Skocz do zawartości
total_olev

HH-800-V4 "BASIX"

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że trochę posiadam statyw HH-800-V4, postanowiłem coś o nic napisać dla rozjaśnienia tym co nie mieli styczności z tym sprzętem.

Na początek

 

DANE TECHNICZNE

-Trzy podwójne, obrotowe nogi

-Rurka z wkładem nylonowym

-Regulowane naprężenie sprężyn

-Płynna regulacja wysokości

-Kolec zapobiegający przesuwaniu

-Napęd na łańcuchu

-Grube masywne rurki

-Memorylocki(duży plus)

-Waga 3,7 kg

 

Kosz nowego statywu w granicach 240zł.

 

Maszynka:

Czytając na forum większość użytkowników skarży się na maszynkę. Moje początkowe zdanie było takie same. Maszynka przy mocniejszym przyciśnięciu pedała po prostu luzowała się i nie trzymała się pręta co bardzo przeszkadzało podczas grania. Podczas dłuższej zabawy z HH zmieniłem zdanie. Wystarczyło mocniej podkręcić maszynkę(może jakieś felerne większości użytkownikom się trafiały) i ani drgnie. Zero przemieszczania się, zero luzów.

 

Wykonanie:

Wykonanie bardzo solidne. Jeżeli chodzi o chrom to także nie mam żadnych zażaleń. Zero odprysków, zero przebarwień. Mimo, że statyw waży nie całe 4kg stoi bez ruchu(oczywiście na dywaniku). Wgnieceń także nie zauważyłem.

 

Statyw oceniam na 4+

 

7167b49186ff1c15med.jpg

c1ac011bcba1a142med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy ten sam statyw. Kupiłem okazyjnie używany więc w sumie trochę już ma.

Słaby element to nity nóg - połowę mamy wymienioną na zwykłe, aluminiowe, pełne nity.

Ale może to tylko w tym egzemplarzu. Maszynka do wytrzymania.

Jest naprawdę mega stabilny, w tej cenie to chyba jednak rewelacja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogóle rewelacja, nie tylko w tej cenie. Pod względem stabilności to jest top na równi z najbardziej markowymi modelami. Przegrałem na nim cały sezon koncertowy od tej wiosny i nigdy w trakcie gry nie drgnął ani nie przesunął się ani o milimetr.

 

Wieszam na tym statywie boczny werbel i też jakby tego nie zauważał.

 

Maszynka jest skonstruowana tak samo jak w hihatach DW, nie ma mowy żeby czegoś nie trzymała.

 

Mechiazm chodzi bezszelestnie i bez żadnych luzów. Czysta przyjemność z gry.

 

Przez cały intensywny sezon miałem jednak dwie awarie - 1. zginęła śrubka mocująca wąsy do podstawy footboardu. Wystarczyło ją zastąpić inną z castoramy. A najlepiej okresowo sprawdzać czy coś się tam nie luzuje. 2. sprawa poważniejsza - przestała trzymać śruba służąca do rozkładania i składania nóg. Nie puścił jednak gwint, tylko w jakiś sposób zepsuł się cały mechanizm nakrętki wewnątrz rury. Rozwiązaniem było wykręcenie i podszlifowanie śruby w taki sposób, by mogła wchodzić o jakiś 1 mm głębiej.

 

Jednak ceny w jakich ten hihat można kupić są po prostu śmieszne - zdecydowanie polecam go, jak i cały hardware Basixa z serii 800 (mam wszystko - dwa statywy łamane, statyw werblowy i stołek 800), jeśli ktoś chce mieć sprzęt o walorach profesjonalnych, a nie wydawać fortuny na wysokie serie DW, Yamki czy Pearla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat.

Jak ze sprężyną w tym statywie? Utrzyma ciężki hi-hat na miejscu? Czy będzie opadał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam założony e-talerzyk ale z ciekawości mocowałem się przez chwilę, moim zdaniem spokojnie można na nim wieszać konkretne "ciężarki". Można regulować naprężenie sprężyn i przy najmocniejszym naprawdę czuć moc, myślę że spokojnie będzie dźwigał jak należy. Jeśli chodzi o zapadanie się spodu to raczej nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz do zamocowania? Ja wieszałem na tym cacku meinla rakera heavy 14 i trzymał bez stęknięcia :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko super, tylko maszynka mnie wkurza. Często zdarzało mi się, że się luzowała, mimo dość mocnego dokręcania. Zwykle raz dziennie trzeba było ją dokręcać. A gdy zacząłem to robić ciut mocniej, zerwał się gwint. Nie wiem, czy pechowo trafiłem, ale z poprzednim statywem takich problemów nie miałem.

 

Ale pomimo tej wady, za takie pieniądze, statyw jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...