Skocz do zawartości
mmaat

Dylemat jaka Chinka do talerzy zildjian A Custom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem jaką chinke kupic do mojego zestawu talerzy Zildjian A Custom. Crash 18,16 ride 20 i hi hat 14. Bębny pdp platinium 100% klon werbel black panther 13na 6 klon. W grę wchodzą propozycje:

 

Zildjian A Custom 18 china lub 16

zildjian orinntal china 18 lub 16

Sabian HHX 18

Sabian AAX 18

 

Proszę o podpowiedzi doświadczonych perkusistów którzy mieli kontakt z tymi blachami.

 

Moje odczucia są takie A custom 18,16 będzie raczej na pewno pasował do zestawu bo to ta sama seria. Oriental 16,18 ładna barwa ale trochę za długo wybrzmiewa.Sabian AAX fajny jasny i zdecydowany atak idealna chyba na dodatkową chinke ale ja potrzebuje jedną główną . No i wreszcie Sabian HHX mój faworyt rozwaliła mnie na łopadki krótki bardzo przyjemny atak o taki mi właśnie chodzi tylko boje się że nie będzie pasowac do moich blach zildjian a custom.

 

Dodam jeszcze że cena nie gra roli.

Co mi doradzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a custom 18" to przecudna china. w porównaniu z 16" orientalem, wypadała lepiej- rzecz jasna jak dla mnie.

także polecam a cust 18". ale o orientalu złego słowa nie powiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sabian HHX mój faworyt rozwaliła mnie na łopadki

 

łopaTki ;p

 

Jeżeli spodobał Ci się HHX, to bierz :) W pełni profesjonalna blacha, fajne brzmienie, choć osobiście polecałbym Ci "Orientala" 18 <-- Wśród chinek, które do tej pory słyszałem - nie ma lepszej ( wcale nie ma aż tak długiego wybrzmiewania ;p ). W sumie to chyba zależy jaką grasz muzykę - do czegoś ciężkiego to oriental i HHX, a do lżejszych rzeczy A Custom. AAX'a nie słyszałem ( jedynie filmiki na yt ), także wypowiedzieć się nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę sam sobie odpowiedziałeś ;) Do zestawu będzie pasować to co dla Ciebie brzmi. Nie ma reguły, że wszystko musi być jednej formuły :smile:

 

Od siebie bym polecił Orientala (lub niewymienionego tutaj Wuhana).

Odradzam chiny AAX bo jak dla mnie są za bardzo rozmyte i w porównaniu do tradycyjnych chinek (mam na myśli AA/HH lub Avedisy) wypada w mojej opinii dosyć blado (brakuje mi agresywności i ataku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie Oriental 18" lepszej chiny nie ma :cool:

 

Zdecydowanie krotko wybrzmiewa.

 

Jak by cos to mam taka nie uzywana do sprzedania ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHX jest za ciemna miękka i piaskowa do a customów,

 

polecam Ci Oriental, Sabian Paragon china lub Sabian holy china

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubóstwiam Orientala Zildjiana 16". Miałem 2 tygodnie u siebie bo kolega dał mi na przechowanie swój sprzęt w tym i w/w blaszkę. Zakochałem się i z wielkim bólem oddawałem kumplowi to cudo :P Tobie także go polecam z czystego serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębniarek.

Jak by cos to mam taka nie uzywana do sprzedania

 

 

ile sobie cenisz tom chinke bo chyba mnie przekonaliście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam cały zestaw A-Custom, a chine dobierałem w następujący sposób: obstukałem w Kolonii lekko ponad 50 chinek i zdesperowany juz miałem żadnej chinki nie kupić a właśnie stuknąłem w 19 zoll Zildjian Z3 - najszybszy sprzet jaki obstukałem - były Mainl'e. Paiste'y te z tymi czerwonymi napisami, które wszyscy chwalą, :doubt: jednak to nie było to bo cala reszta brzmiala w porównaniu do nowej Z3 jak kupa złomu a ona własnie ma piasek jakiego nigdy nie slyszalem,,,,,ponadto cena wcale nie odbiega od pozostałych - za 19 Zoll zapłaciłem po rabacie 278 euro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Kolejny dowod na to,ze nie ma sie co pytac, tylko na ucho wybrac, nie przejmujac sie ani kolorem ani marka czy napisem - chyab ze kontrakt, kontrakt ...;-)

To, co dla jednego brzmi i szumi niczym wodospad w niedostepnych gorach Korei (dla mnie stare Paiste 2002 black label, czyli nie te z czerwonymi napisami;-), dla innych bedzie kupa zlomu (choc akurat co do Paiste 2002 bylbym ostrozny w takich osadach,jesli nie sa polamane:-D.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam jak wielu tutaj oriental 18. Mam i uwielbiam:-) niesamowity power ma ta blaszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiscie polecam jak wielu tutaj oriental 18. Mam i uwielbiam:-) niesamowity power ma ta blaszka.

 

Fakt, cicha to ona nie jest. Odkąd ją mam, to nawet sąsiedzi w ostatnim domu na osiedlu wiedzą już, kiedy siadam do bębnów :biggrin: Też polecam ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...