Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Troche sie poprawni. Tzn wytlumisz nieco gory i kapke srodka z pasma. Dol pozostanie bez zmian i zrobic sie bardziej jak w studni, w zaleznosci od tego ile uzyejsz tej gabki. Generalnie bedzie troszke inaczej. Panele z welny nie wychodza tak droga. Mozna kupic gotowe. Ok 80 zeta za sztuke o wymiarach 1x0.5 m^2. Nie wiele wiecej niz gabka. a efwekt jest nieporownywalnie lepszy. Lepiej kilka paneli ustawic na przeciwko wzmacniaczy ni losow te gabki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to myślałem o zrobienia tzw pomieszczenia w pomieszczeniu.tylko zastanawiam czy mała jego powierzchnia nie wpłynie na strojenie i rozchodzenie się dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokoj w pokoju jest trudny do zrobienia dobrze i trzeba zrobic dobra wentylacje. Ale robi sie go poto aby dzwiek nie wydostawal sie na zewnatrz. Akustyki w srodku wogule nie zmieni.(nie poprawi) Tylko panele! (tzn stosunek ceny i jakosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wygłuszałem kiedyś salę prób wytłoczkami po jajkach i bardzo dobrze się sprawdzało . Polecam . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze zależy mi właśnie na wygłuszeniu z racji np sąsiadów,nad następnym krokiem myślał bym o poprawie akustyki w środku.myślałem o dużej grubości wełny mineralnej+panele wygłuszające+wykładzina na zewnątrz ale nie wiem czy to coś da bo zdania są podzielone :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury z tymi wytloczkami. Czy wiesz o czy piszesz?

 

Zeby izolowac ie od sasiadow musisz zrobic pomieszczenie w pomiesazczeniu z plywajaca podloga, wtedy masz szanse ale jest to bardzo trudne. Lepioej poszukaj innego miejsca bo to koszt okolo 10k, Bez robocizny. Zande wytloczki nic tu nie daja.

 

 

Akustyka sali nie wplywa na strojenie instrumentow tylko na czas poglosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Polecam agrowłówkninę na pokrycie wełny i foli. Bardzo estetyczna i tania w porównaniu z wykładziną, czy piramidkami. Mam zdjęcia salki właśnie zrobionej w takim stylu. Można ją od jakiegoś szkółkarza(ogrodnika) kupić po hurtowej cenie. Ważne by wybrać odpowiednią, nie jaką foliowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam agrowlokniny bo ona poprostu ma dziurki przez ktore welna bedzie sie pruszyc. Oczywscie tego nie widac ale w gardle drapie.

 

Jak sie chcesz dowiedcziec to nie pytaj na tym forum. Tutaj sa perkusisci, lepsi lub gorsi ale z fachowymi poradami od akustyki tylko dzwiek.org.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Jakby kolega czytał dokładniej, to jest napisane o foli oddzielającej wełnę.

 

Perkusista ma zazwyczaj coś z dźwiękowca i majsterkowicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście proponowali na wygłuszenie salki zrobionej z regipsow, ok 50m2? Standardowo mamy zamiar dać dywany, wykladziny na podłogę i myslalem o ekranach z wełną na ścianach (np powpychać wełnę w palety, obić materiałem i zamocować do ścian) z tym że frontowa ściana jest cała oszklona praktycznie. dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piramidki ale jakoś słabo tłumią. Chyba zmienię na wełnę taką w płytach jak się daje na elewacje. Ktoś coś takiego robił? Ile cm powinienem dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 cm grubości jest optymalne w sensie tłumienność/cena.

 

Isover PT80 podobno nie pyli i wychodzi jakieś 40 zł za metr kwadratowy.

 

Inne wełny jednak pylą - przynajmniej ja to czuję na skórze przy dłuższym użytkowaniu, więc lepiej obić to jakąś taftą.

 

No i trzeba robić pomiary przed i po ułożeniu wełny. Będzie wiadomo jaki jest pogłos na wejściu i po ułożeniu paneli. Generalnie powinno się pokryć 20-30% powierzchni sali. Umiejscawiać najlepiej w połowie, 1/4, 3/4 ścian (sufitu też) i w narożnikach oczywiście. Można też jakąś mniejszą ścianę w całości załadować panelami.

 

Program do pomiarów nazywa się ROOM EQ WIZARD jest darmowy i można znaleźć na YT jak go obsłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Właśnie takiej wełny szukam. Gdzie taką wełnę dostanę W jakimś markecie budowlanym?

Jestem z Bydgoszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w Bydgoszczy czy gdzieś pod. Poszukaj na Allegro i napisz do nich (jakiś Termoizolacje Świątek) albo inne internetowe sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PT80 jest w Castoramie,różne grubości.

Serio? Nie mogę zobaczyć tej oferty na ich stronie. Chyba, że w Twoim mieście jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorry, ale ręce opadają, nie rozróżniacie adaptacji akustycznej od izolacji. Adaptacja może ograniczyć hałas na zewnątrz ale tylko dzięki obniżeniu poziomu ciśnienia akustycznego wewnątrz hałaśliwego pomieszczenia, adaptacja wnętrza sama z siebie nie izoluje

 

Wszyscy powyżej dali Ci sporo ,,cennych" wskazówek na temat.

Ja podpowiem tylko jedną. Jeśli nie chcesz wydać majątku i czegoś przy okazji się nauczyć o izolacji akustycznej pomieszczeń polecam książkę: "Recording Studio Design" Phillipa Newella

Jest tam spory rozdział o izolacji akustycznej.

Większość tych propozycji to w buty można sobie włożyć.

 

Najlepiej zrobić pomieszczenie w pomieszczeniu na pływającej podłodze. na przykład: ściany z podwójnej płyty gipskartonowej (płyty oddzielone od siebie jakimś cienkim tłumiącym materiałem) później wełna - nie koniecznie PT80 - bo nie mówimy tu o absorberach szerokopasmowych a potem pustka powietrzna.

Podłoga pływająca z lekkiej drewnianej konstrukcji położona na wełnie wysokiej gęstości, na to podwójna płyta osb potem panele/wykładzina.

Do tego wszystkiego jakieś szczelne drzwi.

To jedyny sposób żeby odpowiednio skutecznie się odseparować, dodatkowo na ściany (w szczególności sufit) zamontuj jakiś układ masa-sprężyna (np płyta gipskarton przyklejona klejem do pianki wysokiej gęstości a pianka przyklejona do powierzchni ściany/sufitu - to pomoże wytłumić drgania rezonansowe konstrukcji i dodatkowo zwiększyć izolację. Co do podwórka - jeśli na zewnątrz słychać tylko blachy to może na początek warto spróbować zaizolować tylko okna i otwory wentylacyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zrobić room in room,

Znalazłem fajny materiał na youtubie :

 

 

Mam pytanie, czy ze względu na koszty drewna, można zastąpić konstrukcję drewnianą np. konstrukcją ze stelarzy do regipsu?

bialykrzys możesz coś doradzić? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuje zrobić room in room,

Znalazłem fajny materiał na youtubie :

 

 

Mam pytanie, czy ze względu na koszty drewna, można zastąpić konstrukcję drewnianą np. konstrukcją ze stelarzy do regipsu?

bialykrzys możesz coś doradzić? :razz:

 

Można, robią tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...