Skocz do zawartości
mattmatthew

pałki z sygnaturami :)

Rekomendowane odpowiedzi

ja gram takimi pałeczkami, jakie mi spasują, jak mi spasują to biorę, mogą być nawet seby sygnowane przez knodra, mi tam nie robi..

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie znam :) Ale wydaje mi się, że przede wszystkim to jest dla reklamy, czy szpanu(bo ja gram na pałeczkach z autografem kogośtam!), bo nie ma różnicy na przykład między normalnymi pałeczkami Zildjiana a tymi z serii Artist Series.

znaczy wiesz z tego co wiem to wiekszosc sygnowanych paleczek wlasnie sie rozni "czyms" od seryjnych nie tylko podpisem i cena. Ale wszystkich nie sprawdzalem wiec nie wiem :) ale z Portnoya tak jest, to troche wiesniacko wyszlo ze musze uzywac palek sygnowanych ale po prostu takich szukalem jesli sie pojawi zamiennik nie sygnowany z wielka checia sobie go kupie. Wiesz teraz wchodze do studia i musze se kupic paly i znow wydawac kupe kasy na signature no ale coz trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yahoo- ja np nie polecam palek portnoya. Moze i jemu pasuja, ale nylonowa glowka wg mnie im jest osadzona na cienszej palce tym bardziej lipnie brzmi na ride. Jak zamienilem Power 5A Vatera na New Orleans Jazz to sie zdziwilem, jak bardzo moze sie zmienic dzwiek pod nylonowa glowka. Teraz wiem, dlaczego jak bylem na koncercie DT to wogole nie slychac bylo ride, a na werblu Portek zwykle gra drugim koncem palki- cienkie palki- cienkie brzmienie. Jesli chodzi o rocka, to palki o grubosci .555 to minimum. Wiem, bo mam duze bebny, ciezkie blachy i po prostu na cienszych palkach nie wzbudzisz dobrze ani jednych ani drugich. Dlatego tez prawdopodobnie Portek tak na malych bebnach(w regularnym zestawie i w purple monster).

Polecam palki Vatera New Orleans Jazz 16 cali, .555 grubosci wybor miedzy drewnem a nylonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobor pałek zalezy od tego czym gramy na poczatku, poprostu przyzwyczajamy sie i nasza ręka sie przyzwyczaja. Sygnatura tak ale kazdy powinien miec swoją, kupowanie cudzych nawyków nie ma sensu, to niewątpliwie biznes a dla amatorów jedyny atut trzymany w rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może skąd bierze się tak znaczna różnica w cenach pałek signature Aheada? W sensie, że Tommy Lee signature kosztuje na dc 169zł, zaś np. Lars Urlich czy Joey Jordison już 185. Pomijając wymiary pałek i napis nań się znajdujący jest pomiędzy nimi jakaś zasadnicza różnica? Bo się doszukać nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, sygnaturki to jest tak naprawde jazda na kase, szczegolnie jesli chodzi o bebniarzy metalowych/rockowych, bo mlodziez bebniaca slucha najwiecej :P. Uwazam, ze wsrod jazzmenow itp jest mniejsza ilosc tych, ktorzy kupuja sprzet z impulsu typu " ten dobry bebniarz gra na tym sprzecie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku chodzi mi jedynie o względy finansowe, bo jeśli mam do wyboru kupić praktycznie ten sam komplet pałek za 169zł lub 185zł to wybór jest oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze sygnowane przez Weckl'a Evolution'y spisują się znakomicie. Dopiero teraz widać czym jest wyważenie wyważenie i dopasowanie. Są gładkie i wyślizgują się ale może to kwestia słabej techniki użytkownika?

Zacząłem uczyć się tradycyjnego uchwytu i gra mi się lepiej, szybciej, można by rzec dynamiczniej.

Pytanie, czy mając możliwość wzięcia w łapę innych modeli nie trafiłbym na jeszcze lepszy zestaw. Ten pierwszy komplet kupiłem w ciemno, zainspirowany najnowszymi Weckl'owskimi szkółkami, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.A.D Pałki o których piszesz różnią się wymiarami i wagą. Poza tym tak jak pisał shalaq, cena za sygnatury jest często nie współmierna do tego co pałki sobą reprezentują. Jest jeszcze jedna kwestia. W europie Tommy Lee jest mniej znany niż Urlich i Jordison - to jest główna przyczyna różnicy w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio polamalem pałke Portnoya po kilku probach i sie bardzo wkurzylem :) i znalazlme cos dla mnie nowego a mianowicie Vater-Los Angeles 5a (nylonowe) i musze przyznac ze tez je juz troszke czasu mam i sie niezle trzymaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowia, ze jak nie wiesz jakie palki wybrac to wybierz 5A- najbardziej standardowe palki ktore nadaja sie do kazdego rodzaju muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba to prawda, ani za grube ani za cienie ani za lekkie, w zasadzie sa naprawde fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam problem z wyborem, bo chcę sobie kupić jakieś pożądniejsze. Do tej pory grałem na mat maxach więc no sami wiecie hehe :roll: . No i chciałbym troche waszej rady wiem, że dużo pisaliście w tym temacie o różnych rodzajach, ale no jednak nie potrafie się zdecydować. Które są waszym zdaniem najlepsze chce raczej 5A i czy Zildijan 5A jest dobry?? I Jeszcze nie wiem czy nylon czy drewniana główka. Nylon dłużej wytrzyma niż drewno?? Bo nylonowe pałki nie bardzo mi pasują jak gram na ride zbyt ostry ten dźwięk. Chce conajmniej długość 16 i srednica około 0,560 ale grubsze już nie bardzo. No a z tą główką to nie wiem naprawde może mi coś poradzicie. Wiem, że troche namąciłem no, ale naprawde nie moge sie zdecydować.

