Skocz do zawartości
Grixen

Perkusja elektroniczna + SOFTWARE = GRANIE LIVE

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Szukałem paru tematów, ale nie znalazłem co by do mnie pasował. Mam taki problem. Posiadam moduł ROLANDA i mam program Superrior Drummer. Teraz chciałbym kupic sobie laptopa i grac na zywo. Co potrzbuje? Jak to podłączyć zeby wszystko ładnie chodziło, zeby nie bylo latencji. Słyszalem ze do tego poleca się laptopy firmy APPLE. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę!

Tak na początek, nie jesteś zadowolony ze swojego modułu TD12, że chcesz się przerzucić na Superiora?

 

Żeby grać live, musisz mieć stabilny system w laptopie, najlepiej jeśli będzie służył tylko do tego celu (żeby w trakcie grania nie było zwiechy czy innych przygód, z komputerami różnie bywa). Najlepiej 4GB ramu lub więcej, bo próbki w Superiora są spore i trzeba mieć do tego mocny sprzęt. Wyjście firewire do tego karta zewnętrzna np. Presonus Firebox i solidny kabel midi-midi.

Na takim zestawie myślę, że można się pokusić na granie live. Lecz nic nie jest w stanie przebić niezawodności modułów.

 

Ja na próbach grywałem na Superiorze, ale na występy czy różne imprezy wolałem nie ryzykować (mój zestaw to Laptop 2GHz, 2GB ramu z Win XP, karta E-MU 0202 i kabel midi-usb U2)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W sumie zapomnialem o tym ryzyku, bo faktycznie różnie to bywa z tymi komputerami. Brzmienia TD-12 oczywiście, że mi sie podobaja i brzmi świetnie, no ale mam taki jeden KIT ustawiony w SD i tak strasznie on mi się podoba, że chciałem wlasnie grac na nim live. Wiadomo, że brzmienie z programów zawsze bedzie lepsze od tych z modułu. Chociaż, jak znajde czas to posiedzie pare godzin i moze uda mi się odiągnąc cos podobnego, bo mnogość ustawien tego modułu mnie powala, a w superriorze wszystko było "na talerzu" Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego w sumie sluzy ten superior drumer/ co na nim mozna zrobic. szukam wlasciwie softwera do obrobki utworow, tak zeby wyciszyc sciezke rytmiczna i stawic swoja.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...