Skocz do zawartości
tata_perkusisty

Cajon - relacja z budowy cajonów QQBUUM

Rekomendowane odpowiedzi

że od tataperkusisty nie mogę na to liczyć to wiem, dlatego liczyłem na kogoś innego.

 

tak nawet z YT widzę, że gra w mój gust tylko nie ma regulowanych szczotek. jedynie on/off :P no i cena

 

nagrania dźwięku cajonow qqbuum sa tragicznej jakosci, wiec nie moge porownac.

 

[ Dodano: 12-05-2014, 17:00 ]

to jak? naprawde nikt nie ma porównania/doświadczenia cajonów QQBuuM z wyrobami jakichś znanych marek jak Sela, Schlagwerk, Meinl czy co tam jeszcze jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tu próbka sprzętu wykonanego przeze mnie.

Mile widziany fachowy komentarz co do brzmienia. Dla zainteresowanych mogę umieścić foto oraz opis jak jest zbudowany. Aha w sumie zrobiłem 3 szt. jak się rozpędziłem. Każdy inny :badgrin: i inaczej brzmi. Z czasem zamieszczę inne brzmienia.

Dodam że skorzystałem z wielu porad które sa na tym forum. Pozdrawiam założyciela :-)

 

[ Dodano: 25-06-2014, 12:16 ]

df3f8023d5523939m.jpg 3fcb21c06b76f32cm.jpg

 

[ Dodano: 30-06-2014, 16:28 ]

To jeszcze dokładam próbki jak grają:

 

https://www.youtube.com/watch?v=SBoxWFF9xL4

 

https://www.youtube.com/watch?v=JXAqjidBiL4

 

Kolega z muzycznego był lekko zdziwiony jakością dzwieku oczywiscie na plus :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czego uczyć się gry na cajonie? na YT jest tego mało. książka/dvd drogie, bo minimum 90zł, a i tak są to małe zbiory... :/

 

na szkołę u kogoś nie mam aż tyle czasu. tak, nie mam.

 

jak Wy się uczyliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MadMan, na YT jest mało materiałów do nauki gry? :shock:

Chyba mamy inne YT :lol:

Bo na moim po wpisaniu cajon lesson wyskakuje tego w k....ę i jeszcze trochę...

No,ale trzeba wpisać cajon lesson...

Mam nieodparte wrażenie że niektórzy mają chyba bana na google,youtube,itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry bardzo wszystkim.

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem budowy cajona. Wpadł mi w ręce stary, solidny, choć nie sprawny technicznie, głośnik. Jego obudowa wykonana jest z dobrej jakości płyt drewnopochodnych. Po odjęciu przedniej ściany i zastosowaniu sklejki uzyskam płytę uderzeniową. W tylnej ściance jest otwór po gnieździe na kable, który będzie robił za bass reflex. Jak tylko uda mi się całość zmontować nagram próbkę. A tak czysto teoretycznie - jak myślicie, będzie to grało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu pierwszy raz więc na wstępie chciałbym powitać szanowną brać forumową. Dzięki temu tematowi zacząłem się zastanawiać nad wykonaniem własnego Cajona. Z początku chciałem zrobić jak wszyscy (ze sklejki) ale podczas wizyty w castoramie moim oczom ukazały się deski podłogowe z bambusa i pomyślałem, że to mógł by być fajny materiał na skrzynię. I tu pojawia się pytanie, czy bambus nadaje się do tego celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...