Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem przez 5 miesięcy na Vic Firth Nova 5A, jak dla mnie solidne i mimo, że kupiłem sobie czarne to nie brudziły talerzy i naciągów aż tak bardzo... Teraz mam pałki Zildjian, ale z chęcią wracam do starych Vic Firth'ów... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś na modelu VF American Classic ROCK? Zastanawiam się nad ich kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fic firth tony royster- tez mialem takie wymogi tylko to palki z hikory za 35zl cienkie lekkie super wywazone mala kulka na koncu dla mnie bomba w DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z całego serca polecam vic firth AJ1 (american Jazz).

ciekawa pałka. dość gruby trzon i stosunkowo cienki koniec z niewielką stożkową główką.

świetnie leżą w ręce, znakomicie wyważone.

nie zaszkodzi spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam pały NOVA które są alternatywą dla osób, które nie chcą płacić dużo za pałki.. na pewno nie są tak dopieszczone jak np. American Classic ale jeśli mamy możliwość pomacać przed zakupem to szczerze polecam, chyba nie ma sensu rozpisywać się bardziej szczegółowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zawiodłem się na pałkach Vic Firth. Ponad pół roku grałem na jednym komplecie American Classic 5a Nylon. Z czasem końcówki się "naostrzyły" i poodpadały, ale i tak byłem bardzo zadowolony z nich. Kupiłem nowy komplet - American Classic 5a ze zwykłymi końcówkami. Po 2 zagranych koncertach (tego samego dnia) końcówki nie nadawały się do dalszej gry. Skruszyły się i to ostro. Do tego były wyraźnie bardziej lekkie od innych modeli 5a na których grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 lat gram dwoma modelami VF, American Classic 2B i sygnowanymi Dannego Careya (te z drewniana glowka). Oba komplety hikorowe.

 

Te drugie bardziej zbite i maja przyjemne zaglebienie. Uzywam ich do mocniejszej gry. Kazdy komplet srednio wytrzymuje mi 4-6 miesiecy.

 

Raz, bedac w irlandii, kupilem palki z wlokna weglowego (ponoc nielamliwe). Bardzo szybkie i rzeczywiscie wytrzymale, ale po jakims czasie na probie gramy z chlopakami i nagle slysze od basisty, ze chyba cos zgubilem. Patrze na palki, a tu od jednej odleciala glowka (trzon palki w stanie idealnym po ostrym graniu). Poza tym srednio przyjemne dla dloni. Pozostane przy starym, dobrym drewnie.

 

Na poczatku przygody z perkusja kupowalem polskie Gladki po 7,5 za komplet. Sliskie i cienkie....wytrzymywaly gora 2 tygodnie. Potem sprobowalem Zildjianow, ale nie pasowaly mi tak jak VF.

 

Chce jeszcze sprobowac VF Jojo Mayera i Thomasa Haake.

 

Podsumowujac - Vic Firth ponad wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku przygody z perkusja kupowalem polskie Gladki po 7,5 za komplet. Sliskie i cienkie....wytrzymywaly gora 2 tygodnie.

 

To jak Ty grasz? :evil: Jak grałem gładkami to wytrzymywały po pół roku jak nie więcej...

Teraz używam Vic Firth 5B i też mam kilka miesięcy i są w stanie idealnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku przygody z perkusja kupowalem polskie Gladki po 7,5 za komplet. Sliskie i cienkie....wytrzymywaly gora 2 tygodnie.

 

To jak Ty grasz? :evil: Jak grałem gładkami to wytrzymywały po pół roku jak nie więcej...

Teraz używam Vic Firth 5B i też mam kilka miesięcy i są w stanie idealnym.

