Skocz do zawartości
NuclearSun

Oddzielenie reki na hi-hat od stopy.Nuty?

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy gram na perkusji borykałem się z problemem oddzielenie hi-hat od stopy ( np, wolno hi-hat a stopa szybciej, zawsze szło mi to w parze) W końcu po treningach widać efekty już widać zalążek od dzielenia hi-hat od stopy.Naprowadził mnie ten filmik:

http://e-perkusja.pl/rytmy-dla-poczatkujacych/fajny-rytm-na-oddzielenie-stopy-od-hi-hatu-rytm-012/

 

Pytanie do was jest następujące, czy macie może jakieś inne filmy/ćwiczenia żeby to trenować?

Chciałbym na to zwrócić uwagę ponieważ grając Nirvanę - Smells Like Teen Spirit.Szybko gram hi-hat i strasznie źle to słychać.Wiem że też stopa tam jest dosyć trudna ale dam radę.

Z góry dzięki.

 

Jak wygląda gra na nutach na perkusji jest ona łatwa do nauczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem paradidle rękami potem nogami a potem lewa noga z lewa ręka prawa z prawa i na krzyż. Poszukaj własnych kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem generalnie samoukiem więc ćwiczeń nie znam, ale sam oddzielać stopę od hh nauczyłem się w rytmach z podbiciem na werblu i w prostych rytmach ska itp. wszystko najlepiej powoli rozkminiać wg mnie, osłuchać np. z taby guitar pro i ćwiczyć na sucho (nie przy garach, tylko np. o kolana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nogi: PLPL<-- Na początku ćwierćnutami potem ósemkami i szybciej

Ręce: PLPPLPLL, I ogólnie wszystkie wprawki ze Stic Control<--- Ósemkami, Szesnastkami

+ do tego twórz własne kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NuclearSun. Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :D Skup się na tym albo ta ręka sie nie motała, pograj troche zwracając na to uwagę i CI się uda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chodziło o granie szesnastek podczas gdy ręce grają 8/ ćwiartki ? Bo ja szybciutko to zwalczyłem poprostu grałem ręka noga ręka noga a potem ósemki i granie 2 szesnastki przed ósemką, zaczynając od ósemki itp. W sensie :

 

p p p p p p p p

nn nn nn nn

p p p p p p p p

nn nn nn nn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NuclearSun,

Aż dech zapiera jak wszyscy chcą pomóc. To piękny wzór do naśladowania więc i ja się dołożę co nieco:

To co dla jednego wydaje się bardzo trudne dla innego jest zwykłym podrapaniem się za lewym lub prawym uchem. Trudność jakiegoś tematu to raczej wg mnie pojęcie względne... Z pewnością pomoc on-line na drummerskim forum mniej lub więcej może dopomóc.. może naprowadzić na właściwy kurs, wskazać kierunek, szczególnie na początku tej niełatwej drogi. Zatem korzystać z różnorodnej wiedzy i doświadczenia bractwa perkusyjnego to jedna z niezłych metod postępowania. Choć z drugiej strony inni za nas nie zrobią tego co jest tylko w naszych rękach. Po dłuższym czasie i sprawdzonej cierpliwości w ćwiczeniach wcześniej lub później nadchodzi czas kiedy perkusista radzi sobie sam coraz lepiej..i lepiej..jak w każdej szkole. Jednakże bez żmudnej pracy, wysiłku i determinacji bez właściwego czasu jaki trzeba poświęcić.. gary nie zostaną opanowane tak jakby się chciało. Siła edukacji drummerskiej tkwi w rozumnym i bezwarunkowym zaliczaniu i opanowywaniu kolejnych ćwiczeń rąk, rudimentów .. . techniki..jazdy i dążeniu do perfekcji oraz praktycznym graniu /w miarę możliwości/ do różnorodnej muzyki ,ćwiczeniu przez to refleksu, mieszczenia się w czasie i uczenia się wyczucia czasu..oraz kształcenie przez to wszystko swego słuchu. Strategia wielokierunkowa: nauczyciel, internet, fora dyskusyjne, słuchanie muzyki i wyłapywanie drummu, potem następny nauczyciel... własna przebiegłość i spryt w cierpliwym drążeniu kolejnych tematów dają dużą szansę na zwycięstwo. Do tego wszystkiego niepomijana, niezbędna nauka nut i zapisów nutowych na bębny jako stała towarzyszka edukacyjnych wyzwań.. polecana już nie raz przez moich licznych przedmówcy, np:

ALL-AMERICAN DRUMMER 150 RUDIMENTIAL SOLOS.

Mówiąc krótko: można nauczyć się chodzić jak każdy w dzieciństwie zalicza jeszcze nieświadomie ten "przymusowy kurs" u mamy i taty... ale trzeba nauczyć się też biegać, pokonywać przeszkody...grac w piłkę... wchodzić na drzewa ..itd..a mając sprawne nogi i ręce osiągnąć można duuużo więcej niż tylko podstawy z dzieciństwa..czyli np. dobrze wymiatać na drummie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...