Skocz do zawartości
BrokenDrums

Tani półprofesjonalny Werbello

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, gram na blaszaku power beata, roll w ogóle nie słychać, masa niepotrzebnych przydźwięków, nawet na największym spięciu naciągu, a grałem na mapexie M i roll brzmi świetnie.

 

W związku z tym, macie jakieś fajne propozycje oprócz Mapexa M żeby:

- brzmiał ciepło, bez niepotrzebnych przydźwięków

- było na nim dobrze słychać rolla ?

 

Budżet 350 ( +-) 20 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roll dobrze słychać na każdym werblu, jak jest dobrze nastrojony i przede wszystkim jak dobrze grasz tego rolla. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Open roll.

 

Roll dobrze słychać na każdym werblu, jak jest dobrze nastrojony i przede wszystkim jak dobrze grasz tego rolla. :)

 

Zakladam ze nie miales power beata. Wiesz nie wszystkich ludzi sta na zawodowy sprzet, wybralem taki szajs bo to bylo najdrozsze na co mnie stac, bebny troche kosztuja, centrala emad, tomy w miare ni nie trzeba poprawiac, blachy luz a werbel niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam werbel porównywalny do powerbeata, generalnie nie mam sprzętu wysokich lotów - wręcz przeciwnie, mój najlepszy instrument to centralka 18" Amati. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, a Seth, to na Brady gra. Nie cierpię takich pouczeń, zwłaszcza kiedy ktoś tytułuje się

Young drummer
a mądrzy się. :)

 

Secior, ubiegłeś mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słychać, wszystko to kwestia tego jak takiego załóżmy MPX wystroisz, na pewno daje Ci on lepszą bazę niż blaszak powershita :razz: , wiem bo słyszałem owego i tutaj o dziwo brzmiał nawet dobrze (góra ambassador, sprężyny chyba pearl a rezo to nie wiem. Ja mam werbel MPX maple 14 x 7 i z czystym sumieniem mogę Ci powiedzieć że po zmianie uderzanego i rezo + die cast na górę, brzmi czysto klarownie, najlepiej podciągnięty trochę w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku bardzo dużo leży w naszych rękach, dobry werbel nie zabrzmi spod kiepskiej ręki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż Sonor 3005 ALL MAPLE w stanie bdb, jedynie nie ma maszynki, ale sprężyny naciągi itd. wszystko jest. Cena to 250zł ! Myślę że nie znajdziesz nic lepszego w tej kwocie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolle, rudimenty i wszystkie inne figury słychać na każdym werblu, niezależnie od marki i typu.

Tak jak powiedzieli koledzy - najwięcej zależy od naszych rąk.

 

Propozycja Pałkarz-a jest bardzo dobra i sam się teraz nad nią zastanawiam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uda Ci sie znalezc uzywke Tamburo Formula bierz śmiało i bez wahania.Najlepsze werble z pólki semi pro.Jesli nie to MPX lub cos podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady

W dodatku bardzo dużo leży w naszych rękach, dobry werbel nie zabrzmi spod kiepskiej ręki. ;)

 

Tu jest raczej wina sprzętu, bo na lepszej klasy werblach wszystko idealnie słychać.

 

Nie cierpię takich pouczeń, zwłaszcza kiedy ktoś tytułuje się

Cytat:

Young drummer

a mądrzy się. :)

 

O jakie pouczenia ci chodzi ? jakim zdaniem się niby mądrzyłem ? myśle że mogłeś sobie darować tę wypowiedź, tym bardziej że nic nie pomogłeś, a roll w moim wykonaniu jak wczesniej powiedziałem na lepszych klasowo werblach jest słyszalny wprost idealnie.

 

Mam na sprzedaż Sonor 3005 ALL MAPLE w stanie bdb, jedynie nie ma maszynki, ale sprężyny naciągi itd. wszystko jest. Cena to 250zł ! Myślę że nie znajdziesz nic lepszego w tej kwocie.

 

Pozdrawiam

 

 

Dziękuję bardzo za propozycję, ale teraz zbieram na Emada potem od razu biorę się za kompletowanie funduszy na nowego werbello bo mam troszkę dość power szitka. ;) trochę to może potrwać, a temat założyłem żeby wiedzieć ( mam nadzieje że ) w bliskiej przyszłości na jaki werbel polować.

 

Jesli uda Ci sie znalezc uzywke Tamburo Formula bierz śmiało i bez wahania.Najlepsze werble z pólki semi pro.Jesli nie to MPX lub cos podobnego.

