Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko jest takie:

Jak wygluszyc sale prob tak, zeby dzwiek nie wydostawal sie na zewnątrz. Bedziemy grywac zapewne w garazu i nie chce zeby dzwiek byl slyszalny w calym domu.

Dzieki

Bartas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś zadałem takie pytanie znajomemu, pracującemu w sektorze budowlanym, to powiedział, że najlepsza będzie konfiguracja: styropian-wata-styropian. Aczkolwiek jak juz @Anfort wspomniał, może to być dość kosztowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie troche kasy to mata bitumicza a jak nie to kratki od jajek tanie, ciekawie wyglada i naprawde dziala :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak nie to kratki od jajek

 

Jak już ktoś pisał na forum na ten temat, to kratki do jajek zakładane są głównie do poprawy akustyki, a żeby coś wytłumiły, to ponoć trzeba przynajmniej z 4 warstwy nałożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o stosowanie wytłoczek do jajek to zapomnij o tym pomyśle.

Owszem wytłoczki poprzez swój kształt rozpraszają dźwięk w pomieszczeniu, ale praktycznie w żaden sposób nie wpływają hałas wychodzący poza pomieszczenie.

Jedynym rozsadnym rozwiązaniem jakie można w tej sytuacji zrobić to stworzenie pomieszczenia w pomieszczeniu.

 

Na czym to ma polegać? Już mówię. Otóż musisz stworzyć pewną barierę dla dźwięku wytwarzanaego w pomieszczeniu. Taka barierą może być (sprawdzony i skuteczny sposób wykorzystywany w studiach nagraniowych) patrząc od ściany:

- 5 do 10 cm dystansu (czyli tzw bariera powietrzna)

- następnie wełna mineralna ( nie polecam waty szklanej, gdyż strasznie pyli co nie wpływa pozytywnie na organizm człowieka) o grubości 10cm

- płyta wiurowa od 10mm do 20mm

taką konstrukcję montujesz na 20 lub 25 cm kołki rozporowe

 

Aby poprawić estetykę pomieszczenia, oraz polepszyć akustykę w pomieszczeniu w wewnątrz "drewnianej skrzyni" na ściany możesz przymocować cieńką wykładzinę przy pomocy zszywek tapicerskich.

 

Z czystym sumieniem polecam takie rozwiązanie, gdyż sam osobiście instalowalem tego typu rozwiazania w sali do pórb oraz studio nagraniowym.

 

A i jeszcze jedno, można pomyśleć o stworzeniu podobnej podłogi, ale w tym momencie można podarować sobie kwestię bariery powietrznej i ograniczyć się na podłodze, do waty mineralnej i płyty, z tym, że płyta musi być zainstaowana na drewnianych lub gumowych dystansach, mniej więcej 10 cm od podłogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze masz wiedze. nono. a intersuje mnie takie cus: mam sale prob wynajeta. jest to garaz, chce w prosty sposob leko przytłumic sale i zrobic tak aby za bardzo na zewnatrz nic nie było słychac. jak to zrobic?? co daja koce wieszane na scianie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co daja koce wieszane na scianie???

 

Nic nie dają!! Jeśli są w ładne wzorki to poprawiaja estetyke!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ic nie dają!! Jeśli są w ładne wzorki to poprawiaja estetyke!!

nie moge sie zgodzic, ja mam wprawdzie powieszone kołdry ale naprawde dobrze wygluszaja sale, koc tudzież kołdra jest miękka i część dzwięków "gubi" się w niej, mam tak u siebie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

My w Naszej Sali mamy /// Z jednej Strony Specialna Materaco Gabąbke a reszte to wytłoaczki naprawde bebny fajnie gadaja a dzwiek jest mniejszy choc nie tak jak sadzilismy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Gabąbka ? :lol:

Ja z kapelą gramy w betonowym ładnym garażu a w środku wyłożone ściany: wytłaczankami, następnie styropianem i na końcu kocami. Efekt - bardzo dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upss...to musze wtakim razie przeprosic!! Myślałem że koce niewiele daja a tu prosze!! Ale znalazłem stronke na której jest sproro przydatnych informacji!;

 

http://www.studio.use.pl/forum.html jest tam dział pomieszczenia studyjne/sale prób

 

Mozna dowiedziec sie wiele fajnych rzeczy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

TAki specialny material do tlumienia ... 20 cm na 20 cm kosztuje 25 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 20x20 cm? 25zł?? jakie Ty jajka jadasz...

pewnie kinderki :lol: :lol:

 

A sprzedają kwadratowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że pomysł z pomieszczeniem w pomieszczeniu jest super, ale nie na garaż ... to troche za mało miejsca, chyba że ktoś ma taki autobusowy ;P wg. mnie najtańszym i najwydajniejszym sposobem będzie kompocik styropian - wytłaczanki - wykładzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że pomysł z pomieszczeniem w pomieszczeniu jest super, ale nie na garaż ... to troche za mało miejsca, chyba że ktoś ma taki autobusowy

tu sie nie zgodze. mam u siebie rupiecie w odleglosci tak 0,3-0,5 metra od scian, a w srodku (po wyjeciu auta oczywiscie) bezproblemowo zmieszcza sie 3 zestawy perkusyjne lub 1 kapela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie nie zgodze z Tobą, bo u mnie w garazu nie tylko ledwo sie miesci samochod, ale w dodatku ledwo zmiesciłby sie moj zestaw perkusyjny.

ale to nie rozmowa o garazach wiec wracajmy do tematu. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde był tu kiedyś obszerny artykul o wyciszaniu jak i poprawianiu akustyki poieszczeń a za chiny nie oge go znaleść :-( pomocy

 

[ Dodano: 26-07-2006, 13:03 ]

ic nie dają!! Jeśli są w ładne wzorki to poprawiaja estetyke!!

nie moge sie zgodzic, ja mam wprawdzie powieszone kołdry ale naprawde dobrze wygluszaja sale, koc tudzież kołdra jest miękka i część dzwięków "gubi" się w niej, mam tak u siebie.

pzdr

 

jak bardzo wygłuszają te kołdry ponieważ zastanawiam się nad takim wyjściem styropian i kołdra chce wygłuszyć tylko sufit, poniewaz chce grac w piwnicy i nie hce żeby się niosło do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok czyli powiedzmy wygluszenie dzwieku na zew mamy zalatwione... a co ze srodkiem? oprocz dywanikow ktore ktos tam wczesniej mowil zeby na te plyty machnac bo chyba od golych to dzwiek by sie delikatnie mowiac rozchodzil jak cholera... wiec co oprocz wydmuszek do domu wchodzi w gre? admin widze ze ty masz wiedze na ten temat moze cos tu zapodasz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...