bijaka na naciągu nie wiem poco to robić mi się tak wcale nie dzieje. w jednym kawałku mam nieźle do zasuwania szesnastki a nie mam twina i chociaż nie wiedziałem o technice heel toe (znowu zapomniałem jak się pisze) bez świadomości zacząłem jej używać świadczy to chyba o jej naturalności

polecam słownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram techniką hell up, ponieważ uzyskuje mocny dźwięk (rozmiary centrali 22x14, stopa Amati, naciąg Powerstroke 3 z łatką, evans hydraulic jako rezonans) i spokojnie uderzam szesnastkami (może dlatego że moja stopa chodzi prawi jak duallist :D ), czasem się boję że zostawię bijak ale staram się nie grać siłowo.. chociaż mam znajomego który "zostawił" bijak w nieswoim naciągu :D

sporadycznie używam techniki sliding toe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od początku mojej przygody za bębnami używam techniki heel up i zostawiam bijak przy membranie, lecz nie jest to żadne "wciskanie kołka" bo nie gram mocno

różne szybkie przednutki itp. gram sliding heel, jest to u mnie 100% naturalne

obecnie ćwiczę potrójne uderzenia tą techniką

próbowałem grać heel - toe ale nie rozkminiłem jak to się poprawnie gra

bless!

może jakiś dobrą instrukcję ktoś ma? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku grałem heel down, później mój nauczyciel powiedział żebym spróbował heel up, na początku mi nie leżało, ale przyzwyczaiłem się i muszę powiedzieć że daje to o wiele lepsze i potężniejsze brzmienie. Heel downa używam tylko żeby zagrać coś bardzo bardzo delikatnie... Jeśli chodzi o te pozostałe tricki, próbowałem heel-toe, ale wychodziło mi to tylko bez butów (a wolę grać w butach). Większość perkusistów, jakich znam używa sliding toe, więc jakieś 3 - 4 miechy temu zacząłem się tego uczyć. Mam już prawie perfect opanowane i polecam, z racji tego że noga się mniej męczy (jak się dobrze wyćwiczy to wystarczy kopnąć w przód).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram techniką heel up oraz heel down. Od tych technik chyba zaczyna się grę na perkusji. Jest to wygodne i nie muszę wkładać w nie dużo siły. Ostatnio zacząłem się uczyć heel toe, ale muszę to jeszcze dopracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku swojej gry na perce używam techniki heel down i heel up, jednak w miarę jedzenia próbuje grać palcami (czubkiem buta) przesuwając je wzdłuż platformy. Taka technika umożliwia niezwykle szybki akcent. Teraz wiem, że to technika sliding toe.

 

Swoją drogą zaciekawiła mnie technika bicia sliding heel. Powiem szczerze, że próbowałem dzisiaj jej używać i nie specjalnie mi wychodziła. A nawet jak mi się udało to nie potrafiłem przewidzieć ile uderzeń wykonam. Trzeba ćwiczyć.

Temat pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy na heel up przerzuciłem sie rok temu i do tej pory ładnie mi się śmiga:D do tamtego czasu heel down. Rożnica jest ogromna w dynamice grania ale warto pokombinować ze wszystkimi sposobami ponieważ na prawde bardzo ciekawe efekty można otrzymać. A sliding toe bardzo ładnie się akcentuje czy to frazy, wstępy czy też inne motywy:D

 

kombinować:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o wiele bardziej wole heel up ale nadal w niektóych kawałkach stosuje heel down aby zagrac ciszej. Niestety, sliding toe nie wychodzi mi za bardzo z powodu bardzo kiepskiej stopy :Pa funduszów na nową brak :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pykam HEEL UP i HEEL DOWN . Pomijając już zalety wymienione wcześniej daje mi to duże pole manewru podczas grania cicho/głośno ale również lepsze czucie przy szybszej grze na stopce . Nie mogę zgodzić się z twierdzeniem , że przy HEEL DOWN stopa szybko się męczy . Jeśli tak jest to najwyraźniej osoba , która zauważyła taką zależność ma problem z rozluźnieniem mięśni stopy/nogi lub po prostu siedzi na stołku "półdupkiem" przez co cały zbędny ciężar spoczywa właśnie na stopie .