Z góry dzięki :smile:

 

No pasują mi Zildijany 3A no ale szczerze mówiąc Travis Barker Signature tez mi odpowiadają chociaż też hehe mnie to nie jara ze ma fajne napisy. Vater 5A tez mogły by być i Vic Firth American Classic Hicory 55A też. No mniej więcej te 4 komplety mnie najbardziej interesują. Które byscie radzili tzn które sa najlepsze jakościowo jeżeli można tak powiedzieć bo półka podobna. I Jeszce takie troche głupie pytanie ale czy czarne pałki czasem nie beda brudzić powlekanych naciągów nie to że mam czysciutkie ale czy nie beda jakis czarnych rys zostawiac jak czasem sie przez przypadek przejedzie pałką po naciągu. :smile: No i nadal sie zastanawiam czy nylon czy drewno.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne Zildjiany nie dość, że pobrudzą Ci naciągi, to jeszcze zostawią brzydkie ślady na talerzach, że o brudnych rękach nie wspomnę... A jeśli nie pasuje Ci zbyt ostry dźwięk blach przy nylonowych główkach pałek - bierz te z drewnianymi końcówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy komplet kupiłem w ciemno, zainspirowany najnowszymi Weckl'owskimi szkółkami, polecam.

 

To jest właśnie magia Sygnatury. :)

 

Przyznam się, że też kupowałem sygnatury ale z troszke innego powodu. Kupowałem Gadda, Weckla Evo i Buddy Rich'a dlatego, że chciałem mieć pałki stworzone do grania chwytem tradycyjnym. Najbardziej przypasowały mi Weckle do zestawu i Buddy Rich'e na werbel, natomiast Gaddy wcale.

 

Jeśli chodzi o różnice między standardami a sygnaturami to nie ma żadnej różnicy - oczywiście jeśli chodzi o materiały i jakość. Cena jest wyższa bo: jest to sygnatura a za podpis się płaci i znalezienie odpowiednika autorskiej pałki w ofercie innej firmy jest bardzo trudne(jeśli nie niemożliwe).

 

Reasumując : staram się używać najbardziej standardowych rozmiarów ogólnodostępnych pałek, nie widze sensu kupowania sygnatur tylko dla podpisu, zwłaszcza, że różnice potrafią wynosić kilka złotych - Zildjiany zwykłe 39zł Sygnatury 45zł.

 

Rafał :

 

Mowia, ze jak nie wiesz jakie palki wybrac to wybierz 5A- najbardziej standardowe palki ktore nadaja sie do kazdego rodzaju muzyki.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie nie ma roznicy miedzy palka z sygnatura a zwykla...zalezy oczywiscie od firmy...od rodzaju drewna z jakiego zostala wykonana i co najwazniejsze czy potrafimy sie nimi poslugiwac (tzn ze nie trafiamy w hi-hat tak jak sie to powinno robic...ja juz sie z tego wyleczylem :badgrin: :evil: :doubt: )

Gram na Zildjian Adrian Young sygnature oraz Zildjian Black Wood 5A...róznica...po pewnym czasie zciera sie napis...i wtedy trzeba sie domyslac:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na Osca'ch Lutego ale to troche za słąbe pałkensy. Kupiłem gładki Fusionki II i nie mam zastrzeżeń. TAniocha ale mam do nich sentyment. Mam zamiar zmienic pałki na Vic Firth'y ale nie wiem jaki rozmiar i czy sygnowane. Sygnaturka dla mnie to po prostu fajoski autograf :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paleczki sygnowane sa troszke dla szpanu...by pokazac innym... o kurcze gram na paleczkach za autografem Portnoy'a albo Chambers'a...

Co do palek Vic Firth slyszalem wiele dobrego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnaturka Tommy'ego Lee jest fajna ale szkoda by mi było tyle kasy na pałki wydac, tym bardziej ze do drewnianych sie przyzwyczailem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Zildjian Adrian Young Signature i napisy mi sie starły po jakiś 3 dniach grania. wogóle jeśli chodzi o napisy na tych pałkach to były srednio wykonane, ale to chyba jedyna rzecz ktora mi sie nie spodobała, co do reszty nie mam zastrzezen, ciekaw jestem jeszcze, czy są wytrzymałe. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...