Skocz do zawartości
Jakub95

Stopa? Jaką wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad kupnem nowej stopy. moge przeznaczyć do 1000 zł. myślałem o http://allegro.pl/stopa-podwojna-stagg-pp-1200-i1876036736.html#gallery

lub

http://allegro.pl/podwojna-stopa-twin-dw-4002p-real-foto-i1875968191.html

nie znam sie za bardzo na hardwere wiec prosze doradzcie ;] :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysponujesz kwotą do 1000zł to myślę, że takie coś jak stagg mógłbyś sobie odpuścić.

Co do drugiego, to odpuść sobie tego użytkownika.

Za 1000 możesz mieć nowego Pearla 902, Tamę HP300TWB, itp.

Jeśli chodzi o używane, to dobrze przeszukując allegro możesz trafić eliminatora, Iron Cobrę, czy DW 5002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KosmoDRUM - OUT! Omijaj. A jak spotkasz to urwij mu jajca w imieniu całej społeczności perkusyjnej :P Szukaj Iron Cobry lub Eliminatora (Pearla 902 nie polecam [w sensie, że się nie wypowiadam] bo nie ogrywałem nigdy). W sumie 1k to kupa kasy i możesz mieć spoko sprzęt (nowy - a co za tym idzie na gwarancji).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze : Omijaj KosmoDruma.

Po drugie: proponuje Ci poszukać używanej Tamy Iron Cobry, DW 5002. Możesz też dostać nowego Pearla p902 w granicach tysiąca tak jak to wczesniej zostalo wspomnione przez kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KosmoDRUM - OUT! Omijaj. A jak spotkasz to urwij mu jajca w imieniu całej społeczności perkusyjnej :P

DOKŁADNIE :smile:

a co do twina to ja też nie brał bym perla 902 tylko rozejrzał bym się za Iron Cobrą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy pojawiały się Axisy w korzystnych cenach bardzo (trochę ponad 1000, ok. 1100). twierdzono, że stan super, minimalne luzy na przegubie (pewnie będzie tak w większości używanych stopek, jakie kupisz).

jest jeszcze niby ten Mapex Raptor, ale na forum raczej był krytykowany. dobrą opcją jest na pewno Yamaha Flying Dragon, jeśli uda się kupić gdzieś jeszcze.

tak czy siak, najlepiej, jak sam gdzieś będziesz miał okazję ostukać - ja ostatnio kupowałem singla i grałem na bardzo wielu różnych, dopóki nie znalazłem czegoś dla siebie. z Warszawy jesteś, tam na pewno są jakieś dobre sklepy ( ja znam tylko tego riffa z fajnym neonem, i był kiedyś taki obok tarasów, na E. Plater chyba, ale ostatnio jak tam byłem, to gdzieś go wcięło).

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś tańszego od elminatora??? np. jakaś podwójna stopka np. Pearla do 700 zł...

 

[ Dodano: 02-01-2012, 15:41 ]

i dlaczego nie polecacie pearla P 902 ??

 

[ Dodano: 02-01-2012, 15:44 ]

patrzytłem też na Pearla Twina?? opłaca się?

 

[ Dodano: 03-01-2012, 15:23 ]

dzieki za porady jednak kupiłem Iron cobre :D

http://allegro.pl/show_item.php?item=2028714130&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

850 zł za podwójna iron cobre:D:D:D uzuwana przez 3 lata ale gosc gral jazz stopka nie byla katowana a to juz pozadny sprzet i mam nadzieje ze jest w dobrym stanie. nie ma zadnych uszkodzen jedynie ledwo widoczne slady normalnego uzytkowania :D::D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła ale w takiej kategorii cenowej polecam http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=48355&highlight=yamaha+df9500

 

Brać, nie gadać. Stopka światowej klasy, mam Iron Cobrę i będę chciał przeskoczyć właśnie na tą Yamahę. Gdybym miał kasę brałbym jak leci.

 

No i jeszcze ta korozja w tej stopce wystawionej na aukcji. Daj pan spokój. Polecam Yamahę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zahar_hombre dzięki :biggrin: ale chyba zjade na jakieś 700 zł musze poszukać :???:

Ma ktoś jakieś propozycje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale wydaje mi się że stopy bez łańcucha z Direct Drive (np. GIBRALTAR INTRUDER 9611DD-DB) grają szybciej. To prawda :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W założeniu - tak. W praktyce - nie. Są ludzie którzy będą przeklinać system Direct Drive, bo po prostu im nie podpasuje. Napęd (łańcuch, pasek lub direct drive) to czysto subiektywna sprawa. Wiadomym jest też, że szybkość to bardziej kwestia techniki niż sprzętu. Dobry perkusista wykręci większe prędkości na najtańszym Mapexie niż perkusista z krótkim stażem, ale za to posiadający Axisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś może "specjalne" ćwiczenia czy technikę bo próbuje Metal ale na twinie nie wymiatam :-( no a to tam prawie cały czas nawala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niezła ale w takiej kategorii cenowej polecam http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=48355&highlight=yamaha+df9500

 

Brać, nie gadać. Stopka światowej klasy, mam Iron Cobrę i będę chciał przeskoczyć właśnie na tą Yamahę. Gdybym miał kasę brałbym jak leci.

 

No i jeszcze ta korozja w tej stopce wystawionej na aukcji. Daj pan spokój. Polecam Yamahę!

 

No ja dziś przeskoczyłem z cobry na tą yamaszkę narazie jest inaczej ale generalnie nie widze problemu z adaptacją stopka wymaga mniej siły od cobry jest sporo lżejsza na pewno ma mniejszego pałera niż cobra ale generalnie to jest to czego szukałem, direct drive w moim odczuciu nie jest jakąś wielką różnicą w stosunku do łańcucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie pod temat :) mam Pearla P120 PowerShifter i zastanawiam sie nad zmiana stopy na Tame Junior Iron Cobra Hp300 co o niej sadzicie? :)

 

[ Dodano: 06-02-2012, 18:41 ]

i czy Tama jest lepsza od Pearla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazje pośmigać na DW 3002p i stopa szybka , wygodna no i to DW- jakość jest. Nową mozesz wyrwać za 700 zł ok.

 

[ Dodano: 06-02-2012, 22:51 ]

Ja jeszcze mam pytanie na temat Tamy Speed Cobry. Ma ktos czy wie jaka jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy Tama jest lepsza od Pearla ?

Jeszcze nie dawno miałem dokładnie ten model Pearla, ale zdecydowałem się na wymianę na Tamę hp200. Rożnica ogromna, Tama chodzi o wiele przyjemniej, zdecydowanie płynniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...