 

[ Dodano: 19-07-2007, 08:10 ]

W heel upie nie zagrasz na pewno za mocno ani za szybko, chyba że masz niemiłosiernie wyrobioną nogę

 

Nie zgodzę się z tym . Tak się składa , że przy tej technice wyprowadzam najwięcej mocy ( z szybkością akurat się zgadzam ) . Aby tak było stopa - a właściwie palce - nie powinny spoczywać pod samym łańcuchem ale być odsunięte do ok. 1/2 długości pedału ( chyba nawet Weckl pokazuje to na swojej szkółce ) . Przy takim ustawieniu mam bardzo dużą moc przy minimalnym deptaniu w pedał - przynajmniej u mnie tak jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja gram techniką hell up

 

ooo nie mogę :D To dopiero jest potężna technika :D

 

ja osobiście gram tylko up i down, ćwicze heeltoe, ale jeszcze mi nie wychodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku gralem Heel Down... no ale od kiedy cos tam gram, to ... nie jestem calkiem pewny co do tej animacji, ale chyba Heel Up.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja praktycznie od poczatku gram heel up. A jesli mam zagrac jakies dwojki czy cos to dla odmiany nie heel toe tylko jesli mozna tak powiedziec toe heel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tak :) ale oba sposoby mi podchodza...pozatym probowalem jeszcze sliding toe ale ciezko to kontrolowac chociaz byl taki czas ze poswiecilem tej technice "odrobine" cwiczen i nawet 3 czy 4 stopa gralo sie wzglednie latwo i przyjemnie tylko meczyla mi ta technika stope wiec na razie zrezygnowalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym wspomnieć, ze technike SLIDING HEEL wymyślił Steve Smith, a inne należą bodajże do Dave Weckla, chociaż nie jestem w 100% pewny.

 

Phi, na takiej samej zasadzie mógłbym powiedzieć, że ja ją wymyśliłem, gdyż sam tej techniki używam, a pierwszy raz widzę, że to jakaś specjalna technika.

Tak to gram jeszcze heel upem, a na gdy zaczynałem grę, to grałem heel downem, ale moim zdaniem zdecydowanie jest lepsza technika heel up. Mocniejsze brzmienie, noga się nie męczy jak w przypadku długiego grania heel downem(chyba, że gramy jakiś wolny jazzik), a z szybkością się nie zgodzę- gram krócej techniką heel up, a mam większą szybkość niz przy używani u tej drugiej.

 

[ Komentarz dodany przez: rosolak: 02-09-2007, 20:34 ]

Pierwszy i ostatni raz poprawiam czyjegoś posta. Twoim obowiązkiem jest czytelnie i bez błędów go napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak że Heel Down w wolnych, cichych kawałkach, Heel Up po prostu głośno + zawsze na twinie, a Heel Toe w szybkich głośnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram Heel up i Heel down w wolniejszych kawałkach, Sliding Toe i Sliding Heel w szybszych i głośniejszych. Co ciekawe, nie uczyłem się żadnych technik, gram tymi 4 odruchowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysiadłem dzisiaj zeby sie nauczyć Heel Toe i strzela mnie po prostu cieżka ku...... Twina mam tragicznego bo to jest chyba ten "Adam Percusion"...czołg...bez oznaczeń kupowany z drugiej ręki... Są jakieś techniki na nauczenie sie tej opcji grania bez niesamowitej stopy? Trace wiare w siebie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są jakieś techniki na nauczenie sie tej opcji grania bez niesamowitej stopy?
Ja z powodzeniem zagram ci heeltoe na każdym "czołgu" - powerbeat, amati dimavery, adam. Obojętnie. Tu nie chodzi o sprzęt tylko o braki umiejętności. Gwarantuję ci że jak posiedzisz nad tą techniką i nauczysz się ją poprawnie grać na swoim "czołgu" to zagrasz na wszystkim.

 

[ Dodano: 04-10-2007, 14:53 ]

I nie poddawaj się tak łatwo.

 

[ Dodano: 04-10-2007, 14:54 ]

Trzeba po protu siedzieć i ćwiczyć ile wlezie i co ważne obserwować co się robi nie tak. Przede wszystkim pełen luzik, bez spinania mięśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Was.... nie demonizujcie tej techniki :) Jesli potrafisz zagrac na twinie technika heel down, to potrafisz zagrac podstawowy rocking motion. Jest to jedynie naprzemienne granie technika Heel up i Heel down.

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=XgVOQHhodWs polecam tutorial ballistic i rocking motion by Shalaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...