Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też się pochwalę swoim zespołem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=RXO7G8-1ZhQ

 

Bardzo lubię oglądać takie filmiki ze sobą samym, bo widzę, że teraz - po 5 miesiącach - stukam zauważalnie lepiej: luźniej, więcej lewej ręki i takie tam.

 

Kiedyś w tym temacie marudziłem o smaczki na belu. W powyższym filmiku w 2:40 próbuję właśnie znaleźć odpowiedni moment dla Zilbela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im więcej grasz tym lepiej dla ciebie pierwsza zasada graj na luzie i nie zastanawiaj się nad tym co grasz tylko graj co ci w duszy gra druga zasada przestrzegaj pierwszej trzecia zasada jeżeli uważasz że jesteś [słaby] a grasz to znaczy że masz zadatki na zajebistego perkusiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bębny jak najbardziej ok, chociaż pobawiłbym się tutaj trochę metrum ;p

zabolała mnie solówka Waszego gitarzysty... no i wydaje mi się, że gitary nie do końca stroją ale tutaj chodzi chyba bardziej o ocenę Twojego grania :D więc pamiętaj, że zawsze znajdzie się miejsce dla Zilbella ;) jest luz, jest zagrane pewnie, siedzi.

 

ps. babka ma dobry głos... kawał dobrego głosu! tylko zanudza delikatnie bo nie nie słychać tutaj jej całego potencjału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwyta mnie za serce taka muzyka, nie moje klimaty. Ale twoja gra spoko.

 

A i niedawaj więcej takich opisów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i niedawaj więcej takich opisów...
Jakich opisów?

 

A jeżeli chodzi o dziewuchę z filmu, to rzeczywiście, jest jedynym zawodowcem w tym zespole. Śpiewa i takie rzeczy, i poezję śpiewaną, i piosenkę aktorską, i co tam jeszcze kto chce. Jeśli ktoś z Was chce, żeby mu zaśpiewała na jakiejś chałturce (ślub, wesele itp.), też da się załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie opinie. Jestem szczerze zdziwiony tak przychylnym nastawieniem do moich wyczynów. Ale to chyba przez słabą jakość filmiku. Niedługo postaram się wrzucić coś zza zestawu.

 

[ Dodano: 03-03-2012, 15:33 ]

Teraz mam takie parę miesięcy, że raczej siedzę za padami (jednym na ręce, drugim na nogi) niż za zestawem. Dlatego patrzę trochę z dystansu na swoje kompozycje i próbuję wyplewić z nich maniery, które gram do znudzenia. Czy możecie mi pomóc i wskazać, co na tym przeglądowym filmiku:

 

http://www.youtube.com/watch?v=6hvNMGnfAbM

 

jest powtarzane do obrzydzenia? Mam swoje typy, ale nie wiem czy przeszkadza mi to samo co Wam.

Jeśli ktoś wskaże też nieprzyjemne maniery pozostałych grajków, będzie mi bardzo miło i przekażę im te opinie. Ale najbardziej zależy mi na opiniach o moim stukaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się w niej kocham ze wzajemnością od prawie 6 lat, ale nie o tym mowa.

Dzięki za podbicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wskaże też nieprzyjemne maniery pozostałych grajków, będzie mi bardzo miło i przekażę im te opinie. Ale najbardziej zależy mi na opiniach o moim stukaniu.

Grasz równo, bez fajerwerków...

Rzuć sobie wyzwanie i spróbuj, zamiast podkreślać grę dublami ze stopy, wymyśleć coś "na ręce"...brakowało mi jakichś ciekawszych przejść. W ogóle najlepiej w sytuacji live im rzadziej i równiej stopa gra tym bardziej publikę to rusza...

Popracuj nad hihatem, mało go akcentujesz.

Fajnie że panujesz nad wolnym tempem i nie dajesz się rozpędzić kolegom...

Aha w jednym kawałku refren był na 3/4, chyba. Zauważyłem że zdecydowanie lepiej pasowało do zwrotki te 3/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie takie uwagi chodzi! Dzięki wielkie i czekam na więcej!

 

Aha w jednym kawałku refren był na 3/4, chyba. Zauważyłem że zdecydowanie lepiej pasowało do zwrotki te 3/4
Hmm. Jedyny kawałek nie na 4 z poprzedniego linka to ten:

http://www.youtube.com/watch?v=-qwgQrGPBSg

Gramy go tak od 5 lat i już się przyzwyczailiśmy. Taki poryw ambicji, ale w sumie nam się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm. Jedyny kawałek nie na 4 z poprzedniego linka to ten:

http://www.youtube.com/watch?v=-qwgQrGPBSg

Gramy go tak od 5 lat i już się przyzwyczailiśmy. Taki poryw ambicji, ale w sumie nam się podoba.

Nie wchodze w aranz, jak chcecie tak grajcie, aczkolwiek po 5 latach warto sprobowac odskoczyc od rutyny...

To tez jest sposob na zmuszenie siebie i kolegow do proby kreatywnosci, np. zagrac te same kawalki akustycznie, albo zaskakujaco z akcentem na "3" (reggae)..pomyslow jest multum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wtórne i nudne. Nie ma niczego w moim osobistym mniemaniu na czym mozna by sie zaczepic. Brak oryginalności. Aranż perkusji. Walcz dalej, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to dokładnie jest numetal?

Zespołów łojących na wyższym lub niższym poziomie i cisnących teksty tego typu, jakie my mamy, jest w kraju sporo: Malchus, Illuminandi, IND, Amaryllis itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalaputa

miałem się wypowiedzieć, to się wypowiem. ogólnie kawałek podoba mi się tylko trochę - ale to wina imo tragicznych gitar. perkusyjnie jest lepiej, gitary po prostu odstają tu poziomem od wszystkiego. ja bym jedynie zmienił jedną rzecz - motyw perkusyjny chociażby z 0:40 - w pierwszym takcie każdej sekwencji wsadziłbym jeszcze jedno uderzenie stopy, tam jak jest 4/4 to chyba wypadałoby jakieś 1,75 w takcie, w każdym razie tuż przed werblem.

 

co do bella, jak dla mnie to jest normalne miejsce :) choć pasowałoby, żeby ten bell był ciemniejszy. co do zabawy z ride/bell, mnie się podoba moja zagrywka w jednej piosence mojego starego zespołu z 0:35 (podkład do solo) i 2:33, które jakoś zawsze mnie przyprawia o mimowolny uśmiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę co o tym sądzę,więc.Przefantastycznie :] Fajna energiczna perkusja.Jestem zwykłym człowiekiem,i mi się podoba :D Pewnie gdybym grał na bębnach XY lat to bym też coś pozmieniał,ale efekt jest zadowalający :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...