 

Masz może jakiś sound test ? nie mogę znaleźć

 

Mam werbel porównywalny do powerbeata, generalnie nie mam sprzętu wysokich lotów - wręcz przeciwnie, mój najlepszy instrument to centralka 18" Amati. :)

 

Ups ! Wiedząc że masz Axisa, automatycznie zasugerowałem się że większość rzeczy masz z wyższej półki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest raczej wina sprzętu, bo na lepszej klasy werblach wszystko idealnie słychać.

No właśnie to świadczy o Twoich umiejętnościach (w graniu i strojeniu). Słaby werbel świetnie może zabrzmieć pod dobrą ręką.

 

Oczywiście fajnie jest mieć dobry sprzęt, ale jeszcze fajniej jest dobrze brzmieć z łapy, znajdź solidnego nauczyciela, który ustawi Ci ręce, poćwicz kilka(naście) lat i zobaczysz różnicę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie to świadczy o Twoich umiejętnościach (w graniu i strojeniu). Słaby werbel świetnie może zabrzmieć pod dobrą ręką.

 

to jednak mam słabe umiejętności strojenia, nie grania ( w tym przypadku rollów ).

 

Słaby werbel świetnie może zabrzmieć pod dobrą ręką.

 

W moim werbelku po kilku godzinach strojenia, zero rezultatów. W dużej mierze to jest spowodowane moimi małymi umiejętnościami strojenia, jednak nawet masa tutoriali nie podciągnęła dźwięku werbelka. Jeśli chcesz prześle Ci jego próbki dźwiękowe, czy jak na nim robię rolla. Masa niepotrzebnyh przydźwięków które zagłuszają szybkie przejścia, a takie najcześciej wykonuje. Ledwo co słychać wszystkie dźwięki rolla przy obrzeżach. Na górze mam Emperor, wczesniej miałem Genera g2, zmiana batterheada nic nie zmieniła w brzmieniu. Myślę dlatego że lepiej będzie kupić jakiegoś werbla które tu mi proponowaliście i założyć Aquarian Hi Energy niż wydać kase na kupno nowej sprężyny, rezonansu i die casta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście fajnie jest mieć dobry sprzęt, ale jeszcze fajniej jest dobrze brzmieć z łapy, znajdź solidnego nauczyciela, który ustawi Ci ręce, poćwicz kilka(naście) lat i zobaczysz różnicę. ;)
Rozwalacie mnie ludzie, wiadomo że technika i umiejętności Perkusisty przenoszą się na jakość brzmienia, ale bez przesady.. Ktoś, chyba Przemo albo Pinokio uprościli to mówiąc że brzmienie idzie z łapy, reszta podchwyciła i klepią to wszędzie. To jest racja ale nie których ponosi trochę , po co w takim razie zawodowe beczki? uczmy się grać i naparzajmy na polmuzach. Prawda jest taka że nawet Denis Chambers nie wyciśnie z power shita brzmienia i pozbądź się tego jak tylko finanse Ci pozwalają. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka że nawet Denis Chambers nie wyciśnie z power shita brzmienia i pozbądź się tego jak tylko finanse Ci pozwalają. Pozdrawiam

 

Mniej więcej takiej odpowiedzi czekałem, za którą bardzo dziękuję. Oprócz wspomnianego MPXA, Sonka 3005 i Tambura polecasz coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile możesz dokładnie na ten cel przeznaczyć? Ja osobiście ogrywałem Werbel Tamburo klonowy (to był chyba 14x6 albo 6,5, w każdym razie głęboki) i zrobił na mnie wielkie wrażenie. Cena przystępna a werbelek na prawde bardzo fajny i mogę polecić z czystym sumieniem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czystym sumieniem polecam Mapexa MPX, super werbelek w tej cenie. O Tamburo się nie wypowiadam, bo nigdy na czymś takim nie grałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BrokenDrums, nie spinaj się, bobasku :) Nie chce mi się dyskutować na temat tych rolli.

 

to jednak mam słabe umiejętności strojenia, nie grania.

 

:3

 

Kup sobie MPX'a albo klonowego Dixona one są spoko całkiem. Tak, żeby offtopu nie było :)

 

[ Dodano: 26-10-2011, 21:29 ]

Sławek92, tu nie rozchodzi się o jakieś super brzmienie, ale o to, że podobno nie słychać rolla tylko z racji, że werbel brzmi kiepsko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek92, sorry, ale chyba nie słyszałeś Pana Biskupskiego, który wycina takie rzeczy, że głowa mała na Amati, kolejny przykład Jacek Pelc - cały czas zasuwa na Everplayu, nikt mu nie zarzuci, że nie brzmi. Poza tym za każdym razem na zajęciach w szkole muzycznej mam poruszany ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...