Przy Gładkach 2 tygodnie to norma... mi wytrzymały prawie rok ale na perkusji elektronicznej :lol:

 

P.S. Witam kolegę z DG :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w sumie przez przypadek porównałem ze sobą pałki NOVA 7A z nylonową główką i VF American Classic 7AN czyli teoretycznie te same pałki. No właśnie teoretycznie. Pierwsza różnica jaką zauważyłem to waga. VF są wyczuwalnie lżejsze od NOVA. Do tego pałka ma inny profil - w VF zwężenie jest dłuższe, zaczyna się ok 2,5 cm wcześniej i przy samej główce pałka jest już widocznie cieńsza i na koniec główka. Mniejsza u VF, i połowę większa u NOVA, kształt też znacznie różniący się. Skąd takie różnice w tych samych modelach pałek, skoro niby oby dwie wyszły z tej samej fabryki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda - modele NOVA nie mogą być takie same jak American Classic bo wówczas cena różnica ponad 50% w cenie byłaby niesprawiedliwością

 

Co do modeli VF - polecam sygnatury Tony Roystera i Mike'a Terrana - rewelacyjne modele jak dla mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz kupiłem sobie VF American Classic i byłem rozczarowany bo wytrzymały jakiś niecały miesiąc a ja mocno nie gram, dla porównania pałkami pro mark grałemjakieś 3-4 miechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 2 komplety pałek Vic Firth Signature Dave Weckl Oryginal SDWi pałki sa naprawde wysminite, odczuwa sie taka lekkosc ich grania polecam goraco, oraz drugie Vic Firth American Classic Hicory Rock naprawde nadaja sie do ciezkiej muzy, i szybko nie pekaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie vf robi najlepsze pałki. Nie wiem jak jest z promarkami, mam w planach kupno. Miałem dave weckla brązowe, evolution i były całkiem całkiem. Następnie buddy rich- świetne pałki, tak dobre że po 3 tygodniach ostrego grania(lekki rock, jazz, funk-to gram) zaczęła mi sie główką rozwarstwiac. Obecnie mam vf jacka dejohnetta i też są świetne. Zarówno vf zielone z nylonem jak i białe z drewnem. Oczywicie po drodze zjechałem jeszcze parę osc jedne gładki i zildiany. Te zildiany to jakąś porażka była, po 2 tygodniach jak nie trafiłem w mebrane tylko w obręcz, odleciała główką. Czyli nie polecam. Polecam natomiast vic firthy, i swoisty zabieg na lakierówanych pałkach. Mówię o zjechaniu lakieru papierem ściernym(średnio małe ziarno) przez co chwyt sie poprawia i pałki nie wyślizgują sie z rąk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następnie buddy rich- świetne pałki, tak dobre że po 3 tygodniach ostrego grania(lekki rock, jazz, funk-to gram) zaczęła mi sie główką rozwarstwiac.

 

to jak ty ten jazz grasz,że taki pałki w 3 tygodnie zepsuć... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak ty ten jazz grasz,że taki pałki w 3 tygodnie zepsuć... :roll:

Jazz to wbrew pozorom często nie jest taka delikatna muzyczka ;) Patrz: Elvin Jones ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aż sam sie zdziwiłem. Ostatnio grałem w przejściach dość dużo dwójek po blachach(troszkę nieudolna kopia sola dave'a weckla z memoriału buddy'ego richa) no jazz jest spoko, ale w funku i rocku to sie mogą trochę pałki niszczyć. Dziwię sie tylko że tak szybko mi sie rozwarstwilo... Zwykle potrzeba było na to conajmniej 2 miesięcy. Może mi sie jedna pałka felerna trafiła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jazz to wbrew pozorom często nie jest taka delikatna muzyczka ;) Patrz: Elvin Jones ;]

 

 

No nie jest,nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te orginale Weckla i fakt genialne pałki, ale główki po miesiącu juz mi sie sypią, a nie "młuce" po bębnach. Moze jakas trefna para.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam te orginale Weckla i fakt genialne pałki, ale główki po miesiącu juz mi sie sypią, a nie "młuce" po bębnach. Moze jakas trefna para.

 

Po miesiącu ?? to bardzo długo wytrzymują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś ironia? ;> Ja mam swoje Vic Firth'y 5B od pół roku, trzymają się i nie wykazują chęci połamania :) . Świetne pałki, bardzo fajnie leżą w dłoniach, choć następnym razem kupię jakieś cieńsze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż , ja komplet mam na góra dwa tyg.

Co do Vic Firtha to obok Regal Tipa jest moim faworytem jeśli chodzi o pałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...