Skocz do zawartości
yamaharecording

Uderzenie w werbel elektroniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam perkusję Roland Td12 moduł też Roland Td12 i mam problem z werblem, ponieważ gdy uderzę w werbel w sam środek jest bardzo głośny dźwięk a gdy obok środka dużo cichszy, co przeszkadza w grze gdy np. nagle uderzę w środek podczas gry wychodzi dźwięk taki jakkbym grał nie równo a przez to że dźwięk jest dużo głośniejszy. Da się to wyeliminować? Chcę aby głośność była jednakowa na całym werblu. Zmiana werbla na jakiś lepszy pomoże? Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno masz napięty naciąg siateczkowy? Jego podciągnięcie może zmniejszyć problem. Oprócz tego w module możesz ustawić inną krzywą dynamiki (o ile mnie pamięć nie myli pod przyciskiem trigger. Domyślnie jest chyba na ustawieniu emphasis albo linear). W każdym razie w instrukcji znajdziesz bez problemu. Poza tym zwróć uwagę, że trigger jest umiejscowiony właśnie na środku naciągu, więc nigdy nie będzie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie - może w minimalnym stopniu. Positional sensing zmienia samo brzmienie tak jak to się dzieje w prawdziwym werblu gdy uderzymy bliżej obręczy. Nie ma wpływu na głośność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale według mnie to jest zaleta, że tak "werbel" reaguje!

Przecież z akustykiem jest bardzo podobnie.. Przy okazji ćwiczysz precyzyjne uderzenie ;).

Chyba, że rzeczywiście jest nienaturalna różnica w głośności - pomiędzy środkiem a brzegiem..

Wystarczy wyregulować czułość sensora, gain itp.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...